Apel do posłów ws. Zbigniewa Ziobry: "Zagrożenie dla życia" » My, niżej podpisani, zwracamy się z apelem do posłów wszystkich ugrupowań reprezentowanych w Sejmie ... Wyjątkowa pielgrzymka do Rzymu i Watykanu. Zapraszamy dziennikarzy kat... » Wyjątkowa pielgrzymka dla dziennikarzy katolickich do serca chrześcijaństwa – Rzymu i Watykanu – odb... XVII Przegląd Małych Form Teatralnych pod znakiem specjalnych emocji » Sześć zespołów z placówek dla dzieci i młodzieży z trudnościami w porozumiewaniu się wzięło udział w... Prezydent: Nie zapisywaliśmy się do parapaństwa o nazwie UE » Prezydent Karol Nawrocki został uhonorowany tytułem Człowieka Wolności 2024 Tygodnika „Sieci”. Laure... Obajtek: PKOl to nie własność tej niezorganizowanej bandy » „Dowiedziałem się, że Orlen wypowiedział finansowanie Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu. Przeprasza... Banach i Magott ostro do prezydent Gdańska. Interpelacja jak z PiS » W Gdańsku doszło właśnie do sytuacji bez precedensu. Dwie radne związane ze środowiskami lewicowymi,... Sesja czytania uczestniczącego w Bibliotece Manhattan » W gdańskiej Bibliotece Manhattan w ramach miesiąca użytkowników komunikacji alternatywnej i wspomaga... Andrzej... » Poznaliśmy się na jednej z Warszawskich Pieszych Pielgrzymek na Jasną Górę. On student lubelskiego K... Nie żyje Andrzej Kołakowski. Prezydent: "Wierny zasadom" » „Bardzo smutna wiadomość. Na Wieczną Wartę odszedł Andrzej Kołakowski - bard Niepodległości, pedagog... W Sopocie pożegnanie Barbary Szczepuły » Na cmentarzu w Sopocie licznie i nader ciepło pożegnano red.Barbarę Szczepułę (82l.). Dziennikarkę w...
Grzegorz Ksepko: interes suwerennej Polski jest najważniejszy
poniedziałek, 06 października 2025 18:39
Grzegorz Ksepko: interes suwerennej Polski jest najważniejszy
Wybrzeże24 (W24): - Jako szef Instytutu Spraw Gospodarczych im.
Najlepsze
sobota, 13 września 2025 06:16
Najlepsze
Na kortach Sopockiego Klubu Tenisowego zakończył się Ogólnopolski
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Staszek
czwartek, 25 września 2025 11:03
Staszek
Był człowiekiem słowa – i to słowa używanego w sposób

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Żeglarz
piątek, 02 maja 2025 08:00
Żeglarz
Kapitan Nut odważny, romantyczny, bez skazy, poświęcił swoje
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
czwartek, 18 września 2025 17:09
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
Kompleks klasztorno-kościelny w Żarnowcu to perła północnych
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

25-lecie Federacji Młodzieży Walczącej

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 05 grudnia 2009 00:00

25-tą rocznicą powstania obchodzi Federacja Młodzieży Walczącej Gdańsk.

 

Uroczystości odbędą się 11 grudnia na terenie IX LO w Gdańsku.


Data i miejsce nie są przypadkowe. 25 lat temu właśnie na terenie IX LO w Gdańsku ukazał się pierwszy "Monit" z logiem FMW. Równolegle działało, niezależne środowisko związane z pismem "BISZ". Dopiero w roku 1985 doszło do połączenia obu środowisk, tworzących silną i prężną strukturę.
Uroczystości odbędą się 11 grudnia na terenie IX LO w Gdańsku Wrzeszczu o godzinie 12.30. Organizatorzy zapraszają ze świecami, zniczami.

 

Na dziedzińcu, przed otwarciem wystawy, w hołdzie poległym w GRUDNIU 70 i 81, z zapalonych zniczy ułożony zostanie napis PAMIĘTAMY. Po otwarciu wystawy w szkole zaprezentowany zostanie o FMW, następnie odbędzie się spotkanie uczniów, młodzieży z byłymi działaczami młodzieżowej opozycji.


Organizatorom nie zależy by była to tylko uroczystość FMW, zależy im na upamiętnieniu wszystkich środowisk młodzieżowych podobnie jak my walczących o Wolną i Niepodległą Polskę.


O 19.00 można wybrać się do klubu Blue Time Jazz Club, w którym już w luźniejszej atmosferze będzie można porozmawiaćo dawnych czasach.
- Zapraszam na kameralny koncert z okazji 25-lecia FMW – Gdańsk. Moją ideą jako twórcy i tworzywa - jest przeniesienie się do roku 1988, do mieszkania na gdańskiej-Zaspie gdzie z grupą kolegów i koleżanek śpiewaliśmy piosenki bliskie naszym ówczesnym nastrojom.


W repertuarze piątkowego koncertu znajdą się więc piosenki takich poetów jak Stachura czy Leśmian zagramy piosenki Gintrowskiego i kilka przebojów muzyki rockowej, które nam towarzyszyły w przeróżnych sytuacjach. Zamknę tę podróż sentymentalną bluesowym repertuarem Maryny Jakubowicz. Zaśpiewam w towarzystwie mojego kolegi Kamila Badziocha, który mi pięknie zagra na gitarze akustycznej i ubarwi te piosenki swoim wokalem – zachęca do przyjścia do klubu Aleksandra Bakiera, organizatorka mini koncertu


Spotkanie w Blue Time Jazz Club, ul. Kaprów 19D, 80-316 Gdańsk http://www.bluetime.pl


W sobotę, 12 grudnia, o godzinie 14.45 na stadionie przy ul. Traugutta rozpocznie się mecz gdańskiej Lechii z Cracovią Kraków. Kibice wraz ze Stowarzyszeniem Federacji Młodzieży Walczącej przygotowali oprawę rocznicową. Będzie to wielkie patriotyczne wydarzenie, które z pewnością warto zobaczyć i przeżyć.


Tomasz Łunkiewicz

 




Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież