Oliwa na podstawie Rainholda Bahla » Z Oliwy nie da się już zrobić nowoczesnej dzielnicy. Jej tożsamość została zapisana już przed wiekam... Zmarł Dawid Krupej, gdański radny, współpracownik ministra Sellina » W piątek zmarł gdański radny Prawa i Sprawiedliwości Dawid Krupej. Miał 29 lat. Dawid Krupej był mag... Prokuratura i KWP zabezpieczają dokumenty SM Ujeścisko » Po wtorkowym wejściu komornika w asyście policji, w piątek rano do siedziby Spółdzielni Mieszkaniowe... Prezes Obajtek w "Sieci": Potrzebujemy odwagi, by inwestować w przyszł... » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen SA, o wynikach oraz inwestycjach Polskiego Koncernu Naftowe... KKS Gedania » W ślad za olbrzymim zainteresowaniem jakie wzbudziły publikacje „Gazety Gdańskiej” na temat obrony p... Krzysztof Dośla: Andrzej Duda jest blisko „Solidarności” » Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S.... „Solidarność” poprze kandydaturę Andrzeja Dudy? » Obradujący w Zakopanem członkowie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” dzisiaj, czwartek 20 luty, dys... Komornik w SM Ujeścisko » W środę w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko pojawił się komornik w asyście policji celem... Barzowski pyta Struka o rondo Bonny » Jerzy Barzowski, szef klubu PiS w sejmiku pomorskim, skierował do marszałka Mieczysława Struka inter... Czy to definitywny koniec Starej Oliwy? » Raczej tak, nie ma się już czym łudzić. Degradacja tej jeszcze do niedawna spokojnej dzielnicy zosta...
Reklama
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
czwartek, 13 lutego 2020 11:12
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
Władze Gdańska odznaczają ławników Sądu Rejonowego Gdańsk-Połu ...
LOTOS PKH nie zdobył Oświęcimia, w ćwierćfinale 0:2
sobota, 22 lutego 2020 22:25
LOTOS PKH nie zdobył Oświęcimia, w ćwierćfinale 0:2
Bez wygranej po dwóch meczach ćwierćfinału PHL są hokeiści LOTOS ...
Lechia ma patent na Piasta
piątek, 14 lutego 2020 22:00
Lechia ma patent na Piasta
W trzecim w tym sezonie meczu z Piastem Lechia po raz trzeci schodził ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

August von Brandis
wtorek, 11 lutego 2020 17:05
August von Brandis
Pod koniec 2013 roku pisałem o postaci artysty, którego nazwisko prz ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Rusza Gdański Festiwal Muzyczny

W piątek, 4 kwietnia, wykonaniem „Niemieckiego Requiem” op. 45 autorstwa Johannesa Brahmsa, w Katedrze Oliwskiej, rozpocznie się Gdański Festiwal Muzyczny. Tegoroczna edycja będzie poświęcona Janowi Pawłowi II.Wydarzenie jest największym festiwalem muzyki klasycznej na Pomorzu. Gdański Festiwal Muzyczny przyciąga ludzi przede wszystkim swoją różnorodnością i otwartą formułą, która była prawie zawsze pod opieką artysty-rezydenta. W tym roku jest jednak inaczej. Podobnie jak 2008 roku i tym razem rezydenta nie będzie. W związku z tym, że mamy miesiąc kanonizacji Jana Pawła II, to właśnie jemu organizatorzy postanowili dedykować tegoroczny festiwal.


W programie festiwalu znalazły się dzieła o charakterze eschatologicznym czy wielkopostnym. Jednak nie zabrakło także miejsca dla koncertów symfonicznych. Podczas wydarzenia będzie można usłyszeć Moskiewską Orkiestrę Symfoniczną pod dyrekcją Arthura Arnolda z towarzyszeniem pianisty Mikhaila Petukhova, wykona utwory Czajkowskiego, Glinki czy Rubensteina. Natomiast Orkiestra Filharmonii w Kaliningradzie przedstawi kompozycje Swidorowa, Strawińskiego czy Głazunowa.


Ciekawie zapowiada się koncert „Wojciech Kilar In Memorian”, który zagra Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej, podczas którego będzie można usłyszeć najlepsze filmowe dzieła polskiego kompozytora.


alt

Emerson String Quartet


Wielbiciele kameralistyki również nie będą narzekać na tegoroczny program Gdańskiego Festiwalu Muzycznego. Na pewno najbardziej wyczekiwanym będzie występ słynnego nowojorskiego kwartetu smyczkowego, Emerson String Quartet. Ponadto w tej części programu zaprezentują się pianiści Ishay Shaer i Adam Piórkowski, ponadto Łukasz Długosz, Roman Perucki, Marta Świderska oraz Anna Mikolon.


alt

Ishay Shaer


Oczywiście stałym punktem festiwalowego programu są prawykonania gdańskiej muzyki współczesnej oraz muzyki barokowej z archiwum Gdańskiej Biblioteki PAN. Tę część GFM zaprezentują Paweł Zagańczyk, Sinfonietta Pomerania pod dyrekcją Tadeusza Dixy oraz kwintet blaszany Hevelius Brass.


Szczegółowy program festiwalu oraz ceny biletów można znaleźć na stronie www.gdanskifestiwal.pl.Wśród sponsorów Festiwalu jest Robyg.


goch

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież