Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod... Europosłanka i wdowa po prezydencie Gdańska przed sądem » W poniedziałek 22 lutego przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się proces Magdaleny Adamowicz (z... Akcja „Wieniec” - stop nieetycznym zbieraczom poroża! » Poszukiwanie zrzutów staje się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic nagannego, o ile zbieracze... Kontrahenci gminy klientami Adamowiczów » W poniedziałek, 22 lutego, przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe powinien rozpocząć się proces euro... Dodatkowe wyjazdowe punkty szczepień zorganizowane przez NFZ » Specjalne wyjazdowe punkty szczepień dotrą do pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą ... Daniel Obajtek - Człowiek Wolności tygodnika Sieci » Uroczysta gala – finał plebiscytu Człowiek Wolności tygodnika Sieci odbyła się 16 lutego i jak co ro...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Arka po sparingach “na plusie” wraca na ligowe boiska
piątek, 26 lutego 2021 15:00
Arka po sparingach “na plusie” wraca na ligowe boiska
Z dodatnim bilansem spotkań sparingowych piłkarze Arki Gdynia
Lechia ograła Górnika i zbliżyła się do czołówki
sobota, 20 lutego 2021 21:59
Lechia ograła Górnika i zbliżyła się do czołówki
Drugie z rzędu zwycięstwo odnieśli piłkarze Lechii. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
poniedziałek, 15 lutego 2021 10:32
Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
Nazwisko malarza realistycznych widoków Gdańska Alfreda

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Głos patriotki z Malediwów

Ocena użytkowników: / 18
SłabyŚwietny 
środa, 17 lutego 2021 20:33

altByła prowadząca „Dzień dobry TVN”, Kinga Rusin, postanowiła pouczyć artystów, którzy ośmielają się kolaborować z telewizją publiczną.


"Jeżeli oddajecie swoje nazwisko i twarz kłamcom i manipulatorom, to się z nimi sklejacie" – zwróciła się do polskich gwiazd, które biorą udział w programach TVP. Bezkompromisowo potępia tych, którzy tłumaczą się, że to przecież tylko rozrywka – „tak uwiarygadnia się ściek jako źródlaną wodę”. Doświadczona dziennikarka ujawnia perfidny zamysł telewizji publicznej, która podstępem, dzięki programom rozrywkowym przyciąga widownię, a ta otumaniona, zaczadzona i odmóżdżona disco polo z rozpędu ogląda >> quasi goebbelsowską propagandę »Wiadomości« czy inne pseudopublicystyczne »programy<<, bezmyślnie łykając serwowane im treści.


Nie martwcie się jednak, drodzy artyści, apel „dobrej pani” jest skierowany wyłącznie do tych, których „stać na to, by takiej współpracy odmawiać”. „Dobra pani” usprawiedliwi nurzanie się w ścieku, jeśli to pozwoli wam przeżyć. Możecie potem w ramach ekspiacji napisać w mediach społecznościowych „j… PiS”, zamieścić osiem gwiazdek, błyskawicę czy tęczę, ale pamiętajcie, że ta „prawomyślna” i możliwa do zaakceptowania przez panią Rusin ma sześć kolorów, a nie siedem.


Pani Rusin dokonuje dogłębnej analizy sytuacji w Polsce: „Konstytucja, sądy, media - to cele każdej autorytarnej władzy. Na naszych oczach od 5 lat, po kolei, atakowane są filary wolnego, praworządnego państwa” i dziwi się, że to, co ona już dawno przenikliwie zauważyła pięć lat temu, przez wielu było ignorowane i dopiero teraz się obudzili. Ale nie jest łatwo, bo „inni zaś jeszcze ciągle śpią albo udają, że nie widzą i nie słyszą, byle nie stracić...".


Z dalekich Malediwów dociera do nas głos patriotki, która, gdy zajdzie taka potrzeba, jest w stanie poświęcić wszystko i wszystko stracić w obronie demokracji. Jak na razie jednak ogranicza się do pouczania i swoistego szantażu wobec tych, którzy myślą inaczej i zamiast z pogardą odrzucać propozycje siepaczy z TVP, sprzedają swoją twórczość i twarze, nurzając się w „hejterskim szambie”.


Aleksandra Jakubowska
wPolityce.pl


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież