Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod... Europosłanka i wdowa po prezydencie Gdańska przed sądem » W poniedziałek 22 lutego przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się proces Magdaleny Adamowicz (z... Akcja „Wieniec” - stop nieetycznym zbieraczom poroża! » Poszukiwanie zrzutów staje się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic nagannego, o ile zbieracze... Kontrahenci gminy klientami Adamowiczów » W poniedziałek, 22 lutego, przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe powinien rozpocząć się proces euro... Dodatkowe wyjazdowe punkty szczepień zorganizowane przez NFZ » Specjalne wyjazdowe punkty szczepień dotrą do pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą ... Daniel Obajtek - Człowiek Wolności tygodnika Sieci » Uroczysta gala – finał plebiscytu Człowiek Wolności tygodnika Sieci odbyła się 16 lutego i jak co ro... Karol Rabenda: (Nie)Porozumienia - polityka i statut » Z Karolem Rabendą, prezesem Stowarzyszenia Republikanie, wiceprezesem Porozumienia Jarosława Gowina,... Pożar w hospijum - żona wicemarszałka z zarzutami » Zarzuty niedopełnienia obowiązków w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa przeciwpożarowego Prokuratur... Wspomnienie o Andrzeju Piskozubie » Zmarł profesor doktor habilitowany Andrzej Piskozub. Jeden z najwybitniejszych uczonych, jacy przewi...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Trefl wraca z Suwałk na tarczy
poniedziałek, 22 lutego 2021 21:38
Trefl wraca z Suwałk na tarczy
W ostatnim meczu wyjazdowym w sezonie zasadniczym PlusLigi siatkarze
Lechia ograła Górnika i zbliżyła się do czołówki
sobota, 20 lutego 2021 21:59
Lechia ograła Górnika i zbliżyła się do czołówki
Drugie z rzędu zwycięstwo odnieśli piłkarze Lechii. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
poniedziałek, 15 lutego 2021 10:32
Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
Nazwisko malarza realistycznych widoków Gdańska Alfreda

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Akapit wydawcy: Szczurek - marksista z Gdyni?

Ocena użytkowników: / 25
SłabyŚwietny 
środa, 16 grudnia 2020 20:23

altZdumienie.


Wojciech Szczurek, konserwatysta z partii Gdynia, zezujący w stronę Rafała Trzaskowskiego, opowiada się za... sprawiedliwością społeczną.


Jak, nie przymierzając, etatowy marksista.


Łatwo o wzruszenie. Bo przecież konserwatysta bardziej wierzy w rynkowy wymiar człowieka niż jego społeczne uwikłanie.


Prezydent pisze, w celu przekonania komisji europejskiej, że zapewni w gminie Gdynia trwałe, przejrzyste i odpowiedzialne ożywienie gospodarcze.


Wystarczy, że Ursula von der Leyen, pieniądze budżetowe z perspektywy europejskiej 2021-2027, skieruje do polskich samorządów bez fatygowania państwa polskiego.


Fatygą państwo polskiego, zdaje się uważać b. doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego, byłoby jedynie opłacanie składki członkowskiej do kasy UE - z kasy UE, nie bacząc na art. 3 Konstytucji RP, Szczurek dałby radę samodzielnie odbierać przelewy.


"Wzięliśmy sprawy w swoje ręce, a wszystko czego się w Gdyni podejmuje samorząd -służy dobru wspólnemu".


Baśń ta nie dotyczy lotniska w Gdyni-Kosakowie. Władze Gdyni, których Szczurek jest najpierwszym spikerem, udzieliły spółce komunalnej na jego budowę niedozwolonej pomocy publicznej.


Warta ona była wg decyzji KE 21,8 mln euro. W spółce lotniczej Szczurka reprezentował - nie za darmo - jego zastępca B. Stasiak, a Kosakowo sam wójt Jerzy Włudzik, ongiś prominent z KW PZPR w Gdańsku.


Dorobek inwestycyjny Szczurka w nadmorskiej awiacji podsumował syndyk lotniczej firmy. Zaakceptował ofertę wartą nieco ponad 8 mln złotych. Każdego mieszkańca Gdyni powinien ten gospodarczy sukces miłośnika partii Gdynia ucieszyć.


Spieszymy też poinformować Ursulę von der Leyen, że w Gdyni możliwa jest ujemna stopa dyskonta na poziomie minus 90 proc.. Z każdych 100 złotych wydanych na urządzanie lotniska syndyk na rynku może dostać ok. 8.


Proszę wziąć to pod uwagę czytając nadesłane wypracowanie.


Piszę o tym powodowany faryzejską troską o zachowanie w Gdyni sprawiedliwości społecznej, przejrzystości i odpowiedzialności, która powinna radować w Brukseli swoją dogmatyczną klarownością.


Całkowicie sprawiedliwe społecznie, a też odpowiedzialne, jest wprowadzenie opłat na parkingu pod gdyńskim cmentarzem. Pomarłych bowiem one już nie dotkną. Ponaglą za to człapiących w konduktach...


Wojciech Szurek jest bowiem politykiem wrażliwym i ma własną definicję społecznej odpowiedzialności władzy, którą posiada.


Gdyby był prezesem byle spółki to z takim dorobkiem nie doczekałby najbliższego posiedzenia rady nadzorczej.

Marek Formela

List do Brukseli podpisali także inni przedstawiciele dzielnicowych aspiracji na Pomorzu: A. Dulkiewicz, J. Karnowski, M. Struk, H. Pruchniewicz, J. Wróbel, M. Gołuński, M. Pobłocki. W kraju prawo(nie)rządnym spędzali by już czas mniej beztrosko.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież