Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa... Zamknięcie sal obsługi w pomorskim NFZ » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że w związku z sytuacją epidemiczną na terenie województw... Piotr Madej: Na całe szczęście nie zlikwidowano sanepidu » Z Piotrem Madejem, przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy Wojewódzkiej Sta... Gdańsk w strefie czerwonej » Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa w związku z ep... Igor Strzok: Parkingi czy zabytki? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków o przyszłości gdańskich inwestycji w ...
Reklama
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
środa, 21 października 2020 19:25
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim -
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
wtorek, 20 października 2020 16:52
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
Piotr Szymko wraca do Gdańska, aby pracować z młodzieżą. W
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
poniedziałek, 19 października 2020 21:23
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
Trzeciej porażki w sezonie 2020/2021 doznali piłkarze Lechii.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 05 grudnia 2009 14:23

Dzisiaj przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Na ten dzień przypada też zakończenie VI kampanii społecznej "Hospicjum to też Życie", którą koordynuje Fundacja Hospicyjna przy ul. Chodowieckiego w Gdańsku – Wrzeszczu. W styczniu 2010 rusza Szkoła Wolontariatu Hospicyjnego. Zapisy do 12 grudnia 2009 r.


- W kampanii uczestniczy ponad 100 hospicjów z całego kraju – mówi Piotr Kławsiuć rzecznik Prasowy Fundacji Hospicyjnej. - W tym roku szczególnym celem kampanii było zachęcenie do wolontariatu hospicyjnego osób w dojrzałym wieku.


W ramach kampanii hospicja w całym kraju organizowały koncerty "Głosy dla hospicjów", spotkania promujące wolontariat hospicyjny, m.in. na uniwersytetach trzeciego wieku), dni otwartych drzwi oraz kursy dla wolontariuszy medycznych. Temat wolontariatu hospicyjnego podjęły też media regionalne i ogólnopolskie.


- W wielu hospicjach pojawiają się nowi wolontariusze, a w społeczeństwie zwiększa się wiedza na temat działalności hospicjów – kontynuuje Kławsiuć.


Kampanię "Hospicjum to też Życie" zainicjował w Gdańsku ks. Piotr Krakowiak, od sześciu lat jest koordynowana przez zespół Fundacji Hospicyjnej.


Inne promujące wolontariat przedsięwzięcia naszej fundacji to:
* "Lubię pomagać" - trzyletni program rozwoju wolontariatu hospicyjnego prowadzony wspólnie z Fundacją PZU. W programie tym uczestniczy prawie 100 ośrodków paliatywno-hospicyjnych z całego kraju, których pracownicy i wolontariusze biorą udział w darmowych szkoleniach, otrzymali cenny sprzęt biurowy pomocny w organizowaniu pracy wolontariatu i promocji hospicjów, a także korzystają z utworzonych specjalnie dla nich stron internetowych (www.wolontariat.hospicja.pl, www.szkolenia.hospicja.pl i www.forum.hospicja.pl). W ramach programu "Lubię pomagać" Fundacja Hospicyjna wydała cztery książki i trzy filmy poświęcone opiece hospicyjnej i wolontariatowi w hospicjum. Ostatnią z książek, poradnik pt.: "Jak rozmawiać z uczniami o końcu życia i wolontariacie hospicyjnym" wraz z filmami poświęconymi tej tematyce otrzymało za darmo 10 tys. szkół w całym kraju. Dzięki udziałowi w programie, prawie wszyscy jego uczestnicy pozyskali


* "WHAT - Wolontariat Hospicyjny jako narzędzie uczenia Akceptacji i Tolerancji dla osób opuszczających zakłady penitencjarne". Korzystając z doświadczeń Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Fundacja Hospicyjna zorganizowała w Gdańsku szkolenia dla pracowników hospicjów i zakładów karnych z kilkunastu miast w Polsce. Dzięki temu projektowi w 9 kolejnych hospicjach pojawili się wolontariusze więźniowie. Wszystkie hospicja, które zdecydowały się na taką współpracę, bardzo ją sobie cenią. Projekt WHAT został zorganizowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich (FIO).


* W styczniu 2010 rusza Szkoła Wolontariatu Hospicyjnego. Projekt realizowany będzie dzięki funduszom FIO. W jego ramach prowadzony będzie darmowy kurs dla koordynatorów wolontariatu z 30 ośrodków hospicyjnych z całego kraju. W ramach SWH uczestnicy kursu otrzymają podstawową wiedzę potrzebną w pozyskiwaniu i motywowaniu wolontariuszy oraz zarządzaniu pracą wolontariuszy. Chętnych do wzięcia udziału w tym projekcie zapraszamy na stronę www.wolontariat.hospicja.pl/swh. Zapisy do 12 grudnia 2009 r.


Katarzyna Korczak
Fot. Materiały promocyjne Fundacji Hospicyjnej

 

 

 

 

 

 

 

Fot. Materiały promocyjne Fundacji Hospicyjnej


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież