Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons... Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych? » 5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za parkowanie przed szpitalem zakaźnym spółki...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Akapit wydawcy: Kopacz liże mule, Struk rany, a pacjenci...

Ocena użytkowników: / 31
SłabyŚwietny 
czwartek, 24 września 2020 16:45

altKuśtyka jedna z gałęzi biznesu spółki prawa handlowego Szpitale Pomorskie.


Kosztujące podatnika łącznie 1,2 mln zł władze firmy - dla PT Czytelników podaje, że to: Jolanta Sobierańska-Grenda, Dariusz Nałęcz, Andrzej Zieleniewski - zarząd, Zbigniew Bonarski, Marcin Nowicki, Arkadiusz Kraszkiewicz, Elżbieta Siluk - dają ogłoszenia o pracy, a pracy nikt podjąć nie chce.


W rewirze zakaźnym przy ul. Smoluchowskiego nadmiar klientów przy niedostatku ogólnej mocy produkcyjnej źle wróży pomyślności grupowej. Wiceprezes spółki lękiem swoim dzieli się jednak nie z właścicielem przedsiębiorstwa, ale z wojewodą.
Dziwne to bardzo, ale bardzo polityczne. Marszałek bowiem jest nasz, a wojewoda obcy bo rządowy.


Ustawa o komercjalizacji szpitali Ewy Kopacz i Donalda Tuska, którą pomorscy entuzjaści - Mieczysław Struk, Hanna Zych-Cisoń, Ryszard Świlski, Wiesław Byczkowski, Czesław Elzanowski - wdrażali z neoficką gorliwością, miała uwolnić system od trosk finansowych. Pozostałe troski, w tym medyczne, ulokowano w cennikach usług.


Spikerem utowarowienia leczenia uczyniono na Pomorzu Jolantę Sobierańską-Grendę, dyrektora departamentu zdrowia, która z urody rynku usług zdrowotnych własną urodę publiczną wymodelowała. Dziś za 31 500 zł miesięcznie firmuje pismo do delegata rządu w metropolii pomorskiej, w którym raportuje się prośbę o... interwencje u marszałka.


Czyli właściciela spółki, pracodawcy zarządu.


"Jest pewien poziom rozsądku który nie może być przekroczony dla dobra pacjentów", wyjawia tymczasem jej następca w departamencie dyr. Tadeusz Jędrzejczyk.


Jego wątpliwości budzi polityka państwa wobec systemu ochrony zdrowia.


Co nie dziwi, bo sam przez lata współtworzył jego przesłanki na kierowniczych pozycjach.


"Ustawa zdecydowanie poprawiła funkcjonowanie służby zdrowia" -zapewniła w 2011 wiceszefowa komisji w sejmie Beata Małecka-Liber. Też PO.


Poseł Bolesław Piecha, z tego PiS-u, zauważył wtedy, że min. Kopacz potraktowała służbę zdrowia jak zwykły biznes, a posłanka Elżbieta Jakubiak - że odpowiedzialność za jej stan staje się udziałem samorządów.


Po 8 latach marszałek Struk marzenie to wpisał wprost do 21 postulatów samorządowych. W ich punkcie 8 grupa regionalnych prominentów ujęła decentralizację służby zdrowia i powierzenie decyzji i kontroli w sprawach ochrony zdrowia samorządom terytorialnym.
Jest więc w szpitalu zakaźnym w Gdańsku znakomita okazja by państwo marszałkostwo Struk i Kapała-Sokalska oraz prezes Sobierańska-Grenda pokazali swoją nietruchlejącą moc.


Sami tak chcieliście, nikt pacjentów nie pytał o zdanie.


Jak zauważył przytomnie w roku 2011 poseł Balt zezując do fanatyków wolnego rynku z PO, "to służba zdrowia dla bogatych, a umierania - dla biednych".


Liżąc teraz mule z frytkami - albo frytki z mulami - w Brukseli Ewa Kopacz wpędziła "towarzysza naczelnika Jastarni" w kłopoty konstytucyjnej natury.


Co jednak ta (po)morska niesprawność ma obchodzić chorych?

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież