Szymon Pawlicki, aktor, odważny człowiek – nie żyje » Nie żyje Szymon Pawlicki, aktor, człowiek “Solidarności”. Zmarł 25 stycznia br. w konińskim szpitalu... Tomasz Augustyniak, szef pomorskiego sanepidu, odwołany » Tomasz Augustyniak został odwołany z funkcji Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanita... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Rządowi wystawiłbym czwórk... » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” wywiad z prezydentem RP Andrzejem Dudą, który za walkę z epid... Sławomir Neumann: Dekompozycja PO? Bez przesady! » Ze Sławomirem Neumannem, przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w regionie pomorskim, posłem od 200... Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku włączyło się do akcji #SzczepimySi... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w związku z rozpoczęciem 15 stycznia br. e-rejestracji na szczep... Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Stoczniowiec rozbity w końcówce
niedziela, 24 stycznia 2021 20:25
Stoczniowiec rozbity w końcówce
Hokeiści Stoczniowca w Nowym Targu trzymali przyzwoity wynik do 54
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Zbigniew Szczepanek – Artysta, nawigator z Oksywia
niedziela, 17 stycznia 2021 13:37
Zbigniew Szczepanek – Artysta, nawigator z Oksywia
Ostatni raz ze Zbyszkiem Szczepankiem spotkałem się w październiku

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Szczurek zadłuża gdynian, ale nie wie, na co przeznaczy kredyt?

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
środa, 30 września 2020 13:50

altWładze Gdyni z prezydentem Wojciechem Szczurkiem chcą jeszcze bardziej zadłużyć miasto, a co za tym idzie wszystkich gdynian. Planują wziąć kilkadziesiąt milionów kredytu. Kłopot w tym, że włodarze miasta z morza i marzeń ni potrafili poinformować radnych zaniepokojonych stanem gdyńskich finansów, ile tak naprawdę potrzeba by pokryć braki w budżecie.


W ostatnim czasie temat zadłużania Gdyni jest niezwykle nośny. Jak podkreślają gdyńscy opozycyjni radni, prawdopodobnie na koniec roku zadłużenie miasta z morza i marzeń wyniesie ponad 1 miliard złotych, co stanowi ok. 52 procent z 60 procent dopuszczalnego poziomu zadłużenia.
- Stąd też, ta sprawa budzi spore zaniepokojenie wśród mieszkańców naszego miasta – podkreśla radny Marek Dudziński.


Co więcej, na środowej (30 września) sesji Rady Miasta radni podejmą kolejną już w tym roku uchwałę ws. zgody na zaciągnięcie kredytu długoterminowego na kwotę 78 milionów złotych.
Jak czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały, „kredyt jest zaciągany na podstawie uchwały budżetowej na 2020 rok, w której zaplanowano środki z kredytu jako źródło finansowania planowanego deficytu oraz spłaty wcześniej zaciągniętych zobowiązań”.
- Uruchomienie kredytu jest niezbędne dla zapewnienia płynności finansowej budżetu miasta w związku ze spadkiem dochodów w wyniku zmian systemowych w podatku PIT wprowadzonych pod koniec ubiegłego roku oraz ograniczeniem wpływów do budżetu spowodowanym złą sytuacją podmiotów gospodarczych poszkodowanych przez pandemię koronowirusa. Przedsiębiorcy, którzy przez pandemię COVID-19 zawiesili lub znacznie ograniczyli swoją działalność – wyjaśniają autorzy projektu.


Jak czytamy w dokumencie, który po uchwaleniu pozwoli na jeszcze większe zadłużenie Gdyni, „środki z kredytu wykorzystane zostaną na sfinansowanie planowanych w budżecie miasta na 2020 rok zadań, głównie z zakresu oświaty”.


Kontrowersji w tych planach ekipy prezydenta Wojciecha Szczurka jednak nie brakuje.
- Jak dowiedzieliśmy się na komisji, władze miasta nie potrafią powiedzieć, choćby szacunkowo, ile pieniędzy będzie im potrzebne na wymienione w uzasadnieniu uchwały pozycje? – podkreślił Dudziński.
raz.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: