Poseł Płażyński wspiera gdańszczanina w walce o odzyskanie mieszkania » Poseł Kacper Płażyński złożył skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich na działania Prezydent Miasta G... Program Domowej Opieki Medycznej » W związku z rosnąca liczbą zakażeń koronawirusem Ministerstwo Zdrowia uruchomiło program Domowej Opi... Andrzej Grubba patronem gdańskiego tramwaju » Andrzej Grubba został patronem jednego z jeżdżących po Gdańsku tramwajów. Uroczystość nadania imieni... Zmarł Jan Kilian » W sobotę, w wieku 66 lat zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Staro... Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
niedziela, 29 listopada 2020 10:18
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
W sobotę, 28 listopada, na cmentarzu Srebrzysko odbył się pogrzeb
Lechia znów bez bramki i punktu
poniedziałek, 30 listopada 2020 20:26
Lechia znów bez bramki i punktu
Po raz trzeci w tym sezonie Lechia przegrała na swoim stadionie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
sobota, 21 listopada 2020 14:56
Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
Na plakacie wystawy „Bliscy Nieznajomi – Sopot 70” wybrzeżowy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zjazd Mikołajów w Szymbarku: Pobili rekord

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 07 grudnia 2009 19:18

W VI Ogólnopolskim Zjeździe Mikołajów do Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku w niedzielę, 6 grudnia uczestniczyło blisko 4 tys. Mikołajów z całej Polski i ze świata! Najstarszy Mikołaj liczył 101 lat!


Była niedziela, więc wszystko zaczęło się mszą świętą w kościele w Szymbarku. Goście wchodzili na teren ośrodka CEPR wkładając do Mikołajowego Skarbca dary w postaci: zabawek, książeczek, słodyczy.


- Pobiliśmy rekord, nigdy jeszcze tak wielu Mikołajów do nas nie przyjechało, w czasie imprezy rozdaliśmy 2800 paczek dzieciom potrzebującym – podsumowuje rozemocjonowany Daniel Czapiewski inicjator i organizator przedsięwzięcia, dyrektor Centrum Edukacji i Promocji Regionu, właściciel firmy Danmar w Szymbarku. – Zdumiewające jest to, że mikołajowie przybyli z całej Polski - z Warszawy, Ciechanowa, Poznania, Koszalina, a nawet z Bielska Białej. Gościliśmy Mikołajów z Kaliningradu, a nawet z … Egiptu. Mieliśmy dużo szczęścia, pogoda była dobra. Mikołajowy Skarbiec mamy pełen!


Mikołajów z Egiptu przywiózł ze sobą wicemarszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk. Wśród gości nie zabrakło, jak co roku, wojewody pomorskiego Romana Zaborowskiego. Rangi spotkaniu nadała obecność rzecznika praw dziecka Marka Michalaka.

 


Akcja trwa, prezenty zbierane są w CEPR i na bieżąco przekazywane najbiedniejszym dzieciom na Wschodzie – z Białorusi, Ukrainy, Kazachstanu.
Jak zwykle ważną osobą na zjeździe był Władysław Ornowski, prezes Fundacji Pomocy Społecznej na Rzecz Dzieci „Pan Władek". Za pośrednictwem tej fundacji rozsyłane są - w porozumieniu ze szkołami - bożonarodzeniowe paczki dla potrzebujących najmłodszych.


- Do 24 grudnia piękne prezenty trafią do wielu polskich domów – dodaje z radością Daniel Czapiewski.
Katarzyna Korczak

 

Wśród gości – Mikołajów – nie zabrakło policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz funkcjonariuszy z komend w Kartuzach i Kościerzynie. Policjanci przygotowali stoisko przy którym służyli każdemu radą. Dla najmłodszych przygotowali konkursy z upominkami.

 

 

 

 Fot. Materiały promocyjne Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku

 


 

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież