KKS Gedania » W ślad za olbrzymim zainteresowaniem jakie wzbudziły publikacje „Gazety Gdańskiej” na temat obrony p... Krzysztof Dośla: Andrzej Duda jest blisko „Solidarności” » Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S.... „Solidarność” poprze kandydaturę Andrzeja Dudy? » Obradujący w Zakopanem członkowie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” dzisiaj, czwartek 20 luty, dys... Komornik w SM Ujeścisko » W środę w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko pojawił się komornik w asyście policji celem... Barzowski pyta Struka o rondo Bonny » Jerzy Barzowski, szef klubu PiS w sejmiku pomorskim, skierował do marszałka Mieczysława Struka inter... Czy to definitywny koniec Starej Oliwy? » Raczej tak, nie ma się już czym łudzić. Degradacja tej jeszcze do niedawna spokojnej dzielnicy zosta... Rok 2019 na pomorskich drogach: mniej wypadków, ale więcej ofiar śmier... » W roku 2019 na pomorskich drogach spadła liczba wypadków względem roku 2018, ale niestety było więce... Pomorski NFZ zamknął rok 2019 » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ ostatecznie podsumował wydatki poniesione w roku 2019 na świadczenia... Konwencja wyborcza prezydenta Andrzeja Dudy: mobilizacja elektoratu » Konwencja wyborcza ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy w warszawskiej Hali Expo w ... Korty SKT dla... SKT - klęska Karnowskiego » Podczas niejawnego posiedzenia Sąd Okręgowy w Gdańsku ujawnił w księdze wieczystej prawo Sopockiego ...
Reklama
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
czwartek, 13 lutego 2020 11:12
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
Władze Gdańska odznaczają ławników Sądu Rejonowego Gdańsk-Połu ...
LOTOS PKH po raz piąty nie znalazł sposobu na Podhale
niedziela, 16 lutego 2020 20:22
LOTOS PKH po raz piąty nie znalazł sposobu na Podhale
Hokeiści LOTOS-u PKH przegraną zakończyli rundę zasadniczą Polski ...
Lechia ma patent na Piasta
piątek, 14 lutego 2020 22:00
Lechia ma patent na Piasta
W trzecim w tym sezonie meczu z Piastem Lechia po raz trzeci schodził ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

August von Brandis
wtorek, 11 lutego 2020 17:05
August von Brandis
Pod koniec 2013 roku pisałem o postaci artysty, którego nazwisko prz ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Mieszkańcy skarżą się na prezydenta, a Samorządność hurtem je odrzuca

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 15 listopada 2019 17:59

altMieszkańcy Gdyni, którzy chcieliby szukać sprawiedliwości wśród miejscowych radnych, nie mają na co liczyć. Rada zdominowana przez ekipę prezydenta Wojciech a Szczurka z Samorządności, zamiast pomagać mieszkańcom, których reprezentuje, hurtowo odrzuca skargi na swego szefa.


Jeden z mieszkańców Gdyni skarży się na bezprawne działanie prezydenta miasta Wojciecha Szczurka. Niestety, jak zauważyła radna opozycyjna Dorota Płotka, skarga, która trafiła do rady miasta, podzieliła los poprzednich - nie mniej nie więcej tylko została odrzucona głosami rady zdominowanej przez popleczników włodarza Gdyni z Samorządności.


Jak podkreśliła radna Płotka, gdynianin walczy o sprawiedliwość od co najmniej trzech lat.
— Trudno mi zrozumieć, jak to jest możliwe, że przez tyle lat nie można rozwiązać konfliktu, zakończyć sporu zgodnie z prawem - nie kryje zażenowania przedstawicielka mieszkańców miasta z morza i marzeń. - Odrzucanie skargi mieszkańca Gdyni i uznawanie jej za bezpodstawną jest w mojej ocenie nieuzasadnione ponieważ jego krzywda jest faktem, potwierdzonym wszelkimi dokumentami.


Jak wyjaśnia, na terenie należącym do autora skargi wydano pozwolenie na realizację inwestycji (wodociągowej-przyp.red). Ponadto bez zgody właściciela zajęto jego teren i przeprowadzono inwestycję. Mieszkaniec odwołał się do sądu, który unieważnił pozwolenie na budowę. Tymczasem inwestycja ta została oddana do użytku, a właściciel nie otrzymał żadnej zapłaty za zajęcie jego działek, ani też nie otrzymuje zapłaty za korzystanie z jego własności.
- Chyba dla każdego zrozumiałe jest, że właściciel, który traci swoją własność i nie może zrealizować zamierzonych planów, stara się walczyć o uznanie czegoś, co mu się należy. Zachowanie i podjęte starania mieszkańca są dowodem na to, że nie zrobił prezentu Gminie Gdynia oferując grunt w postaci dwóch działek. Ponadto podstępował on od początku zgodnie z należnym mu prawem. W swoich skargach gdynianin powołuje się na szereg praw, przepisów, ustaw i rozporządzeń, a przede wszystkim na Konstytucję, uważając, że jego prawa są nierespektowane, że nie jest traktowany na równi z innymi obywatelami. Czuje się pokrzywdzony i poniżony, a ze strony Urzędu Miasta Gdyni niesprawiedliwie traktowany i oszukany. Takie opinie mieszkańców wyrażane w kierunku Urzędu Miasta nie przynoszą chluby a jedynie powodują niechęć i postrzeganie włodarzy miasta jako "aroganckich urzędników".


Tymczasem władze Gdyni, zamiast wyjść naprzeciw trudnej sytuacji mieszkańca, którego przecież mają reprezentować i wspierać, zwyczajnie zrzucają sprawę na inne instytucje.
- Roszczenia tego pana w przedmiocie wykupu nieruchomości, ewentualnie wypłaty odszkodowania z tytułu ograniczenia możliwości korzystania z niej na skutek uchwalenia planu, jak również odszkodowania za bezumowne korzystanie z nieruchomości, mają charakter wyłącznie cywilnoprawny. Właściwym organem w przedmiocie ich rozpatrzenia są sądy powszechne - poinformował w imieniu Prezydenta Miasta Gdyni Rafał Klajnert, sekretarz Gdyni. - Sprawa roszczenia pana może być załatwiona jedynie albo koncyliacyjnie w drodze porozumienia stron o charakterze czysto cywilnoprawnym albo też w przypadku braku zgody stron co do zasadności składanych roszczeń w drodze postępowania sądowego przed sądami powszechnymi.


Jak dodał, „należy przy tym wskazać, że częściowego zajęcia (wodociąg) nieruchomości dokonał PEWiK Gdynia, który jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest odrębnym od Gminy Miasta Gdyni podmiotem prawa.
- W związku z powyższym to na PEWiK Gdynia ciąży ewentualny obowiązek odpłatności za bezumowne korzystanie z gruntu – skwitował sekretarz.

raz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: