Sławomir Neumann: Dekompozycja PO? Bez przesady! » Ze Sławomirem Neumannem, przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w regionie pomorskim, posłem od 200... Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku włączyło się do akcji #SzczepimySi... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w związku z rozpoczęciem 15 stycznia br. e-rejestracji na szczep... Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Stoczniowiec rozbity w końcówce
niedziela, 24 stycznia 2021 20:25
Stoczniowiec rozbity w końcówce
Hokeiści Stoczniowca w Nowym Targu trzymali przyzwoity wynik do 54
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Władze Gdyni wykorzystują epidemię, by „utajnić” obrady rajców

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 07 sierpnia 2020 18:52

altDo czasu wybuchu epidemii koronawirusa mieszkańcy Gdyni mogli osobiście przysłuchiwać się obradom rajców na komisjach. Tam zazwyczaj szczegółowo poruszane są ważne dla nich sprawy. Tymczasem po wprowadzeniu obrad zdalnych, stracili taką możliwość. Według opozycji to sytuacja niedopuszczalna.


Gdyńscy radni opozycyjni z Prawa i Sprawiedliwości podkreślają, że posiedzenia komisji rady są jawne. Jedynie w szczególnych przypadkach, wynikających z ustaw, przewodniczący rady miejskiej zarządza ograniczenia jawności posiedzenia. Tymczasem w marcu 2020 roku w związku ze stanem epidemii na terenie Polski rajcy z Gdyni zostali poinformowani, że posiedzenia komisji odbywać się będą zdalnie poprzez aplikację internetową. Tak przedstawiciele gdynian obradowali w maju i czerwcu.
— Należy podkreślić, że w odbywanych stacjonarnie przed epidemią posiedzeniach komisji mieli nieraz okazję uczestniczyć mieszkańcy, obserwując przebieg posiedzenia. Z chwilą "przeniesienia" posiedzeń do trybu online, przewodniczący poszczególnych komisji nie zarządzili ograniczenia jawności posiedzenia. Jednakże nie umożliwiono transmisje "live" nikomu spoza członków komisji i urzędników - zauważył Paweł Stolarczyk, przewodniczący klubu PiS w gdyńskiej radzie.


Dlatego do prezydenta miasta Wojciecha Szczurka skierowali pytanie, czy jawność posiedzeń komisji zostanie przywrócona poprzez umożliwienie ich transmisji w internecie.
— Uważamy, że trudno będzie uznać za zgodną z prawem i dopuszczalną sytuację, w której, po przerwie wakacyjnej, nadal, bez formalnego utajenia, posiedzenia poszczególnych komisji rady byłyby podczas ich trwania niedostępne dla mieszkańców mających prawo obserwować ich przebieg "na żywo" - stwierdził Stolarczyk.

r


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: