Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Okiem Borowczaka: Cyniczna moralność

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
niedziela, 07 grudnia 2014 09:17

altCodziennie prominentni posłowie PiS nauczają i pouczają Polaków moralnej poprawności. W ostatnich miesiącach w każdym wystąpieniu krzyczeli, że Sławomir Nowak, który nie wpisał swojego zegarka do rejestru korzyści, nie zrezygnował z mandatu poselskiego, co uczynił w najbardziej stosownym momencie. Ale jakoś brak ze strony tych, Boże pożal się, „moralistów”, wezwania, aby spora grupa posłów PiS, którzy wyłudzili pieniądze publiczne, a mówiąc wprost, okradli obywateli, zrzekli się mandatów poselskich.

Nowym niechlubnym bohaterem wyłudzania publicznych pieniędzy okazał się inny czołowy polityk PiS, szczycący się naukowym tytułem doktora, Zbigniew Girzyński. Brak również nawoływania tych świętoszkowatych moralistów z PiS, aby zrzekł się mandatu poselskiego słynny „agent Tomek”, za stosowane groźby karalne. Natomiast przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS, stawia postawę posła Girzyńskiego za wzór, a sam Girzyński w oświadczeniu wyraża nadzieję, że jego rezygnacja nie pogorszy wizerunku PiS, bo im tylko o wizerunek chodzi.

Żenującą kpiną jest, że głównym sędzią w PiS, namaszczonym przez prezesa Kaczyńskiego na przewodniczącego sądu partyjnego, jest Karol Karski (poseł V i VI kadencji), który ma swoje „dokonania” podczas służbowego wyjazdu na Cypr, gdzie pod wpływem alkoholu ze swoim partyjnym kolegą Łukaszem Zbonikowskim, dokonał dewastacji na sumę kilku tysięcy euro, za co został skazany przez sąd cypryjski.

Wszystkie te przypadki, to nie incydenty, szeregowych członków PiS na dalekiej prowincji, nad którymi nie ma się żadnej kontroli. Ci naciągacze i alkoholowi awanturnicy to prominentni posłowie PiS ze ścisłego kierownictwa tej partii i najbliższego otoczenia prezesa. Jarosław Kaczyński był wielokrotnie ostrzegany przed cynizmem i zakłamaniem tych posłów i nie reagował, ale za to teraz Jarosław Kaczyński stara się odegrać rolę jedynego sprawiedliwego szeryfa, usuwając tych posłów w cień, aby ich zapewne przygarnąć za jakiś czas, tak jak posła Karola Karskiego.

PiS liczy, albo na zbiorową amnezję Polaków, albo na to, że te cyniczne moralnie zachowania „ciemny lud kupi”, co w tak barwnej haniebnej formie wyraził swego czasu poseł PiS Jacek Kurski, który powrócił na łono politycznej mateczki PiS. Fakty są jednak nieubłagane. To posłowie PiS mają usta pełne wzniosłych haseł przed kamerami telewizyjnymi, ale gdy już zabraknie kamer i mikrofonów, to wielu z nich zachowuje się jak pospolite cwaniaczki, dla których rota przysięgi poselskiej okazuje się pustym sloganem.

Jerzy Borowczak


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież