KKS Gedania » W ślad za olbrzymim zainteresowaniem jakie wzbudziły publikacje „Gazety Gdańskiej” na temat obrony p... Krzysztof Dośla: Andrzej Duda jest blisko „Solidarności” » Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S.... „Solidarność” poprze kandydaturę Andrzeja Dudy? » Obradujący w Zakopanem członkowie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” dzisiaj, czwartek 20 luty, dys... Komornik w SM Ujeścisko » W środę w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko pojawił się komornik w asyście policji celem... Barzowski pyta Struka o rondo Bonny » Jerzy Barzowski, szef klubu PiS w sejmiku pomorskim, skierował do marszałka Mieczysława Struka inter... Czy to definitywny koniec Starej Oliwy? » Raczej tak, nie ma się już czym łudzić. Degradacja tej jeszcze do niedawna spokojnej dzielnicy zosta... Rok 2019 na pomorskich drogach: mniej wypadków, ale więcej ofiar śmier... » W roku 2019 na pomorskich drogach spadła liczba wypadków względem roku 2018, ale niestety było więce... Pomorski NFZ zamknął rok 2019 » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ ostatecznie podsumował wydatki poniesione w roku 2019 na świadczenia... Konwencja wyborcza prezydenta Andrzeja Dudy: mobilizacja elektoratu » Konwencja wyborcza ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy w warszawskiej Hali Expo w ... Korty SKT dla... SKT - klęska Karnowskiego » Podczas niejawnego posiedzenia Sąd Okręgowy w Gdańsku ujawnił w księdze wieczystej prawo Sopockiego ...
Reklama
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
czwartek, 13 lutego 2020 11:12
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
Władze Gdańska odznaczają ławników Sądu Rejonowego Gdańsk-Połu ...
LOTOS PKH po raz piąty nie znalazł sposobu na Podhale
niedziela, 16 lutego 2020 20:22
LOTOS PKH po raz piąty nie znalazł sposobu na Podhale
Hokeiści LOTOS-u PKH przegraną zakończyli rundę zasadniczą Polski ...
Lechia ma patent na Piasta
piątek, 14 lutego 2020 22:00
Lechia ma patent na Piasta
W trzecim w tym sezonie meczu z Piastem Lechia po raz trzeci schodził ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

August von Brandis
wtorek, 11 lutego 2020 17:05
August von Brandis
Pod koniec 2013 roku pisałem o postaci artysty, którego nazwisko prz ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Czego boi się minister Rostowski?


Ministerstwo Finansów przygotowuje szkolenie z powszechnej samoobrony dla 1200 swoich pracowników. Zasadność działań MF budzi wątpliwości ekspertów. - To żenujące - mówi gen. Petelicki.


alt


24 stycznia Ministerstwo Finansów skierowało zaproszenie do składania ofert na organizację szkolenia powszechnej samoobrony dla swoich pracowników. Termin składania ofert minął 4 lutego, teraz ministerstwo rozpatruje otrzymane propozycje współpracy.


Dużą część tematów szkolenia, które odbędzie się w dniach od 9 marca do 20 maja, związana jest z terroryzmem. Pracownicy MF poznają m.in., jakie są rodzaje zagrożeń terrorystycznych i jak zachować się w czasie wtargnięcia napastników do ministerialnego budynku.


Czy to oznacza, że MF obawia się terrorystycznych ataków? Przedstawiciele ministerstwa nie komentują tej informacji. - Podstawą formalną przeprowadzenia szkolenia jest rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 28 września 1993 r. w sprawie powszechnej samoobrony ludności – tłumaczy Magdalena Kobos, rzecznik prasowy Ministerstwa Finansów.


Ile kosztować będzie szkolenie? Tego MF również nie zdradza. - W chwili obecnej trwa analiza przesłanych ofert, wobec tego o ostatecznym koszcie będziemy mogli poinformować dopiero po wybraniu usługodawcy – uważa Kobos.


Czy takie szkolenie może podnieść poziom bezpieczeństwa w ministerialnych placówkach? Eksperci mają poważne wątpliwości. – Pomysł ministra Jacka Rostowskiego jest żenujący. Takie szkolenia to pieniądze wyrzucone w błoto – uważa gen. Sławomir Petelicki, twórca i dwukrotny dowódca wojskowej jednostki specjalnej „Grom”. – Ponad rok temu z funkcji szefa Rządowego Centrum Bezpieczeństwa zwolniony został Przemysław Guła. Od tego czasu system antykryzysowy państwa właściwie nie działa. Takie szkolenia przypominają sytuację, jakby - zamiast policjantów – porządku na ulicach mieliby strzec emerytowani parkingowi.


Co więc, jeśli nie wzrost bezpieczeństwa, może być przyczyną zorganizowania szkolenia? – Może poznamy powód, gdy dowiemy się, jaka firma zostanie wybrana – zastanawia się gen. Petelicki.


Zaproszenie do składania ofert na organizację szkolenia w zakresie powszechnej samoobrony pracowników Ministerstwa Finansów:

http://www.mf.gov.pl/_files_/ministerstwo/przetargi/ogloszenia/2011/01/zaproszenie_na__szkolenie.pdf


Adrian Dampc

[email protected]

Fot: Ministerstwo FinansówRelated news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #9 Dżonny 2011-02-10 19:45
Cytuję wtajemniczony :P:
naturalnie 11 września 2001 , a nie 2011 :P


No i co wynika z tego dokumentu? Że MOŻNA takie szkolenie zorganizować i że jest ono obowiązkowe (tzn. nie można odmówić uczestnictwa w nim).

Nie widzę natomiast informacji, że burmistrz, wójt czy ktokolwiek inny MUSI zrobić takie szkolenie.
Cytować
 
 
0 #8 wtajemniczony :P 2011-02-10 19:06
naturalnie 11 września 2001 , a nie 2011 :P
Cytować
 
 
0 #7 wtajemniczony :P 2011-02-10 19:05
Cytuję Dżonny:
Cytuję T.:
Kon by sie usmial z tego, kto to uchwalił. Minister ma obowiazek zrobic takie szkolenie...


Jak "musi"? Nie ma przepisu, który nakazuje mu takie szkolenie.


czy ktokolwiek (łącznie z autorem artykułu) zadał sobie trud sprawdzenia co to jest za szkolenie i na podstawie czego się odbywa?! - NIE, dlatego FAKT jest szmatławcem, a grono jego czytelników....
tu masz podstawę prawną
http://www.mswia.gov.pl/portal/ock/5/25/
poza tym szkolenia tego typu od 11.09.2011 odbywają się regularnie we wszystkich placówkach państwowych (lub powinny się odbywać) oraz w bankach i poważnych dużych firmach.
Cytować
 
 
-2 #6 Dżonny 2011-02-10 12:40
Cytuję T.:
Kon by sie usmial z tego, kto to uchwalił. Minister ma obowiazek zrobic takie szkolenie...


Jak "musi"? Nie ma przepisu, który nakazuje mu takie szkolenie.
Cytować
 
 
-1 #5 wtajemniczony :P 2011-02-10 00:45
żenada, do tej pory szanowałem gen. Petelickiego i uważałem go za fachowca, znającego się na swojej pracy. Niestety okazało się, że uprawia on "zwykłą politykę" w stylu Palikota lub bandy PiSowców :(
tego typu szkolenia odbywają się od wielu lat w bankach i instytucjach publicznych, nie tylko w Polsce ale również na całym świecie.
Co niby z ochroną budynku ma wspólnego zdaniem autora lub ww. byłego dowódcy gromu, szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zachowania podczas pożaru czy postępowania z podejrzaną przesyłką?! - mało to przypadków otrzymania takowych było w zeszłym roku w Rzymie lub wąglika wcześniej...
Naprawdę mogę zrozumieć brak profesjonalizmu ze strony pseudo dziennikarzy FAKTU, płacą im to piszą głupoty, mogę również zrozumieć nieświadomość i głupotę ludzi dających komentarze poniżej, ale żeby "ekspert" udzielał takich debilnych komentarzy..., może mu szkoda, że jego do przeprowadzenia szkolenia nikt nie zaprosił :(
Cytować
 
 
-2 #4 T. 2011-02-08 11:36
Kon by sie usmial z tego, kto to uchwalił. Minister ma obowiazek zrobic takie szkolenie...
Cytować
 
 
0 #3 kolega Donalda 2011-02-08 09:35
A może po prostu rząd przygotowuje się do rozruchów podobnych do tych z Egiptu. Wtedy każdy urzędas umiejący posugiwać się bronią będzie na wagę złota!
Cytować
 
 
+1 #2 ambitny 2011-02-07 16:26
Takie przetargi to świetny sposób na legalne wyprowadzanie kasy z budżetu państwa. Zgłasza się jedna zaprzyjaźniona firma (inna z reguły nawet nie wiedzą o konkursie), która jakimś cudem idealnie spełnia warunki przetargu.

To jest Polska właśnie.
Cytować
 
 
+1 #1 ala 2011-02-07 14:39
koń by się uśmiał buhahhahha
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież