Tadeusz Cymański: Lat zaniedbań nie można zasypać przez kadencję » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem Solidarnej Polski (klub parlamentarny PiS), b. europosłem (2009-14) ro... Liberalizm pogrzebowy » W roku 2010, przy konstruowaniu budżetu na rok następny, za rządów premiera Donalda Tuska, gdy nad f... Były szef kancelarii premiera Tuska skazany za tragiczny lot do Smoleń... » Były szef KPRM z lat 2007-2013 minister Tomasz Arabski został skazany na 10 miesięcy pozbawienia wol... Wernisaż wystawy "Nie-Wypał" » Wernisaż wystawy "Nie-Wypał" podsumował zajęcia pracowni ceramicznej, plastycznej oraz rysunku i mal... Andrzej Seweryn: Jestem aktorem teatralnym » W ramach cyklu „Ergo Hestia po godzinach” gdański pisarz, dziennikarz, scenarzysta Wojciech Fułek po... Sąd otwiera plac Solidarności » Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał odwołanie złożone przez Europejskie Centrum Solidarności i uchylił decy... Pierwszy wernisaż młodych twórców w Stacji Orunia » Wernisaż prac podsumował rok zajęć twórczych dla rodziców z małymi dziećmi prowadzonych w Stacji Oru... Andrzej Seweryn gościem „ERGO Hestia po godzinach" » 11.06 (wtorek) o g. 16.00 w siedzibie głównej ERGO Hestii w Sopocie odbędzie się wyjątkowe spotkanie... "Dzień Słuchacza" po raz piąty w CKZiU nr 1 » 31 maja w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdańsku odbył się "Dzień Słuchacza", ... Fuzja PKN Orlen i Grupy Lotos - wyzwanie globalne » W czwartek, 30 maja, w Gdańsku odbyła się debata "Połączenie kapitałowe PKN Orlen i Grupy Lotos, jeg...
Reklama
Struk z nagrodą za pracę na rzecz PRL - 18,5 tys. za służbę
poniedziałek, 03 czerwca 2019 14:59
Struk z nagrodą za pracę na rzecz PRL - 18,5 tys. za służbę
Mieczysław Struk, "towarzysz naczelnik Jastarni" w 1988 roku odzyska ...
Arged Malesa - Zdunek Wybrzeże 49:41 87:93
sobota, 15 czerwca 2019 08:58
Arged Malesa - Zdunek Wybrzeże 49:41 87:93
W sobotę o godz. 16.30 w Ostrowie Wielkopolskim rozpocznie się mecz ...
Prezes Lechii zrezygnował! Wojna w rodzinie?
środa, 12 czerwca 2019 20:11
Prezes Lechii zrezygnował! Wojna w rodzinie?
7 czerwca 2019 roku Rada Nadzorcza otrzymała rezygnację Pana Adama M ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Oniryczna sztuka Joanny Śmielowskiej
wtorek, 04 czerwca 2019 14:33
Oniryczna sztuka Joanny Śmielowskiej
Malarstwo Joanny Śmielowskiej usytuowane jest między snem a jawą. M ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Będzie nowa fabryka celulozy!

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 01 listopada 2009 19:34


altWeyerhaeuser zbuduje fabrykę przetwórstwa celulozy w Gdańsku! 
Firma Weyerhaeuser ogłosiła dziś, 30 października, że zamierza wybudować nową fabrykę przetwórstwa celulozy w Gdańsku. Przedstawiciele władz Gdańska, największego miasta portowego w Polsce, oświadczyli, że Weyerhaeuser wygrał przetarg na kupno 100, 000 m2 działki przeznaczonej na realizację projektu. Procedura zawarcia umowy sprzedaży gruntu ma być sfinalizowana do końca tego roku, a początek prac nad budową liczącej 17,000 m2 fabryki spodziewany jest na wiosnę 2010. 

Główna działalność zakładu skupi się na przetwórstwie celulozy na potrzeby produkcji artykułów higienicznych. Docelowo, po planowanym w 2012 r. zakończeniu budowy, w nowym zakładzie produkcyjnym utworzonych zostanie co najmniej 45 nowych miejsc pracy.

„Weyerhaeuser zdecydowany jest na inwestycje w segmenty działalności gospodarczej o zrównoważonym wzroście, które wnoszą wartość dodaną do przetwórstwa drewna i wykazały najwyższe wyniki kwartalnych wskaźników konkurencyjności”, powiedział Dan Fulton, prezes oraz CEO firmy Weyerhaeuser . „Spodziewamy się wzrostu popytu na rynku światowym w długim okresie czasu na produkty na bazie celulozy. Nowa fabryka umożliwi rozwój segmentu włókien celulozowych stosownie do zapotrzebowania kluczowego odbiorcy naszej firmy.”

Inwestycja w Gdańsku będzie pierwszą fabryką koncernu Weyerhaeuser produkującą celulozę poza Ameryką Północną. Gdańsk będący głównym portem obszaru Morza Bałtyckiego i posiadający dogodne kolejowe oraz drogowe połączenia z resztą Europy, oferuje inwestorowi solidną bazę logistyczną.

„Decyzja o budowie obiektu w Gdańsku pozwala na strategiczne ulokowanie działań firmy w zakresie przetwórstwa celulozy; blisko klientów i w regionie rosnących perspektyw zbytu. Po obejrzeniu licznych potencjalnych działek inwestycyjnych w Europie i na Bliskim Wschodzie, byliśmy pod wrażeniem zasobów, stanu infrastruktury oraz personelu dostępnego w Polsce i w samym Gdańsku. Jesteśmy nastawieni na budowanie silnych relacji z partnerami w Polsce i ze społecznością Gdańska, w której życiu mamy zamiar aktywnie działać.” zapowiedział Shaker Chandrasekaran, wiceprezes Weyerhaeuser Cellulose Fibers.

Podstawowym odbiorcą produktów wytwarzanych w fabryce będzie Procter&Gamble. Zakład wspierał będzie produkcję P&G w Polsce oraz na rynkach wschodniej i zachodniej Europy. „Realizowana w Gdańsku inwestycja firmy Weyerhaeuser świetnie wpisuje się w kilka kluczowych strategii P&G,” wyjaśnił Stassi Anastassov, wiceprezes Baby Care na Europę Środkowo-Wschodnią, Bliski Wschód i Afrykę, Procter&Gamble. „Strategie obejmują wsparcie lokalnego wykorzystania surowców, ograniczenie miejscowego bezrobocia, redukcję kosztów ogólnych oraz minimalizowanie wpływu na środowisko naturalne poprzez ograniczenie wymogów logistycznych.”

Przedstawiciele rządu polskiego doceniają wagę inwestycji w kontekście obecnego klimatu gospodarczego na świecie. „Serdecznie witamy firmę Weyerhaeuser w Polsce,” powiedział Sławomir Majman, prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ). „To przedsięwzięcie jest jedną z najważniejszych inwestycji zagranicznych przeprowadzonych w kraju w 2009r. i wspierane było przez PAIiIZ od samego początku. W przyszłości mamy nadzieję na kontynuację owocnej współpracy z koncernem.”

„Fakt, że koncern na ulokowanie swojej inwestycji wybrał Gdańsk pokazuje, że miasto dysponuje licznymi atutami jeśli chodzi o obsługę gospodarczą regionu centralnej i wschodniej Europy.” powiedział Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. „Do mocnych stron miasta zaliczyć należy na pewno świetne położenie, nowoczesną infrastrukturę transportową oraz programy ukierunkowane na wzmacnianie sektora inwestycji przemysłowych.”

W opracowaniu wszelkich procedur związanych z nabyciem ziemi nieocenioną rolę odegrała Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego (INVESTGDA). Weyerhaeuser należy do grona światowych liderów w zakresie zrównoważonego rozwoju leśnictwa oraz zarządzania środowiskiem naturalnym,” powiedział Alan Aleksandrowicz, Prezes INVESTGDA. „Firma znana jest również z zaangażowania w kwestie związane z ochroną bezpieczeństwa pracy.” Przyjazne środowisku praktyki stosowane przez Weyerhaeuser w połączeniu z zaangażowaniem firmy w ochronę higieny pracy sprawiają, że ta nowoczesna inwestycja efektywnie wzmocni potencjał gospodarczy Gdańska oraz Parku Przemysłowo – Technologicznego Maszynowa.”

„Projekt Weyerhaeuser ma też szansę istotnie wzbogacić strategie rozwoju Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej,” podkreśliła Teresa Kamińska, szefowa Pomorskiej Specjalnej Strefy ekonomiczne. „Liczymy na prężny rozwój współpracy między inwestorem i polskimi kręgami biznesowymi.”
Sam inwestor docenia dotychczasową współpracę oraz zaangażowanie i wkład w realizację projektu ze strony polskich instytucji oraz ich przedstawicieli, m.in. miasta Gdańska i prezydenta Pawła Adamowicza, INVESTGDA, Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ). Warto podkreślić również wsparcie udzielone przez reprezentantów firmy Procter&Gamble w Polsce, którzy wspomagali projekt na poziomie lokalnym służąc doświadczeniem i wiedzą zdobytą w realizacji swoich projektów.

O Weyerhaeuser Cellulose Fibers
Weyerhaeuser jest jednym z największych na świecie przetwórców drewna posiadającym zakłady produkcyjne w Północnej Ameryce. Jego lider w badaniach i rozwoju technik stosowanych w przemyśle drzewnym Weyerhaeuser wraz ze swoimi klientami prowadzi szeroko zakrojoną współpracę, której celem jest opracowanie unikatowych i wyspecjalizowanych technik przetwarzania celulozy. Włókna Weyerhaeuser znajdują zastosowanie w produkcji artykułów codziennego użytku, jak papierowe ręczniki kuchenne, papier toaletowy, pieluchy, ściereczki czy inne tkaniny nieplecione.
Dodatkowe informacje na temat włókien celulozowych dostępne są na stronie internetowej http://www.weyerhaeuser.com/Businesses/CelluloseFibers.

Weyerhaeuser Company jest jednym z największych na świecie producentów drzewnych. Jej historia sięga roku 1900. W 2008 r. sprzedaż koncernu osiągnęła 8 mld USD. Aktualnie firma posiada biura i prowadzi działalność w 10 krajach oraz obsługuje klientów na całym świecie. Weyerhaeuser zajmuje się przede wszystkim uprawą i zbiorami drewna, produkcją, dystrybucją i sprzedażą produktów drzewnych oraz budową i rozwojem nieruchomości. Więcej informacji na temat działalności i produktów wytwarzanych przez koncern na stronie http://www.weyerhaeuser.com.

W celu uzyskania informacji na temat instytucji wspierających działania inwestora w Polsce zachęcamy do odwiedzenia stron internetowych organizacji: Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego (INVESTGDA) www.investgda.pl, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna www.strefa.gda.pl, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) www.paiz.gov.pl.

Więcej informacji udzielają:
Z ramienia Miasta Gdańsk - INVESTGDA, Małgorzata Zalewska 0509-755-622
Weyerhaeuser Media – Greg French U.S.: (253) 924-2806
Weyerhaeuser Analysts - Kathy McAuley U.S.: (253) 924-2058

Emilia Salach-Pezowicz
Biuro PrasoweNewer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #1 Guest 2009-11-04 19:18
:evil: źle
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież