Znamy posłów z Gdańska i senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ... Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór... Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ? » Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okr... 50 000 tysięcy drzew dla Nadleśnictwa Lipusz » 19 i 26 października nastąpi wielki finał akcji „Do nasadzenia”, której inicjatorem jest firma Torus... Horała: Popularność Lewicy to nieudolność kampanii PO » Kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą z mediami spotkał się lider słupsko-gdyńskiej list PiS do Se... Lewica spakowała walizki i wraca do Sejmu » W Gdyni dzień przed ciszą wyborczą odbył się happening miejscowej Lewicy. Kandydaci na posłów mówili... Co ukrywa senator Kleina? 4,5 mln zł korekty i rozliczenia z Łebą » Kandydat PO do senatu, b. burmistrz Łeby, senator Kazimierz Kleina, do dziś nie odpowiedział na pyta... Wyborczy finisz - Chmiel obłudnie pod bramą TVP Gdańsk, Biedroń kręci ... » Wybory na finiszu. Przed bramą TVP 3 Gdańsk przypomniała o sobie posłanka PO Małgorzata Chmiel. Ogło...
Reklama
czwartek, 10 października 2019 17:33
Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dzienn ...
Efektowne wygrane hokeistek Stoczniowca w Tychach
niedziela, 13 października 2019 16:47
Efektowne wygrane hokeistek Stoczniowca w Tychach
Bardzo udane było weekendowe granie dla hokeistek Stoczniowca. Podopi ...
Lechia zasiadła na fotelu lidera
sobota, 28 września 2019 20:14
Lechia zasiadła na fotelu lidera
Czwarte z rzędu zwycięstwo w PKO Ekstraklasie odniosła Lechia. Bia ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Odwołany wiceprezydent Sopotu krytykuje byłego szefa

altWojciech Fułek, zdymisjonowany niedawno przez Jacka Karnowskiego, były wiceprezydent Sopotu zgadza się z oceną włodarza dokonaną przez Jerzego Halla sopockiego radnego PO. Hall w specjalnym oświadczeniu opublikowanym w „Gazecie Wyborczej” i na łamach portalu Wybrzeże24.pl uznał, że ponowne ubieganie się przez Karnowskiego o fotel prezydenta miasta jest niehonorowe. Wojciech Fułek także będzie kandydował w wyborach samorządowych na urząd prezydenta Sopotu.


- Zgadzam się z Jerzym, którego głos jest o tyle ważny, że to legenda sopockiej opozycji w latach PRL-u oraz samorządowiec o bardzo długim stażu, znający od podszewki problemy miasta – mówi Wojciech Fulek. – Nie wiem, co się stało z Jackiem Karnowskim, ale byłem zszokowany, gdy okazało się, że on już od dawna działa przeciwko mnie. Przypomnę, że informowałem go o mojej woli ubiegania się o urząd już trzy lata temu. Przez cały ten czas oficjalnie Karnowski chwalił mnie i przyznawał mi nagrody za dobrą pracę, a za kulisami toczył rozmowy z rozmaitymi ludźmi, w których mówił niemal wprost, że moja kandydatura stanowi dla niego konkurencję i jemu się to nie podoba, bo zagraża forowanemu wówczas przez niego kandydatowi, Pawłowi Orłowskiemu. Tymczasem ja uważam, że demokracja nie powinna polegać na zabetonowaniu władzy na stołkach. Znacznie lepszym rozwiązaniem byłaby kadencyjność, bo cechą demokracji są zmiany i rozwój.


Były wiceprezydent uważa, że Jacek Karnowski zdyskredytował się jako polityk.

- Dyskfalifikuje go nie tylko treść, ale i forma słynnej rozmowy z panem Julke – mówi Fułek. – Poza tym uważam, że ciążące na nim zarzuty prokuratorskie wyłączają go z politycznej gry, zgodnie z powiedzeniem, że żona Cezara powinna być bardziej święta niż sam Cezar. Co ciekawe, dziś Karnowski zapomina, że to on sam wprowadził Julke na salony, pomagał mu jak mógł w kontaktach politycznych i biznesowych. Mam wrażenie, że źródłem kłopotów Jacka Karnowskiego jest sam Jacek Karnowski.

Kandydat na prezydenta Sopotu uważa jednak, że urzędujący włodarz kurortu zrobi wszystko, by skutecznie walczyć o ponowną reelekcję. Jego zdaniem obecny prezydent ma za sobą cały aparat magistratu, możliwość docierania do ludzi podczas spotkań z mieszkańcami dotyczących spraw bieżących, ulotek i biuletynów informacyjnych publikowanych przez Urząd Miasta.

- Może nawet pisać listy do mieszkańców za pieniądze z budżetu pod pozorem załatwiania aktualnych spraw – mówi Wojciech Fułek. – Taki monopol trudno przełamać, ale trzeba to zrobić dla dobra miasta i dla demokracji.

Dariusz Olejniczak


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #1 kewak 2010-08-04 21:05
Lepszy wybór niż Karnol do emerytury,czy on nie może jakiejs spółki założyć z Budyniem z Gdańska,a Sopot nie wezmą nowi ludzie
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież