Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli... LOTOS walczy z pandemią i zorganizuje szpital tymczasowy » Spółki Skarbu Państwa we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych aktywnie walczą ze skutkami ... Kazimierz Smoliński: Osiem gwiazdek to wątły projekt i żadna oferta » Z Kazimierzem Smolińskim (PiS), posłem w latach 2010–2011 i od 2014), wiceministrem infrastruktury (... Monika Chabior - gdański pedagog postępu? » Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych „seksualno-bojowych” haseł i okrzykó... „Solidarność”: Prezydent Gdańska akceptuje akty wandalizmu » Prezydium Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” skierowało do Aleksandry Dulkiewicz, prezyde... Projekt „Cyfrowe Westerplatte” nagrodzony w konkursie Rzeczpospolitej » Projekt „Cyfrowe Westerplatte”, zrealizowany przez Chronospace sp. z o.o. dla Muzeum II Wojny Świato... Radni PiS protestują przeciwko zmianie nazwy Alei Jana Pawła II na Str... » Radni PiS w Radzie Miasta Gdańska złożyli protest w związku z upublicznioną petycją do Władz Miasta ...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Stoczniowiec sensacyjnie pokonał Re-Plast Unię
niedziela, 22 listopada 2020 20:35
Stoczniowiec sensacyjnie pokonał Re-Plast Unię
O dużą niespodziankę postarali się hokeiści Stoczniowca.
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
poniedziałek, 23 listopada 2020 20:37
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
Na zakończenie mini maratonu meczowego, w trakcie którego Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ci którzy odeszli są wśród nas”
wtorek, 10 listopada 2020 16:34
„Ci którzy odeszli są wśród nas”
Nawrót epidemii koronawirusa pokrzyżował plany prezentacji wystawy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Siesta Festival 2016

W kwietniu czeka nas kolejna muzyczna sjesta w rytmach muzyki egzotycznego świata, artystów przekraczających granice stylów, prezentujących swoje, często geograficznie odległe, a w odbiorze bliskie i ujmujące, podejście do muzyki, sztuki i życia.Większość artystów festiwalowych od  22 do 24 kwietnia 2016 będzie gościła po raz kolejny już sala koncertowa Filharmonii Bałtyckiej. Nie zabraknie muzyki fado podczas stałych, lubianych i oczekiwanych festiwalowych Nocy Fado. Na kilka wieczorów uda się nam przenieść prawdziwą atmosferę nocnych koncertów z Lizbony nad Motławę.  


Mamy więc szansę by wejść w intymne, niemal teatralne odtworzenie atmosfery lizbońskich tawern i odbywających się w nich koncertów, z muzyką z Afryki i z Karaibów. Wystąpią gwiazdy znane z cotygodniowych niedzielnych audycji radiowych Marcina Kydryńskiego w „Trójce”.

Gwiazda flamenco Tomatito, czyli Jose Fernandez Torrez otworzy szóstą edycję Siesta Festival 2016 r. w piątek 22 kwietnia o godzinie 20 w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

Flamenco to Carlos Saura i jego niezapomniany film o tym właśnie tytule. Flamenco to nieodżałowany Paco de Lucia. Flamenco to również już w największej orkiestrze świata, wielki Camaron de la Isla, chyba śpiewak flamenco wszechczasów.


altJose Fernandez Torrez lepiej znany jako Tomatito będzie pierwszą z gwiazd Siesta Festival 2016.  To współtowarzysz muzycznych przedsięwzięć Paco de Lucia, Michela Camilo, Georga Bensona, Omara Farouka, Nenen Cherry, Eltona Johna, Franka Sinatry. Autor muzyki filmowej do „Flamenco|”, „Vengo”, „Adwokata Diabła”. Za muzykę, którą napisał do filmu Tony’ego Gatlifa „Vengo” dostał nagrodę Cezara.Pięciokrotny zdobywca Grammy.  


Tomatito eksperymentuje od lat z jazzem, z muzyką brazylijską. Za album „Aguadulce” nagrodzono go statuetką Grammy.


W sobotę 23 kwietnia 2016 r. w Filharmonii Bałtyckiej będziemy mieli szansę posłuchać Elidę  Almeida.


Z kolei Karyna Gomes wystąpi 24 kwietnia 2016 w klubie Parlament w Gdańsku. Dziewczyna urodzona w Zachodniej Afryce, wykonuje szczerą, zaangażowaną, płynącą z serca, tkwiącą w całym ciele muzykę. Od kilku lat jej domem jest Portugalia.


altTakże w niedzielę 24 kwietnia 2016 po raz pierwszy wystąpi w Polsce wystąpi legenda World Music Anoushka Shankar, najsłynniejsza dziś  artystka - piosenkarka Indii.


altWystępowała z filharmonikami berlińskimi, nowojorskimi, z Los Angeles, Bonn, Lipska. Była czterokrotnie nominowana do nagrody Grammy.  Odwiedziła wszystkie najsłynniejsze sceny świata, w tym kilkunastokrotnie nowojorską Carnegie Hall.   

Anoushka Shankar - Koncert w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku 24 kwietnia o godz. 19.


Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież