Kazimierz Koralewski wspomina Dawida Krupeja: Był nad wiek dojrzały » W piątek nagle zmarł Dawid Krupej, radny Rady Miasta Gdańska, współpracownik ministra Jarosława Sell... „Pracodawcy Przyjaźni Pracownikom” budują nowoczesną polską gospodarkę » Finaliści konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” to zakłady, które święcą sukcesy na rynku, są ... Oliwa na podstawie Rainholda Bahla » Z Oliwy nie da się już zrobić nowoczesnej dzielnicy. Jej tożsamość została zapisana już przed wiekam... Zmarł Dawid Krupej, gdański radny, współpracownik ministra Sellina » W piątek zmarł gdański radny Prawa i Sprawiedliwości Dawid Krupej. Miał 29 lat. Dawid Krupej był mag... Prokuratura i KWP zabezpieczają dokumenty SM Ujeścisko » Po wtorkowym wejściu komornika w asyście policji, w piątek rano do siedziby Spółdzielni Mieszkaniowe... Prezes Obajtek w "Sieci": Potrzebujemy odwagi, by inwestować w przyszł... » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen SA, o wynikach oraz inwestycjach Polskiego Koncernu Naftowe... KKS Gedania » W ślad za olbrzymim zainteresowaniem jakie wzbudziły publikacje „Gazety Gdańskiej” na temat obrony p... Krzysztof Dośla: Andrzej Duda jest blisko „Solidarności” » Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S.... „Solidarność” poprze kandydaturę Andrzeja Dudy? » Obradujący w Zakopanem członkowie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” dzisiaj, czwartek 20 luty, dys... Komornik w SM Ujeścisko » W środę w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko pojawił się komornik w asyście policji celem...
Reklama
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
czwartek, 13 lutego 2020 11:12
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
Władze Gdańska odznaczają ławników Sądu Rejonowego Gdańsk-Połu ...
Trefl zgarnął w Bydgoszczy pełną pulę
niedziela, 23 lutego 2020 22:17
Trefl zgarnął w Bydgoszczy pełną pulę
Siatkarze Trefl rozkręcili się od drugiego seta, ale to wystarczyło ...
Lechia potępia zachowanie kibiców w Poznaniu
poniedziałek, 24 lutego 2020 13:34
Lechia potępia zachowanie kibiców w Poznaniu
Lechia Gdańsk wydała komunikat odnośnie wydarzeń, do których dosz ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Malarstwo z ekfrazą
środa, 19 lutego 2020 19:40
Malarstwo z ekfrazą
Kolejne spotkanie malarstwa z poezją organizowane przy współpracy z ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
GAROU już 25 i 27 lutego wystąpi w Polsce! Dzwonnik z Notre Dame zaśpiewa w ERGO Arenie
poniedziałek, 24 lutego 2020 09:27
GAROU już 25 i 27 lutego wystąpi w Polsce! Dzwonnik z Notre Dame zaśpiewa w ERGO Arenie
Garou nie trzeba chyba nikomu przestawiać! Mocny i pełen emocji gło ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Sting wystąpi w Gdańsku

18 czerwca 2011 r. w Ergo Arena wystąpi Gordon Matthew Sumner, lepiej znany jako Sting.


alt


Informacja o występie znanego piosenkarza została podana na dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej z okazji półrocza działalności hali. Początkowo dziwić mogła bogata obsada konferencji - swój udział potwierdzili m.in. minister sportu i turystyki Adam Giersz, prezydent Sopotu Jacek Karnowski, zastępca prezydenta Gdańska Andrzej Sekuła, przedstawiciel firmy Ergo Hestia Katarzyna Śliwińska oraz prezes Ergo Arena Magdalena Sekuła.

Okazało się, że powodem takiej spektakularnej obsady jest właśnie właśnie zapowiedź koncertu znanej na całym świecie gwiazdy.

Sting wystąpił w zeszłym roku w Polsce dwukrotnie. 20 września zaśpiewał na otwarciu stadionu miejskiego w Poznaniu, który jest pierwszym oddanym do użytku polskim obiektem przygotowanym na Euro 2012. 30 tys. biletów rozeszło się w przeciągu kilkunastu dni. Trzy miesiące później, dokładnie 18 grudnia artysta swoją obecnością uświetnił 85 rocznicę Polskiego Radia. Sting zagrał razem z Polską Orkiestrą Radiową pod dyrekcją Adama Sztaby.

Sting, a właściwie Gordon Matthew Sumner urodził 2 października 1951 się w Wallsend, robotniczej dzielnicy Newcastle w Anglii. Popularność zdobył jako lider, główny kompozytor i gitarzysta basowy grupy muzycznej The Police, z którą na początku lat 80-tych zdobył m.in. 6 nagród Grammy. W drugiej połowie lat 80-tych grupa się rozpadła, a Sting rozpoczął karierę solową.


Znany muzyk z powodzeniem próbował też swoich sił jako aktor. Wystąpił m.in. w ekranizacji słynnej powieści Franka Herberta "Diuna" wyreżyserowanej przez Davida Lyncha,  "Przygodach barona Munchausena"Terry'ego Gilliama, czy "Porachunkach" Guya Ritchiego.


AdD

fot. Helge Øverås, wikipedia

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #1 Dżonny 2011-02-14 11:49
E tam, facet od dwudziestu lat odcina kupony od swojej popularności. Nie mówiąc już o tym, że przecież był ostatnio i to dwa razy. Ale wiadomo, jak nawet mały sukcesik, to już politycy buzie muszą pokazać. Aż dziw bierze, że Budynia nie było. No chyba że znów się potajemnie na zagraniczną wycieczkę wybrał.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież