Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K... K. Płażyński: Robyg nie zmusi mnie do milczenia w sprawie Gedanii » Deweloper Robyg przesłał do posła Kacpra Płażyńskiego pismo, w którym domaga się przeprosin i zapłat... Radni PiS chcą oddać hołd Janowi Pawłowi II » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska przedstawili projekt stanowiska z okazji 100 rocznicy urodzi...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
poniedziałek, 25 maja 2020 17:14
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
Po dwóch sezonach w Treflu Gdańsk z klubem żegna się przyjmujący ...
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
poniedziałek, 25 maja 2020 19:28
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
W najbliższy weekend wznowione zostaną rozgrywki piłkarskiej ekstra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Siesta Festival 2016

W kwietniu czeka nas kolejna muzyczna sjesta w rytmach muzyki egzotycznego świata, artystów przekraczających granice stylów, prezentujących swoje, często geograficznie odległe, a w odbiorze bliskie i ujmujące, podejście do muzyki, sztuki i życia.Większość artystów festiwalowych od  22 do 24 kwietnia 2016 będzie gościła po raz kolejny już sala koncertowa Filharmonii Bałtyckiej. Nie zabraknie muzyki fado podczas stałych, lubianych i oczekiwanych festiwalowych Nocy Fado. Na kilka wieczorów uda się nam przenieść prawdziwą atmosferę nocnych koncertów z Lizbony nad Motławę.  


Mamy więc szansę by wejść w intymne, niemal teatralne odtworzenie atmosfery lizbońskich tawern i odbywających się w nich koncertów, z muzyką z Afryki i z Karaibów. Wystąpią gwiazdy znane z cotygodniowych niedzielnych audycji radiowych Marcina Kydryńskiego w „Trójce”.

Gwiazda flamenco Tomatito, czyli Jose Fernandez Torrez otworzy szóstą edycję Siesta Festival 2016 r. w piątek 22 kwietnia o godzinie 20 w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

Flamenco to Carlos Saura i jego niezapomniany film o tym właśnie tytule. Flamenco to nieodżałowany Paco de Lucia. Flamenco to również już w największej orkiestrze świata, wielki Camaron de la Isla, chyba śpiewak flamenco wszechczasów.


altJose Fernandez Torrez lepiej znany jako Tomatito będzie pierwszą z gwiazd Siesta Festival 2016.  To współtowarzysz muzycznych przedsięwzięć Paco de Lucia, Michela Camilo, Georga Bensona, Omara Farouka, Nenen Cherry, Eltona Johna, Franka Sinatry. Autor muzyki filmowej do „Flamenco|”, „Vengo”, „Adwokata Diabła”. Za muzykę, którą napisał do filmu Tony’ego Gatlifa „Vengo” dostał nagrodę Cezara.Pięciokrotny zdobywca Grammy.  


Tomatito eksperymentuje od lat z jazzem, z muzyką brazylijską. Za album „Aguadulce” nagrodzono go statuetką Grammy.


W sobotę 23 kwietnia 2016 r. w Filharmonii Bałtyckiej będziemy mieli szansę posłuchać Elidę  Almeida.


Z kolei Karyna Gomes wystąpi 24 kwietnia 2016 w klubie Parlament w Gdańsku. Dziewczyna urodzona w Zachodniej Afryce, wykonuje szczerą, zaangażowaną, płynącą z serca, tkwiącą w całym ciele muzykę. Od kilku lat jej domem jest Portugalia.


altTakże w niedzielę 24 kwietnia 2016 po raz pierwszy wystąpi w Polsce wystąpi legenda World Music Anoushka Shankar, najsłynniejsza dziś  artystka - piosenkarka Indii.


altWystępowała z filharmonikami berlińskimi, nowojorskimi, z Los Angeles, Bonn, Lipska. Była czterokrotnie nominowana do nagrody Grammy.  Odwiedziła wszystkie najsłynniejsze sceny świata, w tym kilkunastokrotnie nowojorską Carnegie Hall.   

Anoushka Shankar - Koncert w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku 24 kwietnia o godz. 19.


Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież