Andrzej Kobylarz: Obywatel jest jak ciuch w wirówce » Z posłem Andrzejem Kobylarzem, z Klubu parlamentarnego Kukiz 15, kandydatem PSL-Koalicji Polskiej do... Energa z nagrodą na Energatab 2019 » Należąca do Grupy Energa spółka Energa Invest została uhonorowana Pucharem Prezesa Polskiego Towarzy... Dzień Seniora w Stacji Orunia GAK » Stacja Orunia GAK i Teatr GAK serdecznie zapraszają na Dzień Seniora. W niedzielę 29 września od god... Zakończenie sezonu spławikowego Koła PZW Nr 4 Gdańsk-Portowa » Zawody zakończenia sezonu spławikowego w Koła PZW Nr 4 Gdańsk-Portowa rozegrane zostały w sobotę 14 ... Co było w kuferku pradziadka - prokurator stawia zarzuty teściowej pre... » Prokuratura Krajowa postawiła kolejne zarzuty Janinie A., teściowej b. prezydenta Gdańska. Śledczy n... Województwo pomorskie zyska 11 karetek pogotowia ratunkowego » 16 września Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Maciej Miłkowski podpisał umowy o dofinansowa... Senackie duety na Pomorzu - powtórki z 2015 bez SLD » Tylko 14 osób będzie ubiegać się o mandat senatora w 6 pomorskich okręgach wyborczych. Miejsce w sen... Kobylarz - Szadółki trują, Kowalczuk - rezygnacja z węgla » „2050 Polska dla Pokoleń. Jaką przyszłość wybierzesz?” to temat debaty przedwyborczej zorganizowanej... Odsłonięto pomnik rotmistrza Pileckiego » Przed Muzeum II Wojny Światowej odsłonięto pomnik rotmistrza Witolda Pileckiego. W uroczystości wzię... 4. Piknik Patriotyczny hołdem dla Anny Walentynowicz » W niedzielę w Sali BHP i przyległym do niej terenie odbył się IV Gdański Piknik Patriotyczny. Motywe...
Reklama
Co było w kuferku pradziadka - prokurator stawia zarzuty teściowej prezydenta Gdańska
środa, 18 września 2019 20:04
Co było w kuferku pradziadka - prokurator stawia zarzuty teściowej prezydenta Gdańska
Prokuratura Krajowa postawiła kolejne zarzuty Janinie A., teściowej ...
Lotos PKH po dogrywce wygrał w Toruniu
niedziela, 15 września 2019 19:44
Lotos PKH po dogrywce wygrał w Toruniu
Drugie zwycięstwo w sezonie odnieśli hokeiści Lotos PKH. Gdańszcza ...
Stokowiec w Lechii do 2022 roku
czwartek, 19 września 2019 14:18
Stokowiec w Lechii do 2022 roku
Piotr Stokowiec przedłużył kontrakt z Lechią do 30 czerwca 2022 ro ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z pienińskiej wsi Sromowce Niżne
sobota, 31 sierpnia 2019 18:29
Artysta z pienińskiej wsi Sromowce Niżne
Wysiłkiem wielu życzliwych osób po wielu latach odkryto raz jeszcze ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Niekończąca się historia

PDF
Drukuj
Email

altSzpetny rynek na dawnym pasie startowym znowu funkcjonuje  na dziko. Właściciel terenu - niemiecka Korporacja Rozwoju Pasa Startowego Spółka z o.o. - zupełnie nie interesuje się tym miejscem. Rozpadające się budy i stragany nadal stoją w tym samym miejscu co dwadzieścia jeden lat temu. 


Mija kolejny rok, a „Bangladesz”, bo tak go nazwano, prosperuje nadal. Prowizoryczne budy z desek i płyt, w większości już wysłużonych, nie zawalają się. Po silnych wiatrach właściciele bud coś tam podreperują, odpadającą deskę zastąpią inną, przeciekający dach zakleją folią i  handel nadal się toczy. 


Teren należy do niemieckiej Spółki Korporacji Rozwoju Pasa Startowego. W 2004 roku Rada Miasta uchwaliła plan zagospodarowania pasa. Niemiecki inwestor zadeklarował wtedy, że w tym miejscu powstanie centrum usługowo-handlowe. Od tego czasu upłynęło sześć lat, a plan budowy to wciąż jedynie obietnice. 


Mieszkańcy pobliskich osiedli wielokrotnie apelowali do miasta, aby w końcu zrobiło tam porządek. Niestety urzędnicy odpowiadają, że to prywatny teren i nie mają na niego żadnego wpływu.


Podjęcie jakiejkolwiek przebudowy tego terenu jest tylko i wyłącznie kwestią dogadania się właściciela działki z deweloperem - mówi Michał Piotrkowski z biura prasowego urzędu miasta Gdańska.


Tymczasem sprzedawcy z pasa twierdzą, że miasto chciało, aby inwestor wyremontował pobliską drogę i most przy kolejce SKM. Urzędnicy jednak zaprzeczają, że była jakakolwiek próba porozumienia z korporacją. - Ponieważ teren pasa startowego nigdy nie należał do miasta, okazuje się, że nie posiadamy danych obecnego właściciela. Wiemy jedynie, że dzierżawcą terenu jest organizacja o nazwie Korporacja Rozwoju Pasa Startowego - wyjaśnia Piotrowski.
Mieszkańcy Zaspy nie chcą na swoim osiedlu zaniedbanego rynku i nadal będą walczyć o jego likwidację.
Anna Czajkowska
Fot. Anna Czajkowska


alt

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież