Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Mieszkańcy skarżą się na prezydenta, a Samorządność hurtem je odrzuca

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 15 listopada 2019 17:59

altMieszkańcy Gdyni, którzy chcieliby szukać sprawiedliwości wśród miejscowych radnych, nie mają na co liczyć. Rada zdominowana przez ekipę prezydenta Wojciech a Szczurka z Samorządności, zamiast pomagać mieszkańcom, których reprezentuje, hurtowo odrzuca skargi na swego szefa.


Jeden z mieszkańców Gdyni skarży się na bezprawne działanie prezydenta miasta Wojciecha Szczurka. Niestety, jak zauważyła radna opozycyjna Dorota Płotka, skarga, która trafiła do rady miasta, podzieliła los poprzednich - nie mniej nie więcej tylko została odrzucona głosami rady zdominowanej przez popleczników włodarza Gdyni z Samorządności.


Jak podkreśliła radna Płotka, gdynianin walczy o sprawiedliwość od co najmniej trzech lat.
— Trudno mi zrozumieć, jak to jest możliwe, że przez tyle lat nie można rozwiązać konfliktu, zakończyć sporu zgodnie z prawem - nie kryje zażenowania przedstawicielka mieszkańców miasta z morza i marzeń. - Odrzucanie skargi mieszkańca Gdyni i uznawanie jej za bezpodstawną jest w mojej ocenie nieuzasadnione ponieważ jego krzywda jest faktem, potwierdzonym wszelkimi dokumentami.


Jak wyjaśnia, na terenie należącym do autora skargi wydano pozwolenie na realizację inwestycji (wodociągowej-przyp.red). Ponadto bez zgody właściciela zajęto jego teren i przeprowadzono inwestycję. Mieszkaniec odwołał się do sądu, który unieważnił pozwolenie na budowę. Tymczasem inwestycja ta została oddana do użytku, a właściciel nie otrzymał żadnej zapłaty za zajęcie jego działek, ani też nie otrzymuje zapłaty za korzystanie z jego własności.
- Chyba dla każdego zrozumiałe jest, że właściciel, który traci swoją własność i nie może zrealizować zamierzonych planów, stara się walczyć o uznanie czegoś, co mu się należy. Zachowanie i podjęte starania mieszkańca są dowodem na to, że nie zrobił prezentu Gminie Gdynia oferując grunt w postaci dwóch działek. Ponadto podstępował on od początku zgodnie z należnym mu prawem. W swoich skargach gdynianin powołuje się na szereg praw, przepisów, ustaw i rozporządzeń, a przede wszystkim na Konstytucję, uważając, że jego prawa są nierespektowane, że nie jest traktowany na równi z innymi obywatelami. Czuje się pokrzywdzony i poniżony, a ze strony Urzędu Miasta Gdyni niesprawiedliwie traktowany i oszukany. Takie opinie mieszkańców wyrażane w kierunku Urzędu Miasta nie przynoszą chluby a jedynie powodują niechęć i postrzeganie włodarzy miasta jako "aroganckich urzędników".


Tymczasem władze Gdyni, zamiast wyjść naprzeciw trudnej sytuacji mieszkańca, którego przecież mają reprezentować i wspierać, zwyczajnie zrzucają sprawę na inne instytucje.
- Roszczenia tego pana w przedmiocie wykupu nieruchomości, ewentualnie wypłaty odszkodowania z tytułu ograniczenia możliwości korzystania z niej na skutek uchwalenia planu, jak również odszkodowania za bezumowne korzystanie z nieruchomości, mają charakter wyłącznie cywilnoprawny. Właściwym organem w przedmiocie ich rozpatrzenia są sądy powszechne - poinformował w imieniu Prezydenta Miasta Gdyni Rafał Klajnert, sekretarz Gdyni. - Sprawa roszczenia pana może być załatwiona jedynie albo koncyliacyjnie w drodze porozumienia stron o charakterze czysto cywilnoprawnym albo też w przypadku braku zgody stron co do zasadności składanych roszczeń w drodze postępowania sądowego przed sądami powszechnymi.


Jak dodał, „należy przy tym wskazać, że częściowego zajęcia (wodociąg) nieruchomości dokonał PEWiK Gdynia, który jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest odrębnym od Gminy Miasta Gdyni podmiotem prawa.
- W związku z powyższym to na PEWiK Gdynia ciąży ewentualny obowiązek odpłatności za bezumowne korzystanie z gruntu – skwitował sekretarz.

raz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: