W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Okiem Borowczaka: 2014

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
niedziela, 04 stycznia 2015 12:36

altMyśląc o podsumowaniu 2014 roku, myślimy wpierw o tym co nas poruszyło wśród najbardziej dramatycznych wydarzeń, które nadal wiszą nad nami niczym miecz Damoklesa. Należą do nich bez wątpienia, agresja Rosji, która odkryła swoją prawdziwą imperialną twarz, na sąsiednią Ukrainę oraz niebezpieczny renesans radykałów islamskich, dokonujących niewyobrażalnych zbrodni. To jest w skali globalnej najbardziej niebezpieczna spuścizna 2014 roku o charakterze polityczno - militarnym.

Na tym tle, dramatycznych zjawisk na świecie, w tym u naszych sąsiadów, możemy dostrzec i docenić stan naszych spraw polskich. W tym mijającym roku, przyszło nam się cieszyć z 25-lecia wolności, suwerenności i niepodległości naszej demokratycznej Polski. Mam wrażenie, że w tym zgiełku codziennych sporów politycznych i pospolitego malkontenctwa, nie w pełni zdajemy sobie sprawę z błogosławionego stanu naszej Ojczyzny, nie ceniąc sobie tych wymienionych wartości, których byliśmy pozbawieni przez dziesięciolecia.

2014 rok, był kolejnym rokiem sukcesu naszego kraju, zarówno na arenie międzynarodowej jak i wewnętrznej. Nasza wspólnota europejska, wyrażająca od kilku lat podziw dla naszej drogi rozwoju, doceniła Polskę i osobiście przywódcę tej drogi sukcesu z ostatnich lat, Donalda Tuska, powierzając mu odpowiedzialną i zaszczytną funkcję prezydenta Unii Europejskiej. Wszystkie wskaźniki kwartalne w br. wskazywały, że wzrost gospodarczy Polski w mijającym 2014 roku, może być najwyższy w Europie.

Wiele jeszcze wysiłku przed nami, aby naprawiać potknięcia, ale też jeszcze więcej pracy musimy włożyć w budowanie nowych, lepszych rozwiązań, które zazwyczaj zwie się reformą. Póki co, cieszmy się z dotychczasowych naszych osiągnięć i nie dajmy sobie wmówić, że zboczyliśmy z drogi prowadzącej do sukcesu, ponieważ każdy kolejny rok mijającego 25-lecia, dowodził, że idziemy drogą rozwoju i sukcesu, a rok 2014 tylko to  potwierdził.

Życzę wszystkim, abyśmy za rok, mieli więcej wiary w nas samych i optymizmu oraz radości z naszych wspólnych dokonań. Życzę również wszystkim spełniania swoich indywidualnych i rodzinnych planów i marzeń.

Jerzy Borowczak


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież