W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Weronika Korthals po raz drugi wystąpi w Opolu

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 03 września 2010 16:04

altWeronika VERA Korthals, urodzona na Kaszubach wokalistka i multiinstrumentalista grająca na pianinie, skrzypcach, diabelskich skrzypcach,  gitarze i saksofonie w tym roku Weronika po raz drugi wystąpi na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Tym razem w części zatytułowanej „Piosenka jest dobra na wszystko”.


Weronika po raz drugi wystąpi na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Artystka z Kaszub weźmie udział  w części zatytułowanej „Piosenka jest dobra na wszystko”. W myśl założeń widowiska, młode pokolenie Artystów zmierzy się z repertuarem Kabaretu Starszych Panów. Weronika wykona piosenkę Portugalczyl Osculati (sł. Jeremi Przybora. Muz. Jerzy Wasowski), którą przed laty śpiewała Barbara Rylska a towarzyszyli jej: Jeremi Przybora i Wiesław Michnikowski.


Na zakończenie, wszyscy Artyści wspólnie zaśpiewają utwory: Piosenka jest dobra na wszystko i Walczyk przy ognisku oraz składankę: Herbatka - Dobranoc - Na ryby.
Wykonawcom towarzyszyć będzie Orkiestra Filharmonii Dowcipu p/d Bernarda Chmielarza. 


alt


Weronika Korthals  to dwukrotna laureatka „Szansy na sukces” (piosenki Violetty Villas/repertuar musicalu „Metro”). W latach 2001-2002 aktorka musicalu "Metro".  Od 2004 roku wokalistka zespołu HA-DWA-O! Ma na swoim koncie dwie płyty: „Cud” z zespołem HA-DWA-O! (wystapiła na opolskich „Premierach” z piosenką Cud oraz Krajowych Preselekcjach do Eurowizji wykonując utwór Popatrz na mnie) oraz solową  „Na wiedno”. Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku na Wydziale Dyrygentura Chóralna oraz studentka pierwszego roku Wokalistyki na Kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa również w gdańskiej Akademii Muzycznej. .

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież