Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór... Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ? » Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okr... 50 000 tysięcy drzew dla Nadleśnictwa Lipusz » 19 i 26 października nastąpi wielki finał akcji „Do nasadzenia”, której inicjatorem jest firma Torus... Horała: Popularność Lewicy to nieudolność kampanii PO » Kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą z mediami spotkał się lider słupsko-gdyńskiej list PiS do Se... Lewica spakowała walizki i wraca do Sejmu » W Gdyni dzień przed ciszą wyborczą odbył się happening miejscowej Lewicy. Kandydaci na posłów mówili... Co ukrywa senator Kleina? 4,5 mln zł korekty i rozliczenia z Łebą » Kandydat PO do senatu, b. burmistrz Łeby, senator Kazimierz Kleina, do dziś nie odpowiedział na pyta... Wyborczy finisz - Chmiel obłudnie pod bramą TVP Gdańsk, Biedroń kręci ... » Wybory na finiszu. Przed bramą TVP 3 Gdańsk przypomniała o sobie posłanka PO Małgorzata Chmiel. Ogło... "Głos Wybrzeża" w (bez)prawnym cieniu - gazeta czy ulotka europosłanki... » Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dziennik "Głos Wybrzeża".Budowany pracą...
Reklama
czwartek, 10 października 2019 17:33
Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dzienn ...
Efektowne wygrane hokeistek Stoczniowca w Tychach
niedziela, 13 października 2019 16:47
Efektowne wygrane hokeistek Stoczniowca w Tychach
Bardzo udane było weekendowe granie dla hokeistek Stoczniowca. Podopi ...
Lechia zasiadła na fotelu lidera
sobota, 28 września 2019 20:14
Lechia zasiadła na fotelu lidera
Czwarte z rzędu zwycięstwo w PKO Ekstraklasie odniosła Lechia. Bia ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Rusza Gdański Festiwal Muzyczny

W piątek, 4 kwietnia, wykonaniem „Niemieckiego Requiem” op. 45 autorstwa Johannesa Brahmsa, w Katedrze Oliwskiej, rozpocznie się Gdański Festiwal Muzyczny. Tegoroczna edycja będzie poświęcona Janowi Pawłowi II.Wydarzenie jest największym festiwalem muzyki klasycznej na Pomorzu. Gdański Festiwal Muzyczny przyciąga ludzi przede wszystkim swoją różnorodnością i otwartą formułą, która była prawie zawsze pod opieką artysty-rezydenta. W tym roku jest jednak inaczej. Podobnie jak 2008 roku i tym razem rezydenta nie będzie. W związku z tym, że mamy miesiąc kanonizacji Jana Pawła II, to właśnie jemu organizatorzy postanowili dedykować tegoroczny festiwal.


W programie festiwalu znalazły się dzieła o charakterze eschatologicznym czy wielkopostnym. Jednak nie zabrakło także miejsca dla koncertów symfonicznych. Podczas wydarzenia będzie można usłyszeć Moskiewską Orkiestrę Symfoniczną pod dyrekcją Arthura Arnolda z towarzyszeniem pianisty Mikhaila Petukhova, wykona utwory Czajkowskiego, Glinki czy Rubensteina. Natomiast Orkiestra Filharmonii w Kaliningradzie przedstawi kompozycje Swidorowa, Strawińskiego czy Głazunowa.


Ciekawie zapowiada się koncert „Wojciech Kilar In Memorian”, który zagra Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej, podczas którego będzie można usłyszeć najlepsze filmowe dzieła polskiego kompozytora.


alt

Emerson String Quartet


Wielbiciele kameralistyki również nie będą narzekać na tegoroczny program Gdańskiego Festiwalu Muzycznego. Na pewno najbardziej wyczekiwanym będzie występ słynnego nowojorskiego kwartetu smyczkowego, Emerson String Quartet. Ponadto w tej części programu zaprezentują się pianiści Ishay Shaer i Adam Piórkowski, ponadto Łukasz Długosz, Roman Perucki, Marta Świderska oraz Anna Mikolon.


alt

Ishay Shaer


Oczywiście stałym punktem festiwalowego programu są prawykonania gdańskiej muzyki współczesnej oraz muzyki barokowej z archiwum Gdańskiej Biblioteki PAN. Tę część GFM zaprezentują Paweł Zagańczyk, Sinfonietta Pomerania pod dyrekcją Tadeusza Dixy oraz kwintet blaszany Hevelius Brass.


Szczegółowy program festiwalu oraz ceny biletów można znaleźć na stronie www.gdanskifestiwal.pl.Wśród sponsorów Festiwalu jest Robyg.


goch

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież