Był sobie Tusk... - polityka i biznes » Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald Tusk wiedział, że powołana przez ... Nie żyje prof. Jerzy Limon » W wieku 70 lat zmarł prof. Jerzy Limon - anglista, literaturoznawca, pisarz, tłumacz i teatrolog, dy... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będ... Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k... Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs...
Reklama
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
czwartek, 04 marca 2021 19:18
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald
III Memoriał Henryka Żyto zainauguruje sezon żużlowy w Gdańsku
czwartek, 04 marca 2021 11:49
III Memoriał Henryka Żyto zainauguruje sezon żużlowy w Gdańsku
Przed startem rozgrywek eWinner 1. Ligi, na stadionie im. Zbigniewa
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

A gdyńskiego lodowiska ani widu ani słychu

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 03 listopada 2020 16:26

altMiłośnicy jazdy na łyżwach z miasta z morza i marzeń od lat czekają na lodowisko z prawdziwego zdarzenia. Władze Gdyni od lat zapewniają, że obiekt powstanie. Nadal jednak tylko – jak to potrafią najlepiej – zapewniają i nie podają nawet terminu rozpoczęcia prac przy inwestycji.


Gdyński radny Marcin Bełbot nie bez racji stwierdził, że miłośnicy sportów na lodzie od lat zabiegają o pełnowymiarowe lodowisko w Gdyni. Dobitnie pokazał to złożony w 2014 (!) roku projekt w budżecie obywatelskim.
- Następnie, po głośnych zapowiedziach ze strony miasta, w 2016 roku poznaliśmy docelową lokalizację przeznaczoną pod inwestycję, Do dzisiaj nie powstała – przypomniał przedstawiciel części gdynian.


Dziś mamy 2020 rok, a lodowiska ani widu ani słychu… Dlatego radny skierował pytania do władz miasta. Chciał się dowiedzieć m.in. czy ekipa prezydenta Wojciecha Szczurka zrezygnowała z realizacji tak długo oczekiwanej inwestycji?


Jak się okazuje, nie wiadomo, czy władze Gdyni nadal myślą o budowie lodowiska. Jak bowiem odpowiedział – w swoim stylu dość enigmatycznie – Marek Łucyk, zastępca prezydenta Szczurka: „w roku 2018 zrezygnowano z realizacji inwestycji, która obejmowała budowę lodowiska miejskiego (…) przy ulicy Morskiej 75 w Gdyni na podstawie dokumentacji projektowej opracowanej w 2016 r. Powyższa decyzja zapadła w wyniku unieważnienia dwóch postępowań przetargowych (…) – w obu przetargach cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższała kwotę, którą gmina zamierzała przeznaczyć na sfinansowanie tego zamówienia”.


Co więcej, miejsce na Grabówku, pierwotnie przeznaczone pod lodowisko, teraz – jak poinformował Łucyk – przeznaczone jest „pod budowę obiektów sportowych”. Niestety, w odpowiedzi zastępca prezydenta Szczurka nie sposób doszukać się informacji, czy i ewentualnie kiedy lodowisko w mieście powstanie….
raz

Newer news items:
Older news items: