Wręczono nagrody w pierwszej edycji konkursu "Pro bono Poloniae" » W sali konferencyjnej im. Jana Olszewskiego w Muzeum II Wojny Światowej podczas uroczystej gali wręc... „8 tygodni do zdrowia” » „8 tygodni do zdrowia” to tytuł programu profilaktyczno-treningowego przygotowanego przez Akademię N... Prof. Gwizdała złożył mandat Rektora Uniwersytetu Gdańskiego » Dr hab. Jerzy Piotr Gwizdała, prof. UG z dniem 28 września 2020 r. na ręce Przewodniczącego Rady Uni... „Sieci”: Dlaczego Kreml boi się Polski » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” o postrzeganiu Polski przez Rosję pisze publicysta Marek Budz... Srebrny jubileusz Rënk-u » Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze S.A. Rënk świętowało 25-lecie istnienia.- Nasz rynek istni... Kacper Płażyński: Władze Gdańska nie zdały egzaminu z wrażliwości hist... » Z mec. Kacprem Płażyńskim, posłem PiS, rozmawia Artur S. Górski– Tunel pod Martwą Wisłą został oddan... Maseczka choć mała, może uratować Twoje życie » Eksperci nie mają wątpliwości. Zakrywanie ust i nosa, zachowywanie dystansu fizycznego oraz częsta d... "Ziarna i plewy" demokracji - PO i PZPR bliżej siebie? » Przed Dworem Artusa odbył się "Wiec Demokracji", kolejna impreza liturgii politycznej uwielbianej pr... „Sieci”: Tak brał Sławomir Nowak » W tygodniku „Sieci” Wojciech Biedroń ujawnia nowe fakty na temat działań pupila Donalda Tuska na Ukr... Poseł Płażyński chce wyjaśnień w sprawie budowy Tunelu pod Martwą Wisł... » - Chcę wyjaśnień władz Gdańska w sprawie budowy Tunelu pod Martwą Wisłą - mówi Kacper Płażyński. Pos...
Reklama
98 rocznica powstania Gedanii
wtorek, 15 września 2020 13:30
98 rocznica powstania Gedanii
Bodaj po raz pierwszy od wielu lat tak liczna ilość delegacji
Stoczniowiec przegrał pierwsze derby Pomorza
niedziela, 27 września 2020 19:18
Stoczniowiec przegrał pierwsze derby Pomorza
Do 34 minuty Stoczniowiec prowadził z KH Energą Toruń. Po
Lechia rozbiła Podbeskidzie
sobota, 26 września 2020 18:42
Lechia rozbiła Podbeskidzie
Dobrze gra się w tym sezonie Lechii z beniaminkami. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Krystynie Górskiej
czwartek, 24 września 2020 09:50
Wspomnienie o Krystynie Górskiej
Kiedy w 2012 roku przygotowywałem się do spotkania z Krystyną

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Mieszkańcy skarżą się na prezydenta, a Samorządność hurtem je odrzuca

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 15 listopada 2019 17:59

altMieszkańcy Gdyni, którzy chcieliby szukać sprawiedliwości wśród miejscowych radnych, nie mają na co liczyć. Rada zdominowana przez ekipę prezydenta Wojciech a Szczurka z Samorządności, zamiast pomagać mieszkańcom, których reprezentuje, hurtowo odrzuca skargi na swego szefa.


Jeden z mieszkańców Gdyni skarży się na bezprawne działanie prezydenta miasta Wojciecha Szczurka. Niestety, jak zauważyła radna opozycyjna Dorota Płotka, skarga, która trafiła do rady miasta, podzieliła los poprzednich - nie mniej nie więcej tylko została odrzucona głosami rady zdominowanej przez popleczników włodarza Gdyni z Samorządności.


Jak podkreśliła radna Płotka, gdynianin walczy o sprawiedliwość od co najmniej trzech lat.
— Trudno mi zrozumieć, jak to jest możliwe, że przez tyle lat nie można rozwiązać konfliktu, zakończyć sporu zgodnie z prawem - nie kryje zażenowania przedstawicielka mieszkańców miasta z morza i marzeń. - Odrzucanie skargi mieszkańca Gdyni i uznawanie jej za bezpodstawną jest w mojej ocenie nieuzasadnione ponieważ jego krzywda jest faktem, potwierdzonym wszelkimi dokumentami.


Jak wyjaśnia, na terenie należącym do autora skargi wydano pozwolenie na realizację inwestycji (wodociągowej-przyp.red). Ponadto bez zgody właściciela zajęto jego teren i przeprowadzono inwestycję. Mieszkaniec odwołał się do sądu, który unieważnił pozwolenie na budowę. Tymczasem inwestycja ta została oddana do użytku, a właściciel nie otrzymał żadnej zapłaty za zajęcie jego działek, ani też nie otrzymuje zapłaty za korzystanie z jego własności.
- Chyba dla każdego zrozumiałe jest, że właściciel, który traci swoją własność i nie może zrealizować zamierzonych planów, stara się walczyć o uznanie czegoś, co mu się należy. Zachowanie i podjęte starania mieszkańca są dowodem na to, że nie zrobił prezentu Gminie Gdynia oferując grunt w postaci dwóch działek. Ponadto podstępował on od początku zgodnie z należnym mu prawem. W swoich skargach gdynianin powołuje się na szereg praw, przepisów, ustaw i rozporządzeń, a przede wszystkim na Konstytucję, uważając, że jego prawa są nierespektowane, że nie jest traktowany na równi z innymi obywatelami. Czuje się pokrzywdzony i poniżony, a ze strony Urzędu Miasta Gdyni niesprawiedliwie traktowany i oszukany. Takie opinie mieszkańców wyrażane w kierunku Urzędu Miasta nie przynoszą chluby a jedynie powodują niechęć i postrzeganie włodarzy miasta jako "aroganckich urzędników".


Tymczasem władze Gdyni, zamiast wyjść naprzeciw trudnej sytuacji mieszkańca, którego przecież mają reprezentować i wspierać, zwyczajnie zrzucają sprawę na inne instytucje.
- Roszczenia tego pana w przedmiocie wykupu nieruchomości, ewentualnie wypłaty odszkodowania z tytułu ograniczenia możliwości korzystania z niej na skutek uchwalenia planu, jak również odszkodowania za bezumowne korzystanie z nieruchomości, mają charakter wyłącznie cywilnoprawny. Właściwym organem w przedmiocie ich rozpatrzenia są sądy powszechne - poinformował w imieniu Prezydenta Miasta Gdyni Rafał Klajnert, sekretarz Gdyni. - Sprawa roszczenia pana może być załatwiona jedynie albo koncyliacyjnie w drodze porozumienia stron o charakterze czysto cywilnoprawnym albo też w przypadku braku zgody stron co do zasadności składanych roszczeń w drodze postępowania sądowego przed sądami powszechnymi.


Jak dodał, „należy przy tym wskazać, że częściowego zajęcia (wodociąg) nieruchomości dokonał PEWiK Gdynia, który jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest odrębnym od Gminy Miasta Gdyni podmiotem prawa.
- W związku z powyższym to na PEWiK Gdynia ciąży ewentualny obowiązek odpłatności za bezumowne korzystanie z gruntu – skwitował sekretarz.

raz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: