Trzeci koncert z cyklu „Błogosławieni Kapłani polscy w Wolnym Mieście ... » 6 grudnia o godz. 17:00 w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Gdańsku, odbędzie się koncert zespołu ... Otwarcie wystawy plenerowej „The Airmen” » W niedzielę, 6 grudnia, na placu przed Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezentowana zostanie n... Portfele gdańskich prezesów » Od 13 do 22 tysięcy złotych miesięcznie zarabiają prezesi gdańskich spółek komunalnych - najmniej w ... Hiszpanie potrafią w Gdańsku zarabiać na parkingach i dojeździe do nic... » Jak się w Gdańsku robi interesy z potentatem europejskim w dziedzinie parkingów? Przyjmuje się go d... „Zaciemnienie” zgłoszone przez PiS do prokuratury » Zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezyde... Karol Rabenda: Samorządy terytorialne są częścią Rzeczpospolitej - nie... » Z Karolem Rabendą, wiceprezesem partii Porozumienie, radnym Gdańska (klub PiS) rozmawia Artur S. Gór... Zmiana trasy linii 210 bez konsultacji z mieszkańcami. Dulkiewicz milc... » 19 października ZTM Gdańsk skrócił trasę autobus linii 210 wycofując go z Traktu Św. Wojciecha/Oruni... Poseł Płażyński wspiera gdańszczanina w walce o odzyskanie mieszkania » Poseł Kacper Płażyński złożył skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich na działania Prezydent Miasta G... Program Domowej Opieki Medycznej » W związku z rosnąca liczbą zakażeń koronawirusem Ministerstwo Zdrowia uruchomiło program Domowej Opi... Andrzej Grubba patronem gdańskiego tramwaju » Andrzej Grubba został patronem jednego z jeżdżących po Gdańsku tramwajów. Uroczystość nadania imieni...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Hokeistki Stoczniowca efektownie pokonały Unię
sobota, 05 grudnia 2020 21:03
Hokeistki Stoczniowca efektownie pokonały Unię
Ostatni w tym roku weekendowy dwumecz hokeistki Stoczniowca
Lechia ponownie bez bramki i punktu
sobota, 05 grudnia 2020 21:42
Lechia ponownie bez bramki i punktu
Trwa zła seria Lechii. Biało-zieloni w trzecim kolejnym meczu nie

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
sobota, 21 listopada 2020 14:56
Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
Na plakacie wystawy „Bliscy Nieznajomi – Sopot 70” wybrzeżowy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

A gdyńskiego lodowiska ani widu ani słychu

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 03 listopada 2020 16:26

altMiłośnicy jazdy na łyżwach z miasta z morza i marzeń od lat czekają na lodowisko z prawdziwego zdarzenia. Władze Gdyni od lat zapewniają, że obiekt powstanie. Nadal jednak tylko – jak to potrafią najlepiej – zapewniają i nie podają nawet terminu rozpoczęcia prac przy inwestycji.


Gdyński radny Marcin Bełbot nie bez racji stwierdził, że miłośnicy sportów na lodzie od lat zabiegają o pełnowymiarowe lodowisko w Gdyni. Dobitnie pokazał to złożony w 2014 (!) roku projekt w budżecie obywatelskim.
- Następnie, po głośnych zapowiedziach ze strony miasta, w 2016 roku poznaliśmy docelową lokalizację przeznaczoną pod inwestycję, Do dzisiaj nie powstała – przypomniał przedstawiciel części gdynian.


Dziś mamy 2020 rok, a lodowiska ani widu ani słychu… Dlatego radny skierował pytania do władz miasta. Chciał się dowiedzieć m.in. czy ekipa prezydenta Wojciecha Szczurka zrezygnowała z realizacji tak długo oczekiwanej inwestycji?


Jak się okazuje, nie wiadomo, czy władze Gdyni nadal myślą o budowie lodowiska. Jak bowiem odpowiedział – w swoim stylu dość enigmatycznie – Marek Łucyk, zastępca prezydenta Szczurka: „w roku 2018 zrezygnowano z realizacji inwestycji, która obejmowała budowę lodowiska miejskiego (…) przy ulicy Morskiej 75 w Gdyni na podstawie dokumentacji projektowej opracowanej w 2016 r. Powyższa decyzja zapadła w wyniku unieważnienia dwóch postępowań przetargowych (…) – w obu przetargach cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższała kwotę, którą gmina zamierzała przeznaczyć na sfinansowanie tego zamówienia”.


Co więcej, miejsce na Grabówku, pierwotnie przeznaczone pod lodowisko, teraz – jak poinformował Łucyk – przeznaczone jest „pod budowę obiektów sportowych”. Niestety, w odpowiedzi zastępca prezydenta Szczurka nie sposób doszukać się informacji, czy i ewentualnie kiedy lodowisko w mieście powstanie….
raz