Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ... Zimowa akcja konkursowa w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej » Zimowe ferie pełne atrakcji? Taką możliwość oferuje dzieciom i młodzieży pomorskich placówek oświato... Tablica Adamowicza - Gdańsk jak z Barei » W dniu 6 września ub.r. poprosiłam Urząd Miejski w Gdańsku o dwie rzeczy dotyczące płyty pamiątkowej... W tygodniku „Sieci”: Układ elit i elitek » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” o skandalu, który poruszył opinię publiczną w Polsce – sczepi... Sale Obsługi Klienta NFZ otwarte dla chętnych do założenia Internetowe... » W związku z planowanym na najbliższy piątek, 15 stycznia, rozpoczęciem rejestracji do szczepień prze...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Profesor Przybylski
piątek, 15 stycznia 2021 13:18
Profesor Przybylski
Nie ma już Wojtka.
Nie wyprowadzi swojej drużyny na żaden
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ryszard Kowalewski –
niedziela, 03 stycznia 2021 19:15
Ryszard Kowalewski –
Ryszard Kowalewski jest artystą malarzem, w środowisku

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Akapit wydawcy: Kopacz liże mule, Struk rany, a pacjenci...

Ocena użytkowników: / 31
SłabyŚwietny 
czwartek, 24 września 2020 16:45

altKuśtyka jedna z gałęzi biznesu spółki prawa handlowego Szpitale Pomorskie.


Kosztujące podatnika łącznie 1,2 mln zł władze firmy - dla PT Czytelników podaje, że to: Jolanta Sobierańska-Grenda, Dariusz Nałęcz, Andrzej Zieleniewski - zarząd, Zbigniew Bonarski, Marcin Nowicki, Arkadiusz Kraszkiewicz, Elżbieta Siluk - dają ogłoszenia o pracy, a pracy nikt podjąć nie chce.


W rewirze zakaźnym przy ul. Smoluchowskiego nadmiar klientów przy niedostatku ogólnej mocy produkcyjnej źle wróży pomyślności grupowej. Wiceprezes spółki lękiem swoim dzieli się jednak nie z właścicielem przedsiębiorstwa, ale z wojewodą.
Dziwne to bardzo, ale bardzo polityczne. Marszałek bowiem jest nasz, a wojewoda obcy bo rządowy.


Ustawa o komercjalizacji szpitali Ewy Kopacz i Donalda Tuska, którą pomorscy entuzjaści - Mieczysław Struk, Hanna Zych-Cisoń, Ryszard Świlski, Wiesław Byczkowski, Czesław Elzanowski - wdrażali z neoficką gorliwością, miała uwolnić system od trosk finansowych. Pozostałe troski, w tym medyczne, ulokowano w cennikach usług.


Spikerem utowarowienia leczenia uczyniono na Pomorzu Jolantę Sobierańską-Grendę, dyrektora departamentu zdrowia, która z urody rynku usług zdrowotnych własną urodę publiczną wymodelowała. Dziś za 31 500 zł miesięcznie firmuje pismo do delegata rządu w metropolii pomorskiej, w którym raportuje się prośbę o... interwencje u marszałka.


Czyli właściciela spółki, pracodawcy zarządu.


"Jest pewien poziom rozsądku który nie może być przekroczony dla dobra pacjentów", wyjawia tymczasem jej następca w departamencie dyr. Tadeusz Jędrzejczyk.


Jego wątpliwości budzi polityka państwa wobec systemu ochrony zdrowia.


Co nie dziwi, bo sam przez lata współtworzył jego przesłanki na kierowniczych pozycjach.


"Ustawa zdecydowanie poprawiła funkcjonowanie służby zdrowia" -zapewniła w 2011 wiceszefowa komisji w sejmie Beata Małecka-Liber. Też PO.


Poseł Bolesław Piecha, z tego PiS-u, zauważył wtedy, że min. Kopacz potraktowała służbę zdrowia jak zwykły biznes, a posłanka Elżbieta Jakubiak - że odpowiedzialność za jej stan staje się udziałem samorządów.


Po 8 latach marszałek Struk marzenie to wpisał wprost do 21 postulatów samorządowych. W ich punkcie 8 grupa regionalnych prominentów ujęła decentralizację służby zdrowia i powierzenie decyzji i kontroli w sprawach ochrony zdrowia samorządom terytorialnym.
Jest więc w szpitalu zakaźnym w Gdańsku znakomita okazja by państwo marszałkostwo Struk i Kapała-Sokalska oraz prezes Sobierańska-Grenda pokazali swoją nietruchlejącą moc.


Sami tak chcieliście, nikt pacjentów nie pytał o zdanie.


Jak zauważył przytomnie w roku 2011 poseł Balt zezując do fanatyków wolnego rynku z PO, "to służba zdrowia dla bogatych, a umierania - dla biednych".


Liżąc teraz mule z frytkami - albo frytki z mulami - w Brukseli Ewa Kopacz wpędziła "towarzysza naczelnika Jastarni" w kłopoty konstytucyjnej natury.


Co jednak ta (po)morska niesprawność ma obchodzić chorych?

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież