Krzyż dziękczynny FMW na Ołtarzu Ojczyzny » Tylko orły szybują nad graniami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz. Musicie mieć w sobie coś... Piotr Duda: W walce o wolność, godność, Boga i rodzinę na brać górnicz... » Z Piotrem Dudą, przewodniczącym Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S. Górski- „Wyjeż... Jacek Zdrojewski: Wytarte kolana Czarzastego » Z Jackiem Zdrojewskim, od 1999 do 2002 r. wiceprezydentem Warszawy, posłem na Sejm IV kadencji, prze... Nagroda dla widowiska Poland: First to Fight » Multimedialne widowisko plenerowe POLAND: FIRST TO FIGHT, będące koprodukcją Muzeum II Wojny Światow... Koncert według twórczości Jacka Kaczmarskiego "Świadectwo" w Gdyni » W Gdyni 13 grudnia br. w kościele oo. franciszkanów przy ul. Ujejskiego, odbędzie się koncert wg. Ja... Refleksje o ludziach ogromnej wiary, pięknych życiorysach » 70 osób reprezentujących różne środowiska i odmienne światopoglądy wzięło udział w 15 debatach panel... Daniel Obajtek: Naturalny wybór - przyszłość Polski » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen rozmawia Marek Formela- Panie Prezesie, po co Wam Energa?Da... Koszt rzymskiej żenady A. Dulkiewicz » Ok. 16 tys. złotych pobranych z budżetu miasta mogła kosztować dwudniowa wycieczka prezydent Gdańska... Tablice z 21 postulatami MKS mają swoje miejsce w Sali BHP nie w ECS » Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” uznaje za niedopuszczalne blokowanie przez Europejskie Centrum So... Orlen przejmuje Energę: Płażyński prostuje polityków PO » Pomorscy politycy PO - Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, Mieczysław Struk, marszałek wojewód...
Reklama
Koszt rzymskiej żenady A. Dulkiewicz
środa, 11 grudnia 2019 21:33
Koszt rzymskiej żenady A. Dulkiewicz
Ok. 16 tys. złotych pobranych z budżetu miasta mogła kosztować dwu ...
Jedna bramka dała Lotos PKH wygraną nad GKS Katowice
sobota, 14 grudnia 2019 11:40
Jedna bramka dała Lotos PKH wygraną nad GKS Katowice
Spotkania Lotosu PKH z GKS Katowice w sezonie 2019/2020 są bardzo za ...
Energa przedłużyła umowę z Lechią Gdańsk
poniedziałek, 09 grudnia 2019 14:52
Energa przedłużyła umowę z Lechią Gdańsk
Piłkarze Lechii Gdańsk kolejny sezon będą grać z logiem Energi na ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Swobodny Marek Wróbel i Gdańsk przez pryzmat
poniedziałek, 09 grudnia 2019 16:08
Swobodny Marek Wróbel i Gdańsk przez pryzmat
Ostatnie tygodnie roku już tradycyjnie przynoszą wzmożony ruch w ga ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Mieszkańcy skarżą się na prezydenta, a Samorządność hurtem je odrzuca

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 15 listopada 2019 17:59

altMieszkańcy Gdyni, którzy chcieliby szukać sprawiedliwości wśród miejscowych radnych, nie mają na co liczyć. Rada zdominowana przez ekipę prezydenta Wojciech a Szczurka z Samorządności, zamiast pomagać mieszkańcom, których reprezentuje, hurtowo odrzuca skargi na swego szefa.


Jeden z mieszkańców Gdyni skarży się na bezprawne działanie prezydenta miasta Wojciecha Szczurka. Niestety, jak zauważyła radna opozycyjna Dorota Płotka, skarga, która trafiła do rady miasta, podzieliła los poprzednich - nie mniej nie więcej tylko została odrzucona głosami rady zdominowanej przez popleczników włodarza Gdyni z Samorządności.


Jak podkreśliła radna Płotka, gdynianin walczy o sprawiedliwość od co najmniej trzech lat.
— Trudno mi zrozumieć, jak to jest możliwe, że przez tyle lat nie można rozwiązać konfliktu, zakończyć sporu zgodnie z prawem - nie kryje zażenowania przedstawicielka mieszkańców miasta z morza i marzeń. - Odrzucanie skargi mieszkańca Gdyni i uznawanie jej za bezpodstawną jest w mojej ocenie nieuzasadnione ponieważ jego krzywda jest faktem, potwierdzonym wszelkimi dokumentami.


Jak wyjaśnia, na terenie należącym do autora skargi wydano pozwolenie na realizację inwestycji (wodociągowej-przyp.red). Ponadto bez zgody właściciela zajęto jego teren i przeprowadzono inwestycję. Mieszkaniec odwołał się do sądu, który unieważnił pozwolenie na budowę. Tymczasem inwestycja ta została oddana do użytku, a właściciel nie otrzymał żadnej zapłaty za zajęcie jego działek, ani też nie otrzymuje zapłaty za korzystanie z jego własności.
- Chyba dla każdego zrozumiałe jest, że właściciel, który traci swoją własność i nie może zrealizować zamierzonych planów, stara się walczyć o uznanie czegoś, co mu się należy. Zachowanie i podjęte starania mieszkańca są dowodem na to, że nie zrobił prezentu Gminie Gdynia oferując grunt w postaci dwóch działek. Ponadto podstępował on od początku zgodnie z należnym mu prawem. W swoich skargach gdynianin powołuje się na szereg praw, przepisów, ustaw i rozporządzeń, a przede wszystkim na Konstytucję, uważając, że jego prawa są nierespektowane, że nie jest traktowany na równi z innymi obywatelami. Czuje się pokrzywdzony i poniżony, a ze strony Urzędu Miasta Gdyni niesprawiedliwie traktowany i oszukany. Takie opinie mieszkańców wyrażane w kierunku Urzędu Miasta nie przynoszą chluby a jedynie powodują niechęć i postrzeganie włodarzy miasta jako "aroganckich urzędników".


Tymczasem władze Gdyni, zamiast wyjść naprzeciw trudnej sytuacji mieszkańca, którego przecież mają reprezentować i wspierać, zwyczajnie zrzucają sprawę na inne instytucje.
- Roszczenia tego pana w przedmiocie wykupu nieruchomości, ewentualnie wypłaty odszkodowania z tytułu ograniczenia możliwości korzystania z niej na skutek uchwalenia planu, jak również odszkodowania za bezumowne korzystanie z nieruchomości, mają charakter wyłącznie cywilnoprawny. Właściwym organem w przedmiocie ich rozpatrzenia są sądy powszechne - poinformował w imieniu Prezydenta Miasta Gdyni Rafał Klajnert, sekretarz Gdyni. - Sprawa roszczenia pana może być załatwiona jedynie albo koncyliacyjnie w drodze porozumienia stron o charakterze czysto cywilnoprawnym albo też w przypadku braku zgody stron co do zasadności składanych roszczeń w drodze postępowania sądowego przed sądami powszechnymi.


Jak dodał, „należy przy tym wskazać, że częściowego zajęcia (wodociąg) nieruchomości dokonał PEWiK Gdynia, który jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest odrębnym od Gminy Miasta Gdyni podmiotem prawa.
- W związku z powyższym to na PEWiK Gdynia ciąży ewentualny obowiązek odpłatności za bezumowne korzystanie z gruntu – skwitował sekretarz.

raz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: