Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... Polowanie na Obajtka. Komu i dlaczego przeszkadza prezes PKN Orlen » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons... Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych? » 5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za parkowanie przed szpitalem zakaźnym spółki... Radni PiS chcą sprawdzenia kosztów usług prawnych podmiotów zewnętrzny... » W związku z karą finansową w wysokości 1 mln zł, nałożoną przez Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora... „Republik Polen” – niemiecki plan mordu » Znajdujący się w Gdańsku-Wrzeszczu stadion Klubu Sportowego Gedania wraz z kościołem św. Stanisława ... Muzeum II Wojny Światowej - To już 4 lata » 6 kwietnia 2017 r. decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego powstał... Leszek Miller: Z szansy na realną opozycję Nowa Lewica nie skorzysta » Z Leszkiem Millerem, premierem (2001-04), organizatorem spotkania z członkami NZS w stołówce KC PZPR...
Reklama
Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych?
czwartek, 08 kwietnia 2021 17:15
Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych?
5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za
Rybnickie
niedziela, 11 kwietnia 2021 14:16
Rybnickie
Miało być pewne zwycięstwo, a po ostatnim wyścigu gdańszczanie
Lechia wywozi z Wrocławia punkt
sobota, 10 kwietnia 2021 20:22
Lechia wywozi z Wrocławia punkt
Remisem 1:1 (1:1) zakończył się wyjazdowy mecz Lechii we

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zjazd Mikołajów w Szymbarku: Pobili rekord

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 07 grudnia 2009 19:18

W VI Ogólnopolskim Zjeździe Mikołajów do Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku w niedzielę, 6 grudnia uczestniczyło blisko 4 tys. Mikołajów z całej Polski i ze świata! Najstarszy Mikołaj liczył 101 lat!


Była niedziela, więc wszystko zaczęło się mszą świętą w kościele w Szymbarku. Goście wchodzili na teren ośrodka CEPR wkładając do Mikołajowego Skarbca dary w postaci: zabawek, książeczek, słodyczy.


- Pobiliśmy rekord, nigdy jeszcze tak wielu Mikołajów do nas nie przyjechało, w czasie imprezy rozdaliśmy 2800 paczek dzieciom potrzebującym – podsumowuje rozemocjonowany Daniel Czapiewski inicjator i organizator przedsięwzięcia, dyrektor Centrum Edukacji i Promocji Regionu, właściciel firmy Danmar w Szymbarku. – Zdumiewające jest to, że mikołajowie przybyli z całej Polski - z Warszawy, Ciechanowa, Poznania, Koszalina, a nawet z Bielska Białej. Gościliśmy Mikołajów z Kaliningradu, a nawet z … Egiptu. Mieliśmy dużo szczęścia, pogoda była dobra. Mikołajowy Skarbiec mamy pełen!


Mikołajów z Egiptu przywiózł ze sobą wicemarszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk. Wśród gości nie zabrakło, jak co roku, wojewody pomorskiego Romana Zaborowskiego. Rangi spotkaniu nadała obecność rzecznika praw dziecka Marka Michalaka.

 


Akcja trwa, prezenty zbierane są w CEPR i na bieżąco przekazywane najbiedniejszym dzieciom na Wschodzie – z Białorusi, Ukrainy, Kazachstanu.
Jak zwykle ważną osobą na zjeździe był Władysław Ornowski, prezes Fundacji Pomocy Społecznej na Rzecz Dzieci „Pan Władek". Za pośrednictwem tej fundacji rozsyłane są - w porozumieniu ze szkołami - bożonarodzeniowe paczki dla potrzebujących najmłodszych.


- Do 24 grudnia piękne prezenty trafią do wielu polskich domów – dodaje z radością Daniel Czapiewski.
Katarzyna Korczak

 

Wśród gości – Mikołajów – nie zabrakło policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz funkcjonariuszy z komend w Kartuzach i Kościerzynie. Policjanci przygotowali stoisko przy którym służyli każdemu radą. Dla najmłodszych przygotowali konkursy z upominkami.

 

 

 

 Fot. Materiały promocyjne Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku

 


 

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież