Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K... K. Płażyński: Robyg nie zmusi mnie do milczenia w sprawie Gedanii » Deweloper Robyg przesłał do posła Kacpra Płażyńskiego pismo, w którym domaga się przeprosin i zapłat... Radni PiS chcą oddać hołd Janowi Pawłowi II » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska przedstawili projekt stanowiska z okazji 100 rocznicy urodzi...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
poniedziałek, 25 maja 2020 17:14
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
Po dwóch sezonach w Treflu Gdańsk z klubem żegna się przyjmujący ...
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
poniedziałek, 25 maja 2020 19:28
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
W najbliższy weekend wznowione zostaną rozgrywki piłkarskiej ekstra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Odwołany wiceprezydent Sopotu krytykuje byłego szefa

altWojciech Fułek, zdymisjonowany niedawno przez Jacka Karnowskiego, były wiceprezydent Sopotu zgadza się z oceną włodarza dokonaną przez Jerzego Halla sopockiego radnego PO. Hall w specjalnym oświadczeniu opublikowanym w „Gazecie Wyborczej” i na łamach portalu Wybrzeże24.pl uznał, że ponowne ubieganie się przez Karnowskiego o fotel prezydenta miasta jest niehonorowe. Wojciech Fułek także będzie kandydował w wyborach samorządowych na urząd prezydenta Sopotu.


- Zgadzam się z Jerzym, którego głos jest o tyle ważny, że to legenda sopockiej opozycji w latach PRL-u oraz samorządowiec o bardzo długim stażu, znający od podszewki problemy miasta – mówi Wojciech Fulek. – Nie wiem, co się stało z Jackiem Karnowskim, ale byłem zszokowany, gdy okazało się, że on już od dawna działa przeciwko mnie. Przypomnę, że informowałem go o mojej woli ubiegania się o urząd już trzy lata temu. Przez cały ten czas oficjalnie Karnowski chwalił mnie i przyznawał mi nagrody za dobrą pracę, a za kulisami toczył rozmowy z rozmaitymi ludźmi, w których mówił niemal wprost, że moja kandydatura stanowi dla niego konkurencję i jemu się to nie podoba, bo zagraża forowanemu wówczas przez niego kandydatowi, Pawłowi Orłowskiemu. Tymczasem ja uważam, że demokracja nie powinna polegać na zabetonowaniu władzy na stołkach. Znacznie lepszym rozwiązaniem byłaby kadencyjność, bo cechą demokracji są zmiany i rozwój.


Były wiceprezydent uważa, że Jacek Karnowski zdyskredytował się jako polityk.

- Dyskfalifikuje go nie tylko treść, ale i forma słynnej rozmowy z panem Julke – mówi Fułek. – Poza tym uważam, że ciążące na nim zarzuty prokuratorskie wyłączają go z politycznej gry, zgodnie z powiedzeniem, że żona Cezara powinna być bardziej święta niż sam Cezar. Co ciekawe, dziś Karnowski zapomina, że to on sam wprowadził Julke na salony, pomagał mu jak mógł w kontaktach politycznych i biznesowych. Mam wrażenie, że źródłem kłopotów Jacka Karnowskiego jest sam Jacek Karnowski.

Kandydat na prezydenta Sopotu uważa jednak, że urzędujący włodarz kurortu zrobi wszystko, by skutecznie walczyć o ponowną reelekcję. Jego zdaniem obecny prezydent ma za sobą cały aparat magistratu, możliwość docierania do ludzi podczas spotkań z mieszkańcami dotyczących spraw bieżących, ulotek i biuletynów informacyjnych publikowanych przez Urząd Miasta.

- Może nawet pisać listy do mieszkańców za pieniądze z budżetu pod pozorem załatwiania aktualnych spraw – mówi Wojciech Fułek. – Taki monopol trudno przełamać, ale trzeba to zrobić dla dobra miasta i dla demokracji.

Dariusz Olejniczak


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież