Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod... Europosłanka i wdowa po prezydencie Gdańska przed sądem » W poniedziałek 22 lutego przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się proces Magdaleny Adamowicz (z... Akcja „Wieniec” - stop nieetycznym zbieraczom poroża! » Poszukiwanie zrzutów staje się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic nagannego, o ile zbieracze...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
sobota, 27 lutego 2021 08:53
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
Po intensywnym okresie przygotowawczym odbytym na przełomie roku,
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Chryzantema - kwiatowy symbol Dnia Wszystkich Świętych

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 19 października 2011 13:36

altChryzantemy to tradycyjne kwiaty, które stawiamy na grobach w Dniu Wszystkich Świętych. Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze S.A. RENK w dniach 21.10-1.11 organizuje po raz szósty Dni Chryzantem.


Chryzantemy można kupić przez cały rok. Najpopularniejsze są jednak w okresie poprzedzającym Dzień Wszystkich Świętych.

- Sam nie wiem dlaczego akurat chryzantema jest kwiatem łączonym z tym dniem - przyznał Jarosław Błędzki, Gospodarstwo Ogrodnicze B.J. Błędzcy. - Od lat, można powiedzieć od pokoleń, jest taka tradycja. Przyjęło się, że w ten dzień na grobie musi stanąć chryzantema szlachetna wielkokwiatowa. Drobno- i średniokwiatowe chryzantemy produkowane są przez cały rok. Wielkokwiatowa tylko w okresie Wszystkich Świętych. Jeśli chodzi o kolorystykę to w Polsce najczęściej kupują kwiaty o jaskrawych kolorach, dobrze widoczne. Na zachodzie preferowane są kwiaty w barwach pastelowych. Klienci nie mają zbyt dużej wiedzy i pytają się jak długo postoi taki kwiat. Chociaż słyszałem też takie opinie, że może postać nawet godzinę, ale ważne, żeby stanęła.

- Jeśli chodzi o wielkość chryzantem to nie ma mody, każdy rodzaj ma swoich nabywców - powiedziała Joanna Pętal, Gospodarstwo Ogrodnicze Pętal Joanna. - Co innego jeśli chodzi o kolorystykę. W ubiegłym roku popularne były jasne barwy. W tym roku zauważyłam, że modny jest kolor różowy. Chryzantema to kwiat, który może długo stać. Może wytrzymać nawet półtorej miesiąca.


altSpecjalnie dla producentów chryzantem, wrzosów Renk przygotowuje dwa namioty o łącznej powierzchni ponad 1000 metrów kwadratowych. W namiotach handlować będzie 40 producentów, którzy zapewnią szeroką ofertę asortymentową i cenową.


Tydzień przed dniem Wszystkich Świętych można zakupić wszystkie rodzaje chryzantem doniczkowych. Najlepiej przechowywać je w dzień na balkonie, w ogrodzie. Na noc wstawić je powinno się do piwnicy, lub chłodnego przedpokoju. Nie należy doniczkowych chryzantem wstawiać do przegrzanych mieszkań. Odmiany chryzantem drobnokwiatowe można przechowywać w taki sam sposób nawet dłużej niż tydzień.
Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież