Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons... Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych? » 5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za parkowanie przed szpitalem zakaźnym spółki...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Mieszkańcy skarżą się na prezydenta, a Samorządność hurtem je odrzuca

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 15 listopada 2019 17:59

altMieszkańcy Gdyni, którzy chcieliby szukać sprawiedliwości wśród miejscowych radnych, nie mają na co liczyć. Rada zdominowana przez ekipę prezydenta Wojciech a Szczurka z Samorządności, zamiast pomagać mieszkańcom, których reprezentuje, hurtowo odrzuca skargi na swego szefa.


Jeden z mieszkańców Gdyni skarży się na bezprawne działanie prezydenta miasta Wojciecha Szczurka. Niestety, jak zauważyła radna opozycyjna Dorota Płotka, skarga, która trafiła do rady miasta, podzieliła los poprzednich - nie mniej nie więcej tylko została odrzucona głosami rady zdominowanej przez popleczników włodarza Gdyni z Samorządności.


Jak podkreśliła radna Płotka, gdynianin walczy o sprawiedliwość od co najmniej trzech lat.
— Trudno mi zrozumieć, jak to jest możliwe, że przez tyle lat nie można rozwiązać konfliktu, zakończyć sporu zgodnie z prawem - nie kryje zażenowania przedstawicielka mieszkańców miasta z morza i marzeń. - Odrzucanie skargi mieszkańca Gdyni i uznawanie jej za bezpodstawną jest w mojej ocenie nieuzasadnione ponieważ jego krzywda jest faktem, potwierdzonym wszelkimi dokumentami.


Jak wyjaśnia, na terenie należącym do autora skargi wydano pozwolenie na realizację inwestycji (wodociągowej-przyp.red). Ponadto bez zgody właściciela zajęto jego teren i przeprowadzono inwestycję. Mieszkaniec odwołał się do sądu, który unieważnił pozwolenie na budowę. Tymczasem inwestycja ta została oddana do użytku, a właściciel nie otrzymał żadnej zapłaty za zajęcie jego działek, ani też nie otrzymuje zapłaty za korzystanie z jego własności.
- Chyba dla każdego zrozumiałe jest, że właściciel, który traci swoją własność i nie może zrealizować zamierzonych planów, stara się walczyć o uznanie czegoś, co mu się należy. Zachowanie i podjęte starania mieszkańca są dowodem na to, że nie zrobił prezentu Gminie Gdynia oferując grunt w postaci dwóch działek. Ponadto podstępował on od początku zgodnie z należnym mu prawem. W swoich skargach gdynianin powołuje się na szereg praw, przepisów, ustaw i rozporządzeń, a przede wszystkim na Konstytucję, uważając, że jego prawa są nierespektowane, że nie jest traktowany na równi z innymi obywatelami. Czuje się pokrzywdzony i poniżony, a ze strony Urzędu Miasta Gdyni niesprawiedliwie traktowany i oszukany. Takie opinie mieszkańców wyrażane w kierunku Urzędu Miasta nie przynoszą chluby a jedynie powodują niechęć i postrzeganie włodarzy miasta jako "aroganckich urzędników".


Tymczasem władze Gdyni, zamiast wyjść naprzeciw trudnej sytuacji mieszkańca, którego przecież mają reprezentować i wspierać, zwyczajnie zrzucają sprawę na inne instytucje.
- Roszczenia tego pana w przedmiocie wykupu nieruchomości, ewentualnie wypłaty odszkodowania z tytułu ograniczenia możliwości korzystania z niej na skutek uchwalenia planu, jak również odszkodowania za bezumowne korzystanie z nieruchomości, mają charakter wyłącznie cywilnoprawny. Właściwym organem w przedmiocie ich rozpatrzenia są sądy powszechne - poinformował w imieniu Prezydenta Miasta Gdyni Rafał Klajnert, sekretarz Gdyni. - Sprawa roszczenia pana może być załatwiona jedynie albo koncyliacyjnie w drodze porozumienia stron o charakterze czysto cywilnoprawnym albo też w przypadku braku zgody stron co do zasadności składanych roszczeń w drodze postępowania sądowego przed sądami powszechnymi.


Jak dodał, „należy przy tym wskazać, że częściowego zajęcia (wodociąg) nieruchomości dokonał PEWiK Gdynia, który jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest odrębnym od Gminy Miasta Gdyni podmiotem prawa.
- W związku z powyższym to na PEWiK Gdynia ciąży ewentualny obowiązek odpłatności za bezumowne korzystanie z gruntu – skwitował sekretarz.

raz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: