Oświadczenie Radnych PiS w sprawie wywiadu prezydent Dulkiewicz » W odniesieniu do wywiadu prezydent Dulkiewicz dla niemieckiej rozgłośni radiowej Radni Prawa i Spraw... Wręczono nagrody w pierwszej edycji konkursu "Pro bono Poloniae" » W sali konferencyjnej im. Jana Olszewskiego w Muzeum II Wojny Światowej podczas uroczystej gali wręc... „8 tygodni do zdrowia” » „8 tygodni do zdrowia” to tytuł programu profilaktyczno-treningowego przygotowanego przez Akademię N... Prof. Gwizdała złożył mandat Rektora Uniwersytetu Gdańskiego » Dr hab. Jerzy Piotr Gwizdała, prof. UG z dniem 28 września 2020 r. na ręce Przewodniczącego Rady Uni... „Sieci”: Dlaczego Kreml boi się Polski » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” o postrzeganiu Polski przez Rosję pisze publicysta Marek Budz... Srebrny jubileusz Rënk-u » Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze S.A. Rënk świętowało 25-lecie istnienia.- Nasz rynek istni... Kacper Płażyński: Władze Gdańska nie zdały egzaminu z wrażliwości hist... » Z mec. Kacprem Płażyńskim, posłem PiS, rozmawia Artur S. Górski– Tunel pod Martwą Wisłą został oddan... Maseczka choć mała, może uratować Twoje życie » Eksperci nie mają wątpliwości. Zakrywanie ust i nosa, zachowywanie dystansu fizycznego oraz częsta d... "Ziarna i plewy" demokracji - PO i PZPR bliżej siebie? » Przed Dworem Artusa odbył się "Wiec Demokracji", kolejna impreza liturgii politycznej uwielbianej pr... „Sieci”: Tak brał Sławomir Nowak » W tygodniku „Sieci” Wojciech Biedroń ujawnia nowe fakty na temat działań pupila Donalda Tuska na Ukr...
Reklama
Oświadczenie Radnych PiS w sprawie wywiadu prezydent Dulkiewicz
czwartek, 01 października 2020 06:25
Oświadczenie Radnych PiS w sprawie wywiadu prezydent Dulkiewicz
W odniesieniu do wywiadu prezydent Dulkiewicz dla niemieckiej
Mecz w Tarnowie przełożony na niedzielę
środa, 30 września 2020 17:49
Mecz w Tarnowie przełożony na niedzielę
Zaplanowany na czwartek mecz Unii Tarnów ze Zdunek Wybrzeże został
Lechia rozbiła Podbeskidzie
sobota, 26 września 2020 18:42
Lechia rozbiła Podbeskidzie
Dobrze gra się w tym sezonie Lechii z beniaminkami. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Krystynie Górskiej
czwartek, 24 września 2020 09:50
Wspomnienie o Krystynie Górskiej
Kiedy w 2012 roku przygotowywałem się do spotkania z Krystyną

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Czy marszałek Struk ma kłopoty z pamięcią?

altW sobotnim wydaniu „Dziennika Bałtyckiego” pojawił się artykuł opisujący sprawę Lecha Walczaka dyrektora przychodni Skórno - Wenerologicznej w Gdańsku. Zaskakujące jest tłumaczenie Mieczysław Struka, marszałka województwa pomorskiego, który mówi, że nic o sprawie nie wiedział. Przypominamy, że "Gazeta Gdańska" i portal wybrzeże24.pl jako pierwsze zajęły się tą sprawą, a odpowiedź władz województwa na nasze pytania była zupełnie inna.


Tomasz Konopacki z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego tłumaczył naszemu dziennikarzowi, że podejmując decyzję o mianowaniu Lecha Walczaka na dyrektora przychodni Skórno - Wenerologicznej w Gdańsku, Zarząd Województwa Pomorskiego, a więc organu w którego skład wchodzi marszałek województwa pomorskiego wiedział o sytuacji prawnej pana Walczaka.


- Pan Walczak udzielił zarządowi odpowiednich wyjaśnień odnośnie swojej sytuacji prawnej. Do dnia dzisiejszego nigdy nie był karany. Toczący się od wielu lat proces nie zakończył się i nie rokuje szybkiego wyjaśnienia sprawy. Biorąc pod uwagę powyższe fakty, pozytywne doświadczenie ze współpracy z panem Walczakiem przy likwidacji szpitala w Tczewie oraz fakt wyłącznie czasowego powierzenia tej osobie funkcji pełniącego obowiązki. dyrektora Zarząd Województwa Pomorskiego postanowił zatrudnić Lecha Walczaka jako pełniącego obowiązki dyrektora WPS-W, do czasu jej włączenia w struktury Pomorskiego Centrum Traumatologii - co powinno nastąpić jesienią bieżącego roku – tłumaczył Tomasz Konopacki.


Inaczej przedstawia jednak sprawę Mieczysław Struk marszałek województwa pomorskiego w rozmowie z dziennikarzami „Dziennika Bałtyckiego”.


- Jestem zaskoczony historią, której głównym aktorem jest pełniący obowiązki dyrektora Lech W. Jeszcze dziś zarząd zajmie się tą sprawą – powiedział dla „Dziennika Bałtyckiego” marszałek Struk.


Czy jest możliwe, że marszałek Struk będąc członkiem Zarządu Województwa nie wiedział o sprawie? Oczywiście można to tłumaczyć tym, że Mieczysław Struk został marszałkiem województwa pomorskiego dopiero kilka miesięcy temu. Po dokładnym sprawdzeniu okazuję się jednak, że obowiązki dyrektora przychodni zostały powierzone Lechowi Walczakowi w marcu tego roku, a marszałek Struk pełni swoja funkcję już od końca lutego.


- Zgodnie z artykułem 41 ustęp 2 punkt 6 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 roku o samorządzie województwa (tekst jednolity z dnia 2001 roku Dz. U. Nr 142, poz. 1590 ze zm. - dop. red.) do zadań Zarządu Województwa należy kierowanie, koordynowanie i kontrolowanie działalności wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych, w tym zatrudnianie i zwalnianie kierowników wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych. Wobec odmowy dalszego pełnienia funkcji pełniącego obowiązki dyrektora WPS-W przez panią Janinę Laskowską istniała pilna konieczność zapewnienia ciągłości funkcji kierowniczych w tej placówce do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia jej losów. Korzystając z pozytywnego doświadczenia we współpracy z panem Lechem Walczakiem Zarząd Województwa Pomorskiego, w dniu 31 marca 2010 roku, powierzył panu Lechowi Walczakowi pełnienie obowiązków dyrektora Wojewódzkiej Przychodni Skórno - Wenerologicznej w Gdańsku na okres 3 miesięcy (uchwała nr 393/304/10). Aktualnie zatrudnienie przedłużono do 10 stycznia 2011 roku (uchwała nr 830/332/10 z dnia 29 czerwca 2010 roku) – informował Tomasz Konopacki


Czy więc marszałek nic nie wiedział o działaniach zarządu województwa którego jest członkiem? Możliwe, że w natłoku bieżących obowiązków sam nie zweryfikował przeszłości jednego z pracowników. Nie zmienia to faktu, że będąc członkiem Zarządu Województwa Pomorskiego nie może zupełnie odcinać się od odpowiedzialności za podjęcie decyzji o mianowaniu dyrektora Walczaka.


Jak przypominamy pod koniec ubiegłego roku w przychodni wenerologicznej wybuchł duży konflikt między aktualnym wtedy dyrektorem placówki Ewą Zarazińską, a władzami województwa, które chciały przenieść siedzibę przychodni. Mimo poparcia Rady Społecznej Wojewódzkiej Poradni Skórno – Wenerologicznej oraz pacjentów doktor Zarazińska została odwołana. Jej miejsce zajął Lech Walczak, były prezes gdańskiego Mostostalu. Walczak w przychodni Skórno -Wenerologicznej w Gdańsku sprawuję funkcję p. o. dyrektora już od kilku miesięcy. W ostatnich dniach jego umowa została przedłużona do końca 2010 r. W grudniu 2004 r. Lech W. został zatrzymany przez CBŚ. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku przedstawiła mu zarzuty oszustw na szkodę podwykonawców Mostostalu na kwotę około 70 milionów złotych oraz przywłaszczenia mienia i działania na szkodę spółki. Od siedmiu lat toczy się proces w tej sprawie. W kwietniu 2010 roku Walczak został mianowany na dyrektora przychodni Skórno - Wenerologicznej w Gdańsku.


(wt)


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież