Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko... » W czasie społecznego rozedrgania nastrojów ukazał się wpis na Facebooku Rolanda Haua, przewodniczące... Stutthof - wolność w III Rzeszy » 2 września 1939 roku pierwszym transportem przywieziono do obozu koncentracyjnego Stutthoff przedsta... Włodzimierz Gut: Wirus jest martwy - to my go roznosimy » Rozmowa z wirusologiem, profesorem Włodzimierzem Gutem- Przed chwilą powiedział Pan naszej realizato... MIIWŚ udostępniło parking podziemny na rzecz centrum testowego COVID-1... » Od środy 21 października na parkingu podziemnym (poziom G2) Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku funk... Jacek Zdrojewski: Uzurpatorzy na Lewicy » Z Jackiem Zdrojewskim, od 1999 do 2002 r. wiceprezydentem Warszawy, posłem na Sejm IV kadencji, prze... Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie...
Reklama
Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko...
poniedziałek, 26 października 2020 19:18
Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko...
W czasie społecznego rozedrgania nastrojów ukazał się wpis na
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
niedziela, 25 października 2020 19:42
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
Osłabieni hokeiści Stoczniowca nie mieli szans w spotkaniu z
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
piątek, 23 października 2020 21:10
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
Tylko swojej nieskuteczności piłkarze Lechii mogą zawdzięczać,

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie Malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku cz. II
poniedziałek, 19 października 2020 16:26
Polskie Malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku cz. II
W ubiegłym tygodniu pisałem o pierwszych polskich wystawach w

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

25-lecie Federacji Młodzieży Walczącej

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 05 grudnia 2009 00:00

25-tą rocznicą powstania obchodzi Federacja Młodzieży Walczącej Gdańsk.

 

Uroczystości odbędą się 11 grudnia na terenie IX LO w Gdańsku.


Data i miejsce nie są przypadkowe. 25 lat temu właśnie na terenie IX LO w Gdańsku ukazał się pierwszy "Monit" z logiem FMW. Równolegle działało, niezależne środowisko związane z pismem "BISZ". Dopiero w roku 1985 doszło do połączenia obu środowisk, tworzących silną i prężną strukturę.
Uroczystości odbędą się 11 grudnia na terenie IX LO w Gdańsku Wrzeszczu o godzinie 12.30. Organizatorzy zapraszają ze świecami, zniczami.

 

Na dziedzińcu, przed otwarciem wystawy, w hołdzie poległym w GRUDNIU 70 i 81, z zapalonych zniczy ułożony zostanie napis PAMIĘTAMY. Po otwarciu wystawy w szkole zaprezentowany zostanie o FMW, następnie odbędzie się spotkanie uczniów, młodzieży z byłymi działaczami młodzieżowej opozycji.


Organizatorom nie zależy by była to tylko uroczystość FMW, zależy im na upamiętnieniu wszystkich środowisk młodzieżowych podobnie jak my walczących o Wolną i Niepodległą Polskę.


O 19.00 można wybrać się do klubu Blue Time Jazz Club, w którym już w luźniejszej atmosferze będzie można porozmawiaćo dawnych czasach.
- Zapraszam na kameralny koncert z okazji 25-lecia FMW – Gdańsk. Moją ideą jako twórcy i tworzywa - jest przeniesienie się do roku 1988, do mieszkania na gdańskiej-Zaspie gdzie z grupą kolegów i koleżanek śpiewaliśmy piosenki bliskie naszym ówczesnym nastrojom.


W repertuarze piątkowego koncertu znajdą się więc piosenki takich poetów jak Stachura czy Leśmian zagramy piosenki Gintrowskiego i kilka przebojów muzyki rockowej, które nam towarzyszyły w przeróżnych sytuacjach. Zamknę tę podróż sentymentalną bluesowym repertuarem Maryny Jakubowicz. Zaśpiewam w towarzystwie mojego kolegi Kamila Badziocha, który mi pięknie zagra na gitarze akustycznej i ubarwi te piosenki swoim wokalem – zachęca do przyjścia do klubu Aleksandra Bakiera, organizatorka mini koncertu


Spotkanie w Blue Time Jazz Club, ul. Kaprów 19D, 80-316 Gdańsk http://www.bluetime.pl


W sobotę, 12 grudnia, o godzinie 14.45 na stadionie przy ul. Traugutta rozpocznie się mecz gdańskiej Lechii z Cracovią Kraków. Kibice wraz ze Stowarzyszeniem Federacji Młodzieży Walczącej przygotowali oprawę rocznicową. Będzie to wielkie patriotyczne wydarzenie, które z pewnością warto zobaczyć i przeżyć.


Tomasz Łunkiewicz

 
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież