Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa... Zamknięcie sal obsługi w pomorskim NFZ » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że w związku z sytuacją epidemiczną na terenie województw... Piotr Madej: Na całe szczęście nie zlikwidowano sanepidu » Z Piotrem Madejem, przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy Wojewódzkiej Sta... Gdańsk w strefie czerwonej » Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa w związku z ep... Igor Strzok: Parkingi czy zabytki? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków o przyszłości gdańskich inwestycji w ... Stanowcze stanowisko Solidarności w sprawie szkoły w Kokoszkach » Stanowisko Prezydium Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” ws... Korzystny wyrok dla MIIWŚ w sprawie zmian na wystawie głównej » 15 października 2020 r. zapadł wyrok w sprawie wprowadzonych zmian i uzupełnień na wystawie głównej ... Zaktualizowana informacja o punktach poboru wymazów w województwie pom... » W związku z tym, że sytuacja jest dynamiczna, a liczba zakażeń w kraju i województwie pomorskim ciąg...
Reklama
Gdańsk w strefie czerwonej
piątek, 16 października 2020 15:17
Gdańsk w strefie czerwonej
Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe
Mistrzynie zrewanżowały się hokeistkom Stoczniowca - GALERIA
niedziela, 18 października 2020 17:49
Mistrzynie zrewanżowały się hokeistkom Stoczniowca - GALERIA
W drugim spotkaniu Stoczniowca z Polonią mistrzynie Polski
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
poniedziałek, 19 października 2020 21:23
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
Trzeciej porażki w sezonie 2020/2021 doznali piłkarze Lechii.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

„Rozdajemy uśmiech”: Dołącz do nich

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 06 grudnia 2009 10:57

Studenci z całego Trójmiasta w ramach akcji „Rozdajemy uśmiech” zbierają zabawki i słodycze, które tuż przed Bożym Narodzeniem trafią do dzieci ze świetlic środowiskowych. Akcję, już po raz drugi, zainicjował Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej. Podarunki można dostarczać do 20 grudnia, m.in. do pokoju 215 i 216 w Bratniaku.


Przed rokiem studenci zebrali ponad 700 pluszowych zabawek, 190 kilogramów słodyczy, 300 gier planszowych i puzzli, mnóstwo innego typu zabawek, wiele artykułów papierniczych oraz ubrań. Paczki trafiły do dzieci z 12 trójmiejskich świetlic środowiskowych, do dwóch placówek w Grudziądzu i do dużej świetlicy przykościelnej w Wejherowie. W sumie wyniku ubiegłorocznej akcji „Rozdajemy uśmiech” prezenty otrzymało około 400 potrzebujących dzieci.


- Wokół nas żyje wiele maluchów wywodzących się z ubogich, często patologicznych rodzin – mówi Dominik Werner, student PG, jeden z koordynatorów akcji. – Każdego dnia w specjalnych świetlicach poszukują tego, czego brakuje im w domach: miłości, oparcia, bezpieczeństwa. Większość z nich nie może liczyć nawet na najdrobniejszy wigilijny podarek. Zrobimy jednak wszystko, by pokazać im, że Święty Mikołaj pamięta również o nich. Dołącz do nas bez względu na to ile masz lat, skąd pochodzisz i na jakiej uczelni czy wydziale studiujesz. Namów każdego z najbliższego Ci otoczenia, by jeszcze dziś otworzył pudła z dzieciństwa i przeszukał domowe zakamarki. Przekażcie nam trochę pluszowych misiów, lalek, samochodzików bądź kredek. Wszelkie łakocie będą również miłą niespodzianką.


Rozdają uśmiechy
Organizatorzy akcji nie ukrywają, że i tym razem liczą na hojność ofiarodawców. Z sentymentem wspominają czas pierwszej edycji.
-Rozdajemy uśmiech, biuro samorządu przeradza się w plac zabaw pełen pluszowych misiaków. – mówi Magdalena Gaca, zastępca przewodniczącego Samorządu Studentów PG ds. kultury i sportu. – O sukcesie akcji może świadczyć uśmiech, który widniał na twarzach dzieci dostających paczuszki pełne słodyczy, w których znajdował się wymarzony pluszak, samochodzik czy też inna zabawka. Pełne szczerości podziękowania od wychowów i okrzyki dzieci towarzyszyły nam za każdym razem gdy przyjeżdżaliśmy, samochodem zapakowanym po dach, do świetlicy, by rozdać uśmiech.
Poza studentami Politechniki Gdańskiej w akcji uczestniczy młodzież z Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, Akademii Muzycznej, Akademii Sztuk Pięknych, Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa, Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Akademii Marynarki Wojennej. Jednak w zbiórkę może włączyć się każdy – na wydziałach znajdują się oznakowane kartony, do których można wrzucać prezenty.


Punkty zbiórki na Politechnice Gdańskiej
Bratniak (AKPG Kwadratowa)
biuro SSPG, pokoje 215 i 216
Wydział Chemiczny
Chemia A, przed portiernią
Chemia C, przy głównych drzwiach wejściowych oraz w p. 04 (WRS)
Wydział Elektrotechniki i Automatyki
poziom 0, okolice bufetu oraz portierni i szatni
Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki
szatnie w nowym budynku ETI
Wydział Mechaniczny
hol główny
Wydział Zarządzania i Ekonomii
hol, pokój 809
Domy studenckie
portiernie


Katarzyna Korczak

 

 

 

Fragment plakatu akcji "Rozdajemy uśmiech".
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież