Krzysztof Piekarski: Polityczny fresk mieszczański - od Strasburga do ... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, wykładowcą w Zakładzie Teorii Polityki Instytutu Politologii UG rozmaw... Radio Gdańsk ujawnia: kontrola w fundacji Palium i relacje rodzinne » Do 30 czerwca Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma przeprowadzić kontrolę wydatkowania pie... Co z Gedanią? » Historyczny teren klubu sportowego KKS Gedania w Gdańsku wpisany do rejestru zabytków pod numerem 19... Burmistrz Żukowa w klinczu w sołectwie Nowy Świat » Od zeszłego roku trwa postępowanie administracyjne prowadzone przez gminę Żukowo w celu wydania waru... Poseł i radny próbowali złożyć wniosek o odwołanie prezesa SM Ujeścisk... » Poseł Kacper Płażyński i radny Przemysław Majewski na spotkaniu z mediami przed siedzibą Spółdzielni... „Środa z profilaktyką” w NFZ: walka z otyłością » W środę 15 stycznia, w godzinach od 10 do 14 w siedzibie pomorskiego NFZ przy ulicy Podwale Staromie... W tygodniku „Sieci”: Potężny mafijny atak na Ziobrę » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” dziennikarze opisują, jak bezwzględna walka Zbigniewa Ziobry z prz... Otwarcie Alei Pawła Adamowicza » W poniedziałek 13 stycznia została otwarta Aleja Pawła Adamowicza, nowa trasa między Pieckami-Migowe... Sąd o przekopie Mierzei Wiślanej. "Działania Struka (PO) zbieżne ze st... » „Sąd oddalił powództwo marszałka (Mieczysława - red.) Struka z pomorskiej Platformy i potwierdził, ż... Janusz Szewczak: Przed nami wielkie wyzwania gospodarcze » Z Januszem Szewczakiem, ekonomistą i byłym posłem, analitykiem gospodarczym specjalizującym się w fi...
Reklama
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
poniedziałek, 23 grudnia 2019 22:02
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
Ponad 520 tys. złotych wydał gdański urząd miejski za "usługi res ...
LOTOS PKH wygraną zakończył czwartą rundę PHL
piątek, 17 stycznia 2020 21:21
LOTOS PKH wygraną zakończył czwartą rundę PHL
Czwartą wygraną z rzędu zakończyli czwartą rundę zmagań w PHL h ...
Lechia przegrała sparing z Chojniczanka
czwartek, 16 stycznia 2020 22:21
Lechia przegrała sparing z Chojniczanka
Lechia w pierwszym sparingu podczas okresu przygotowawczego do rundy w ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
wtorek, 14 stycznia 2020 19:23
Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
W wieku 84 lat zmarł nagle prof. Andrzej Dyakowski (ur. 1936), artyst ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
poniedziałek, 13 stycznia 2020 15:37
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
Rozmowa z Magdaleną Łobacz, z założycielką Pomorskiej Kliniki Ter ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Modestep dołącza do Music Power Explosion

Na pewno większą niespodzianką od głównej gwiazdy będą wykonawcy, którzy będą towarzyszyć jej na Stadionie Energa Gdańsk. Jako pierwszy do stawki dołącza brytyjski Modestep.


Kiedy agencja Prestige MJM podała informację, że w Gdańsku pojawi się młody producent muzyki elektronicznej, który jest jednym z popularniejszych w ostatnich latach, od razu było wiadomo, że będzie to Avicii. Nawet nie trzeba było czekać na oficjalne oświadczenie. Jednak w przypadku pozostałych wykonawców oczekiwanie będzie dużo ciekawsze, bo nie wiadomo do końca jakim kluczem doboru pokierują się organizatorzy.


Pierwszy z wykonawców, który będzie dzielił scenę ze szwedzkim producentem jest brytyjski zespół Modestep. I, nie ukrywam, dla mnie jest to o wiele ciekawsza propozycja niż sam Avicii. Po pierwsze – Anglicy robią muzykę organiczną, a po drugie ich utwory mają w sobie o wiele więcej jakości, która trafi do wybredniejszego słuchacza. Twórczość Szweda to tylko przyjemny beat i wokal gościnnie zaproszonego wykonawcy. W przypadku Modestep mamy żywe instrumenty, nie ma mowy o żadnych playbackach.


alt


Młodych wykonawców z Wysp widziałem już na żywo i muszę przyznać, że zrobili na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Panowie nie biorą jeńców – od pierwszych minut publiczność musi mierzyć się ze ścianą potężnego dźwięku. Ale nic dziwnego. Modestep wypłynął w 2010 roku na fali popularności brostepu, który wykrystalizował się z dubstepu. Od razu było widać, że tworzą nową jakość w tym gatunku. Utwory takie jak „Sunlight” czy „Feel Good” z miejsca postawiły Anglików w czołówce muzyków, którzy w ciekawy sposób łączną ze sobą muzykę elektroniczną z wręcz punkową, pierwotną energią.


Takie podejście do komponowania oraz rewelacyjne występy na żywo pozwoliły, aby Modestep ruszył w ogromną trasę koncertową po całym świecie. O ich ówczesnym fenomenie najlepiej świadczy fakt, że zawitali na największe festiwale – Glastonbury, Rock am Ring czy PukkelPop.


Nie da się ukryć, że muzyka elektroniczna bardzo zmieniła się na przestrzeni ostatnich kilku lat. Po początkowym powrocie dubstepu i drum and bassu, teraz słuchacze bardziej hołdują EDM czy electro house'owi, który tworzy główna gwiazda, czyli Avicii. Na szczęście do łask wracają tez klasyczne gatunki jak techno, dzięki czemu scena klubowa wychodzi z marazmu i nie jest już tak miałka, jak rok temu.


Jestem bardzo ciekaw kolejnych ogłoszeń. Póki co impreza na gdańskim stadionie zapowiada się bardzo interesująco. Czy tak będzie do końca? Okaże się wkrótce. Jednak wszyscy, którzy się wybiorą w lipcu do Letnicy, muszą pamiętać o tym, żeby zabrać ze sobą dobre zatyczki do uszu. Stadiony mają to do siebie, że dźwięk brzmi fatalnie, zwłaszcza w przypadku dużego natężenia basów.


Patryk Gochniewski

fot. mat. prasowe

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież