Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K... K. Płażyński: Robyg nie zmusi mnie do milczenia w sprawie Gedanii » Deweloper Robyg przesłał do posła Kacpra Płażyńskiego pismo, w którym domaga się przeprosin i zapłat... Radni PiS chcą oddać hołd Janowi Pawłowi II » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska przedstawili projekt stanowiska z okazji 100 rocznicy urodzi...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
poniedziałek, 25 maja 2020 17:14
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
Po dwóch sezonach w Treflu Gdańsk z klubem żegna się przyjmujący ...
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
poniedziałek, 25 maja 2020 19:28
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
W najbliższy weekend wznowione zostaną rozgrywki piłkarskiej ekstra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Poszkukiwania Iwony Wieczorek - film z monitoringu

altApele policji, akcje poszukiwawcze, zdjęcia dziewczyny i filmy z monitoringu zamieszczone w różnych mediach, żadne działania nie pomogły na razie w odnalezieniu dziewiętnastoletniej Iwony Wieczorek, która zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca w Sopocie.

Sprawą zaginionej Iwony żyją od prawie dwóch tygodni wszystkie trójmiejskie media. W lokalnych gazetach i portalach internetowych zamieszczono zdjęcie Iwony. W Internecie pojawił się film z sopockiego monitoringu na których widać Iwonę. Śledztwo w tej sprawie prowadzi sopocka policja, ale rodzina zaginionej postanowiła jej szukać również na własną rękę. Poproszono o pomoc detektywa Rutkowskiego. To właśnie on zbadał zawartość miejskiego monitoringu i zwrócił uwagę na dwóch mężczyzn kłócących się i szarpiących dziewczynę. W tym czasie przechodziła tam Iwona. Dwaj mężczyźni zostawili w końcu dziewczynę i po chwili skierowali się w stronę, w którą szła Iwona. Nie wiadomo kim byli dwaj mężczyźni i czy mieli jakiś związek ze sprawą. Cały czas nie wiadomo co mogło się stać z dziewczyną.

Do poszukiwań desygnowano dodatkowe wozy policyjne oraz kilku strażników miejskich. Prezydent Sopotu wyznaczył również 20 tys. nagrodę dla każdego, kto przyczyni się do odnalezienia dziewczyny. Sumę 25 tys. zł zaoferowało również Biuro Doradcze „Rutkowski”. Na razie nie pomogło to w odnalezieniu dziewczyny. Według detektywa Rutkowskiego dużą winę za dotychczasowe nieskuteczne działania ponosi sopocka policja.

- Nie chcę sprawiać wrażenia, że opluwam funkcjonariuszy policji, ale według mojej oceny mamy tutaj do czynienia z wielkimi zaniedbaniami z ich strony. Do środy nikt nie rozmawiał z osobami z towarzystwa Iwony. Podczas rozmowy policjanci nie wyrazili żadnej chęci współpracy z nami. Staramy się jednak działać na własną rękę. To my zdjęliśmy monitoring z miejskich kamer, podejmujemy również inne działania, o których dzisiaj nie mogę jeszcze powiedzieć – tłumaczy Rutkowski.

Policja tłumaczy, że robi wszystko co tylko może w tej sprawie, a słowa Rutkowskiego nie mają żadnego potwierdzenia w rzeczywistości. Niezależnie od potencjalnych zaniedbań z jakiejkolwiek strony szansa na odnalezienie dziewczyny z dnia na dzień wydają się coraz mniejsze.

- Według mnie szanse na odnalezienie Iwony są niestety bardzo małe. Chyba, że przyjmiemy założenie, że dziewczyna po prostu gdzieś wyjechała, ale jest to dla mnie bardzo mało prawdopodobne. Myślę, że po takim okresie czasu trudno już kogokolwiek odnaleźć, tym bardziej, że na filmie z kamer zarejestrowano dwóch potencjalnych sprawców zaginięcia Iwony. Niestety szanse na odnalezienia jej żywej są bardzo małe - mówi Lucyną Wolak, właścicielką agencji detektywistycznej Vestigator.

Wszyscy, którzy mają jakiekolwiek informacje na temat Iwony Wieczorek proszeni są o kontakt z Policją 585216222, lub detektywem Rutkowskim 600007007.

Tomasz Wrzask


{youtube}_S0KQKYlQ_g{/youtube}

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież