Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k... Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
sobota, 27 lutego 2021 08:53
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
Po intensywnym okresie przygotowawczym odbytym na przełomie roku,
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Warto wstąpić do biblioteki

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 23 września 2010 17:22

altWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku zachęca wszystkich czytelników i nie tylko, do wstąpienia jej skromne progi (przypomnijmy, że po Województwie Pomorskim rozsianych jest aż 35 placówek biblioteki). Aby przyciągnąć jak największą rzesze czytelników biblioteka prowadzi cykl spotkań i warsztatów z ludźmi pióra, lub też szerzej z ludźmi sztuki.


Już 28 wrześnie odbędzie się spotkanie z Markiem Latoszkiem - autorem książek: "Sierpień '80 we wspomnieniach", "Solidarność: ofensywa i rekonstrukcja (1980-1989)". Dzień później biblioteka ugości Wojciecha Żmudzińskiego SJ. Spotkanie będzie poświęcone książkom: "Mroczny bankiet popsutych zabawek - medytacja o własnej śmierci" oraz "Niebo jest w nas". Nieco później, bo 24 października w filii nr 2 w Oliwie odbędzie się biesiada literacka z Piotrem Kraśko, prezenterem i dziennikarzem telewizyjnym.

Oddziały biblioteki  goszczą u siebie także interesujące wystawy malarskie i fotograficzne. Ponadto dla wszystkich czytelników i sympatyków naszej biblioteki przygotowano specjalną ofertę unikatowych T-shirtów z napisem „Chodzę do biblioteki”! Kolorowe koszulki damskie, męskie i dziecięce we wszystkich rozmiarach i wyjątkowych wzorach można kupić za 25 zł w budynku głównym WiMBP (Gdańsk-Główny, Targ Rakowy 5/6 - punkt ksero) oraz w Filii Gdańskiej (Gdańsk-Śródmieście, ul. Mariacka 42).

Aktualna lista wydarzeń w gdańskich bibliotekach
Fantastyczne gry fantastyczne
25 września (sobota) w Filii nr 1 WiMBP (Gdańsk-Wrzeszcz, ul Grunwaldzka 44) odbędzie się dziewiąte spotkanie z grami planszowymi.
W programie: w godzinach: 10.00-15.00 - gry planszowe, 15.00-20.00 sesje gier fabularnych. Zapraszamy!

Spotkanie z Markiem Latoszkiem
28 września (wtorek) o godz. 17:00 w Filii Gdańskiej WiMBP (Gdańsk-Śródmieście, ul. Mariacka 42) odbędzie się spotkanie z Markiem Latoszkiem - autorem książek: "Sierpień '80 we wspomnieniach", "Solidarność: ofensywa i rekonstrukcja (1980-1989)" [w: "Solidarność dwadzieścia lat później", Kraków 2001]. Będzie to czwarte spotkanie z cyklu: "Jak powstała Solidarność. Opisanie Sierpnia '80". Serdecznie zapraszamy.

Warsztaty komiksu japońskiego
W każdy poniedziałek w godz. 16.00-18.00 w Filii nr 1 WiMBP (Gdańsk-Wrzeszcz, ul. Grunwaldzka 44) odbywają się warsztaty komiku japońskiego - mangi dla młodzieży powyżej 14 roku życia, prowadzone przez Sensei Macieja Sarnowskiego. Zapraszamy!

Spotkanie z Hanną Kowalewską w DKK
28 września o godz. 17.30 w Filii nr 44 WIMBP (Gdańsk-Morena, ul Wyrobka 5) oraz 29 września o godz. 17.00 w Bibliotece Głównej WiMBP (Gdańsk Główny, ul. Targ Rakowy 5/6) odbędą się spotkania z Hanną Kowalewską, w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki.

Spotkanie autorskie z Wojciechem Żmudzińskim SJ

29 września (środa) o godz. 18.00 w Filii nr 6 WiMBP (Gdańsk Zaspa, ul. Pilotów 3) odbędzie się spotkanie autorskie z Wojciechem Żmudzińskim SJ poświęcone książkom: "Mroczny bankiet popsutych zabawek - medytacja o własnej śmierci" oraz "Niebo jest w nas". W programie występ Zespołu Muzyki Średniowiecznej Fundacji "Magis".


Spotkanie z Piotrem Schmandtem
30 września (czwartek) o godz. 18:00 w Filii nr 2 WiMBP "Biblioteka Oliwska" (Gdańsk-Oliwa, ul. Opata Jacka Rybińskiego 9) odbędzie się spotkanie autorskie z Piotrem Schmandtem.

Spotkanie z Piotrem Kotlarzem
6 października (środa) o godz. 17.30 w Czytelni Głównej WiMBP (Gdańsk, ul. Targ Rakowy 5/6) odbędzie się spotkanie promujące dramat Piotra Kotlarza pt. "Próba powrotu". Fragmenty dramatu będą czytali aktorzy Sceny Kameralnej GTPS "PUNKT": Marta Janiszewska i Beniamin Koralewski.

Goniąc Horyzonty - spotkanie z Piotrem Baską
6 października 2010 o godz. 18.00 w Filii nr 1 WiMBP (Gdańsk-Wrzeszcz, ul. Grunwaldzka 44) odbędzie się spotkanie z Piotrem Baską, który opowie o swojej kolejnej wyprawie rowerowej do Patagonii oraz zaprezentuje pokaz slajdów pt. "Goniąc Horyzont".

Promocja książki Stanisława Zawistowskiego
12 października (wtorek) o godz. 18:00 w Filii Gdańskiej WiMBP (Gdańsk, ul. Mariacka 42) odbędzie się spotkanie promujące książkę Stanisława Zawistowskiego pt. "Na saratowskim szlaku. Wspomnienia z czasów wojny i obozów sowieckich (1939-1948)".
Spotkanie poprowadzi Joanna Konopacka. O książce i autorze opowiedzą: Helena Zawistowska, Ludwika Topp-Zawistowska i Władysław Zawistowski. Fragmenty książki będzie czytał Jerzy Kiszkis.

Biesiada Literacka z Piotrem Kraśko

24 października (niedziela) o godz. 15:00 w Filii nr 2 WiMBP "Biblioteka Oliwska" (Gdańsk-Oliwa, ul. Opata J. Rybińskiego 9) odbędzie się biesiada literacka z Piotrem Kraśko, prezenterem i dziennikarzem telewizyjnym. Zapraszamy!

Spotkanie z Markiem Krajewskim
18 listopada o godz. 18.00 w Bibliotece Głównej WiMBP (Gdańsk Główny, ul. Targ Rakowy 5/6) odbędzie się spotkanie z Markiem Krajewskim, w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki.
RS

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież