Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ... Zimowa akcja konkursowa w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej » Zimowe ferie pełne atrakcji? Taką możliwość oferuje dzieciom i młodzieży pomorskich placówek oświato... Tablica Adamowicza - Gdańsk jak z Barei » W dniu 6 września ub.r. poprosiłam Urząd Miejski w Gdańsku o dwie rzeczy dotyczące płyty pamiątkowej... W tygodniku „Sieci”: Układ elit i elitek » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” o skandalu, który poruszył opinię publiczną w Polsce – sczepi... Sale Obsługi Klienta NFZ otwarte dla chętnych do założenia Internetowe... » W związku z planowanym na najbliższy piątek, 15 stycznia, rozpoczęciem rejestracji do szczepień prze... Charytatywne kolędowanie z Arką Noego dla pierwszego hospicjum dla dzi... » 9 stycznia w kościele pw. Chrystusa Króla w Gdańsku odbyło się zorganizowane przez Muzeum II Wojny Ś...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Profesor Przybylski
piątek, 15 stycznia 2021 13:18
Profesor Przybylski
Nie ma już Wojtka.
Nie wyprowadzi swojej drużyny na żaden
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ryszard Kowalewski –
niedziela, 03 stycznia 2021 19:15
Ryszard Kowalewski –
Ryszard Kowalewski jest artystą malarzem, w środowisku

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Rusza Gdański Festiwal Muzyczny

W piątek, 4 kwietnia, wykonaniem „Niemieckiego Requiem” op. 45 autorstwa Johannesa Brahmsa, w Katedrze Oliwskiej, rozpocznie się Gdański Festiwal Muzyczny. Tegoroczna edycja będzie poświęcona Janowi Pawłowi II.Wydarzenie jest największym festiwalem muzyki klasycznej na Pomorzu. Gdański Festiwal Muzyczny przyciąga ludzi przede wszystkim swoją różnorodnością i otwartą formułą, która była prawie zawsze pod opieką artysty-rezydenta. W tym roku jest jednak inaczej. Podobnie jak 2008 roku i tym razem rezydenta nie będzie. W związku z tym, że mamy miesiąc kanonizacji Jana Pawła II, to właśnie jemu organizatorzy postanowili dedykować tegoroczny festiwal.


W programie festiwalu znalazły się dzieła o charakterze eschatologicznym czy wielkopostnym. Jednak nie zabrakło także miejsca dla koncertów symfonicznych. Podczas wydarzenia będzie można usłyszeć Moskiewską Orkiestrę Symfoniczną pod dyrekcją Arthura Arnolda z towarzyszeniem pianisty Mikhaila Petukhova, wykona utwory Czajkowskiego, Glinki czy Rubensteina. Natomiast Orkiestra Filharmonii w Kaliningradzie przedstawi kompozycje Swidorowa, Strawińskiego czy Głazunowa.


Ciekawie zapowiada się koncert „Wojciech Kilar In Memorian”, który zagra Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej, podczas którego będzie można usłyszeć najlepsze filmowe dzieła polskiego kompozytora.


alt

Emerson String Quartet


Wielbiciele kameralistyki również nie będą narzekać na tegoroczny program Gdańskiego Festiwalu Muzycznego. Na pewno najbardziej wyczekiwanym będzie występ słynnego nowojorskiego kwartetu smyczkowego, Emerson String Quartet. Ponadto w tej części programu zaprezentują się pianiści Ishay Shaer i Adam Piórkowski, ponadto Łukasz Długosz, Roman Perucki, Marta Świderska oraz Anna Mikolon.


alt

Ishay Shaer


Oczywiście stałym punktem festiwalowego programu są prawykonania gdańskiej muzyki współczesnej oraz muzyki barokowej z archiwum Gdańskiej Biblioteki PAN. Tę część GFM zaprezentują Paweł Zagańczyk, Sinfonietta Pomerania pod dyrekcją Tadeusza Dixy oraz kwintet blaszany Hevelius Brass.


Szczegółowy program festiwalu oraz ceny biletów można znaleźć na stronie www.gdanskifestiwal.pl.Wśród sponsorów Festiwalu jest Robyg.


goch

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież