W tygodniku „Sieci”: Leszek Balcerowicz – co nam zrobił? » W najnowszym numerze „Sieci” o grzechach głównych Leszka Balcerowicza, z których motywem nieustające... Otwarcie wystawy czasowej „Tadeusz Pietrzykowski – wojownik o duszy ar... » W Muzeum II Wojny Światowej otwarto wystawę czasową „Tadeusz Pietrzykowski – wojownik o duszy artyst... Jerzy Borowczak: Platforma znajdzie bezpieczny port » Z posłem Jerzym Borowczakiem, członkiem WZZ Wybrzeża od 1979 r., w latach 1978-79  żołnierzem kont... Europejska Noc Muzeów 2021 w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprasza do udziału w Europejskiej Nocy Muzeów, która odbędzie s... Energa wspiera osoby niesłyszące » Energa z Grupy ORLEN przekazała sprzęt komputerowy niezbędny do codziennej pracy oraz prowadzenia wa... Ulice Grzelaka » Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska, swoim eksperymentem skutecznie paraliżuje centrum Wrzesz... Relikty wartowni nr 5 na Westerplatte odsłonięte » Archeolodzy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w trakcie trwających od dwóch miesięcy prac wykopali... "Trzeba patrzeć szerzej, żeby widzieć więcej" – nowa kampania Grupy LO... » W czerwcu rozpoczną się długo wyczekiwane i przełożone z powodu pandemii koronawirusa Mistrzostwa Eu... Radni PiS chcą usprawnienia realizacji inwestycji miejskich » Chaos komunikacyjny związany z pracami przy budowie węzła Biskupia Górka to zdaniem Przemysława Maje... W tygodniku „Sieci”: Kontrofensywa » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło analizują założenia Nowego Polskieg...
Reklama
Gdańsk suto płaci - na bułkę z masłem i...
czwartek, 06 maja 2021 09:52
Gdańsk suto płaci - na bułkę z masłem i...
Pandemia nie zaszkodziła portfelom gdańskich elit samorządowych w
Orzeł obnażył słabości Zdunek Wybrzeże
niedziela, 16 maja 2021 18:38
Orzeł obnażył słabości Zdunek Wybrzeże
Wolni, pogubieni na pierwszym wirażu, wybierający złe ścieżki
Lechia nie wykorzystała szansy na Puchary
niedziela, 16 maja 2021 18:32
Lechia nie wykorzystała szansy na Puchary
Korzystne wyniki na innych stadionach na nic zdały się Lechii.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wiedeńczyk o Gdańsku
poniedziałek, 10 maja 2021 16:41
Wiedeńczyk o Gdańsku
Inspiracją do napisania cotygodniowego felietonu o gdańskiej sztuce

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Siesta Festival 2016

W kwietniu czeka nas kolejna muzyczna sjesta w rytmach muzyki egzotycznego świata, artystów przekraczających granice stylów, prezentujących swoje, często geograficznie odległe, a w odbiorze bliskie i ujmujące, podejście do muzyki, sztuki i życia.Większość artystów festiwalowych od  22 do 24 kwietnia 2016 będzie gościła po raz kolejny już sala koncertowa Filharmonii Bałtyckiej. Nie zabraknie muzyki fado podczas stałych, lubianych i oczekiwanych festiwalowych Nocy Fado. Na kilka wieczorów uda się nam przenieść prawdziwą atmosferę nocnych koncertów z Lizbony nad Motławę.  


Mamy więc szansę by wejść w intymne, niemal teatralne odtworzenie atmosfery lizbońskich tawern i odbywających się w nich koncertów, z muzyką z Afryki i z Karaibów. Wystąpią gwiazdy znane z cotygodniowych niedzielnych audycji radiowych Marcina Kydryńskiego w „Trójce”.

Gwiazda flamenco Tomatito, czyli Jose Fernandez Torrez otworzy szóstą edycję Siesta Festival 2016 r. w piątek 22 kwietnia o godzinie 20 w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

Flamenco to Carlos Saura i jego niezapomniany film o tym właśnie tytule. Flamenco to nieodżałowany Paco de Lucia. Flamenco to również już w największej orkiestrze świata, wielki Camaron de la Isla, chyba śpiewak flamenco wszechczasów.


altJose Fernandez Torrez lepiej znany jako Tomatito będzie pierwszą z gwiazd Siesta Festival 2016.  To współtowarzysz muzycznych przedsięwzięć Paco de Lucia, Michela Camilo, Georga Bensona, Omara Farouka, Nenen Cherry, Eltona Johna, Franka Sinatry. Autor muzyki filmowej do „Flamenco|”, „Vengo”, „Adwokata Diabła”. Za muzykę, którą napisał do filmu Tony’ego Gatlifa „Vengo” dostał nagrodę Cezara.Pięciokrotny zdobywca Grammy.  


Tomatito eksperymentuje od lat z jazzem, z muzyką brazylijską. Za album „Aguadulce” nagrodzono go statuetką Grammy.


W sobotę 23 kwietnia 2016 r. w Filharmonii Bałtyckiej będziemy mieli szansę posłuchać Elidę  Almeida.


Z kolei Karyna Gomes wystąpi 24 kwietnia 2016 w klubie Parlament w Gdańsku. Dziewczyna urodzona w Zachodniej Afryce, wykonuje szczerą, zaangażowaną, płynącą z serca, tkwiącą w całym ciele muzykę. Od kilku lat jej domem jest Portugalia.


altTakże w niedzielę 24 kwietnia 2016 po raz pierwszy wystąpi w Polsce wystąpi legenda World Music Anoushka Shankar, najsłynniejsza dziś  artystka - piosenkarka Indii.


altWystępowała z filharmonikami berlińskimi, nowojorskimi, z Los Angeles, Bonn, Lipska. Była czterokrotnie nominowana do nagrody Grammy.  Odwiedziła wszystkie najsłynniejsze sceny świata, w tym kilkunastokrotnie nowojorską Carnegie Hall.   

Anoushka Shankar - Koncert w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku 24 kwietnia o godz. 19.


Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież