Gdańscy radni PiS nie zgadzają się na fałszowanie historii przez Rosję » - Nie ma naszej zgody na fałszowanie historii - powiedział Kacper Płażyński, przewodniczący klubu ra... Instytut Solidarności: co dalej z ECS? » 31 sierpnia br. zostanie w Gdańsku podpisana umowa o powołaniu Instytutu Dziedzictwa Solidarności. D... Gdańska demokracja w Fundacji Gdańskiej » Skarbnik Gdańska, Teresa Blacharska, nie podaje w swoim oświadczeniu majątkowym, że jest członkiem r... Prawie 13 mln złotych więcej na leczenie na Pomorzu » Dodatkowe prawie 13 mln zł na leczenie pacjentów przeznaczy Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ na przeł... Pomorska drużyna PiS » Podczas briefingu prasowego przy hali Olivia Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kandydatów do Sejmu... Posłowie i radni na listach PiS » Zjednoczona Prawica idąca do wyborów parlamentarnych pod szyldem PiS zaprezentowała w piątek 16 sier... Kobiety liderkami Lewicy na Pomorzu » Beata Maciejewska z Wiosny w Gdańsku i Joanna Senyszyn z SLD w Gdyni mają otwierać listy Lewicy (SLD... Gedania - bastion polskości w Wolnym Mieście Gdańsku » Historia Gedanii, najstarszego polskiego klubu w Gdańsku, jego działalności sportowej i patriotyczne... Jerzy Barzowski: Jak prowadzić dialog z milczącym marszałkiem Strukiem... » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Wycieczkowiec » Jobst Bittner, niemiecki prelegent komercyjnej konferencji o pojednaniu, którą z okazji 80 rocznicy ...
Reklama
Pomorska drużyna PiS
poniedziałek, 19 sierpnia 2019 16:28
Pomorska drużyna PiS
Podczas briefingu prasowego przy hali Olivia Prawo i Sprawiedliwość ...
Kubica wsiądzie do swego bolidu i pokona tor Formuły 1 nad morzem
sobota, 10 sierpnia 2019 12:10
Kubica wsiądzie do swego bolidu i pokona tor Formuły 1 nad morzem
Będzie tor Formuły 1, na plaży strefa Rajdu Dakar, a nad Bałtykiem ...
Lechia poległa w Bełchatowie
niedziela, 18 sierpnia 2019 18:40
Lechia poległa w Bełchatowie
Piłkarze Lechii po raz pierwszy w tym sezonie nie zdobyli nawet punkt ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Krzysztofie Kamińskim (1939.06.11-2019.08.16)
sobota, 17 sierpnia 2019 11:36
Wspomnienie o Krzysztofie Kamińskim (1939.06.11-2019.08.16)
Odszedł na zawsze z naszego grona Krzysztof Kamiński…Był jedną z ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Zjazd Mikołajów w Szymbarku: Pobili rekord

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 07 grudnia 2009 19:18

W VI Ogólnopolskim Zjeździe Mikołajów do Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku w niedzielę, 6 grudnia uczestniczyło blisko 4 tys. Mikołajów z całej Polski i ze świata! Najstarszy Mikołaj liczył 101 lat!


Była niedziela, więc wszystko zaczęło się mszą świętą w kościele w Szymbarku. Goście wchodzili na teren ośrodka CEPR wkładając do Mikołajowego Skarbca dary w postaci: zabawek, książeczek, słodyczy.


- Pobiliśmy rekord, nigdy jeszcze tak wielu Mikołajów do nas nie przyjechało, w czasie imprezy rozdaliśmy 2800 paczek dzieciom potrzebującym – podsumowuje rozemocjonowany Daniel Czapiewski inicjator i organizator przedsięwzięcia, dyrektor Centrum Edukacji i Promocji Regionu, właściciel firmy Danmar w Szymbarku. – Zdumiewające jest to, że mikołajowie przybyli z całej Polski - z Warszawy, Ciechanowa, Poznania, Koszalina, a nawet z Bielska Białej. Gościliśmy Mikołajów z Kaliningradu, a nawet z … Egiptu. Mieliśmy dużo szczęścia, pogoda była dobra. Mikołajowy Skarbiec mamy pełen!


Mikołajów z Egiptu przywiózł ze sobą wicemarszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk. Wśród gości nie zabrakło, jak co roku, wojewody pomorskiego Romana Zaborowskiego. Rangi spotkaniu nadała obecność rzecznika praw dziecka Marka Michalaka.

 


Akcja trwa, prezenty zbierane są w CEPR i na bieżąco przekazywane najbiedniejszym dzieciom na Wschodzie – z Białorusi, Ukrainy, Kazachstanu.
Jak zwykle ważną osobą na zjeździe był Władysław Ornowski, prezes Fundacji Pomocy Społecznej na Rzecz Dzieci „Pan Władek". Za pośrednictwem tej fundacji rozsyłane są - w porozumieniu ze szkołami - bożonarodzeniowe paczki dla potrzebujących najmłodszych.


- Do 24 grudnia piękne prezenty trafią do wielu polskich domów – dodaje z radością Daniel Czapiewski.
Katarzyna Korczak

 

Wśród gości – Mikołajów – nie zabrakło policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz funkcjonariuszy z komend w Kartuzach i Kościerzynie. Policjanci przygotowali stoisko przy którym służyli każdemu radą. Dla najmłodszych przygotowali konkursy z upominkami.

 

 

 

 Fot. Materiały promocyjne Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku

 


 

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież