Gdańscy radni PiS nie zgadzają się na fałszowanie historii przez Rosję » - Nie ma naszej zgody na fałszowanie historii - powiedział Kacper Płażyński, przewodniczący klubu ra... Instytut Solidarności: co dalej z ECS? » 31 sierpnia br. zostanie w Gdańsku podpisana umowa o powołaniu Instytutu Dziedzictwa Solidarności. D... Gdańska demokracja w Fundacji Gdańskiej » Skarbnik Gdańska, Teresa Blacharska, nie podaje w swoim oświadczeniu majątkowym, że jest członkiem r... Prawie 13 mln złotych więcej na leczenie na Pomorzu » Dodatkowe prawie 13 mln zł na leczenie pacjentów przeznaczy Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ na przeł... Pomorska drużyna PiS » Podczas briefingu prasowego przy hali Olivia Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kandydatów do Sejmu... Posłowie i radni na listach PiS » Zjednoczona Prawica idąca do wyborów parlamentarnych pod szyldem PiS zaprezentowała w piątek 16 sier... Kobiety liderkami Lewicy na Pomorzu » Beata Maciejewska z Wiosny w Gdańsku i Joanna Senyszyn z SLD w Gdyni mają otwierać listy Lewicy (SLD... Gedania - bastion polskości w Wolnym Mieście Gdańsku » Historia Gedanii, najstarszego polskiego klubu w Gdańsku, jego działalności sportowej i patriotyczne... Jerzy Barzowski: Jak prowadzić dialog z milczącym marszałkiem Strukiem... » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Wycieczkowiec » Jobst Bittner, niemiecki prelegent komercyjnej konferencji o pojednaniu, którą z okazji 80 rocznicy ...
Reklama
Pomorska drużyna PiS
poniedziałek, 19 sierpnia 2019 16:28
Pomorska drużyna PiS
Podczas briefingu prasowego przy hali Olivia Prawo i Sprawiedliwość ...
Kubica wsiądzie do swego bolidu i pokona tor Formuły 1 nad morzem
sobota, 10 sierpnia 2019 12:10
Kubica wsiądzie do swego bolidu i pokona tor Formuły 1 nad morzem
Będzie tor Formuły 1, na plaży strefa Rajdu Dakar, a nad Bałtykiem ...
Lechia poległa w Bełchatowie
niedziela, 18 sierpnia 2019 18:40
Lechia poległa w Bełchatowie
Piłkarze Lechii po raz pierwszy w tym sezonie nie zdobyli nawet punkt ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Krzysztofie Kamińskim (1939.06.11-2019.08.16)
sobota, 17 sierpnia 2019 11:36
Wspomnienie o Krzysztofie Kamińskim (1939.06.11-2019.08.16)
Odszedł na zawsze z naszego grona Krzysztof Kamiński…Był jedną z ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Będzie nowa fabryka celulozy!

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 01 listopada 2009 19:34


altWeyerhaeuser zbuduje fabrykę przetwórstwa celulozy w Gdańsku! 
Firma Weyerhaeuser ogłosiła dziś, 30 października, że zamierza wybudować nową fabrykę przetwórstwa celulozy w Gdańsku. Przedstawiciele władz Gdańska, największego miasta portowego w Polsce, oświadczyli, że Weyerhaeuser wygrał przetarg na kupno 100, 000 m2 działki przeznaczonej na realizację projektu. Procedura zawarcia umowy sprzedaży gruntu ma być sfinalizowana do końca tego roku, a początek prac nad budową liczącej 17,000 m2 fabryki spodziewany jest na wiosnę 2010. 

Główna działalność zakładu skupi się na przetwórstwie celulozy na potrzeby produkcji artykułów higienicznych. Docelowo, po planowanym w 2012 r. zakończeniu budowy, w nowym zakładzie produkcyjnym utworzonych zostanie co najmniej 45 nowych miejsc pracy.

„Weyerhaeuser zdecydowany jest na inwestycje w segmenty działalności gospodarczej o zrównoważonym wzroście, które wnoszą wartość dodaną do przetwórstwa drewna i wykazały najwyższe wyniki kwartalnych wskaźników konkurencyjności”, powiedział Dan Fulton, prezes oraz CEO firmy Weyerhaeuser . „Spodziewamy się wzrostu popytu na rynku światowym w długim okresie czasu na produkty na bazie celulozy. Nowa fabryka umożliwi rozwój segmentu włókien celulozowych stosownie do zapotrzebowania kluczowego odbiorcy naszej firmy.”

Inwestycja w Gdańsku będzie pierwszą fabryką koncernu Weyerhaeuser produkującą celulozę poza Ameryką Północną. Gdańsk będący głównym portem obszaru Morza Bałtyckiego i posiadający dogodne kolejowe oraz drogowe połączenia z resztą Europy, oferuje inwestorowi solidną bazę logistyczną.

„Decyzja o budowie obiektu w Gdańsku pozwala na strategiczne ulokowanie działań firmy w zakresie przetwórstwa celulozy; blisko klientów i w regionie rosnących perspektyw zbytu. Po obejrzeniu licznych potencjalnych działek inwestycyjnych w Europie i na Bliskim Wschodzie, byliśmy pod wrażeniem zasobów, stanu infrastruktury oraz personelu dostępnego w Polsce i w samym Gdańsku. Jesteśmy nastawieni na budowanie silnych relacji z partnerami w Polsce i ze społecznością Gdańska, w której życiu mamy zamiar aktywnie działać.” zapowiedział Shaker Chandrasekaran, wiceprezes Weyerhaeuser Cellulose Fibers.

Podstawowym odbiorcą produktów wytwarzanych w fabryce będzie Procter&Gamble. Zakład wspierał będzie produkcję P&G w Polsce oraz na rynkach wschodniej i zachodniej Europy. „Realizowana w Gdańsku inwestycja firmy Weyerhaeuser świetnie wpisuje się w kilka kluczowych strategii P&G,” wyjaśnił Stassi Anastassov, wiceprezes Baby Care na Europę Środkowo-Wschodnią, Bliski Wschód i Afrykę, Procter&Gamble. „Strategie obejmują wsparcie lokalnego wykorzystania surowców, ograniczenie miejscowego bezrobocia, redukcję kosztów ogólnych oraz minimalizowanie wpływu na środowisko naturalne poprzez ograniczenie wymogów logistycznych.”

Przedstawiciele rządu polskiego doceniają wagę inwestycji w kontekście obecnego klimatu gospodarczego na świecie. „Serdecznie witamy firmę Weyerhaeuser w Polsce,” powiedział Sławomir Majman, prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ). „To przedsięwzięcie jest jedną z najważniejszych inwestycji zagranicznych przeprowadzonych w kraju w 2009r. i wspierane było przez PAIiIZ od samego początku. W przyszłości mamy nadzieję na kontynuację owocnej współpracy z koncernem.”

„Fakt, że koncern na ulokowanie swojej inwestycji wybrał Gdańsk pokazuje, że miasto dysponuje licznymi atutami jeśli chodzi o obsługę gospodarczą regionu centralnej i wschodniej Europy.” powiedział Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. „Do mocnych stron miasta zaliczyć należy na pewno świetne położenie, nowoczesną infrastrukturę transportową oraz programy ukierunkowane na wzmacnianie sektora inwestycji przemysłowych.”

W opracowaniu wszelkich procedur związanych z nabyciem ziemi nieocenioną rolę odegrała Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego (INVESTGDA). Weyerhaeuser należy do grona światowych liderów w zakresie zrównoważonego rozwoju leśnictwa oraz zarządzania środowiskiem naturalnym,” powiedział Alan Aleksandrowicz, Prezes INVESTGDA. „Firma znana jest również z zaangażowania w kwestie związane z ochroną bezpieczeństwa pracy.” Przyjazne środowisku praktyki stosowane przez Weyerhaeuser w połączeniu z zaangażowaniem firmy w ochronę higieny pracy sprawiają, że ta nowoczesna inwestycja efektywnie wzmocni potencjał gospodarczy Gdańska oraz Parku Przemysłowo – Technologicznego Maszynowa.”

„Projekt Weyerhaeuser ma też szansę istotnie wzbogacić strategie rozwoju Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej,” podkreśliła Teresa Kamińska, szefowa Pomorskiej Specjalnej Strefy ekonomiczne. „Liczymy na prężny rozwój współpracy między inwestorem i polskimi kręgami biznesowymi.”
Sam inwestor docenia dotychczasową współpracę oraz zaangażowanie i wkład w realizację projektu ze strony polskich instytucji oraz ich przedstawicieli, m.in. miasta Gdańska i prezydenta Pawła Adamowicza, INVESTGDA, Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ). Warto podkreślić również wsparcie udzielone przez reprezentantów firmy Procter&Gamble w Polsce, którzy wspomagali projekt na poziomie lokalnym służąc doświadczeniem i wiedzą zdobytą w realizacji swoich projektów.

O Weyerhaeuser Cellulose Fibers
Weyerhaeuser jest jednym z największych na świecie przetwórców drewna posiadającym zakłady produkcyjne w Północnej Ameryce. Jego lider w badaniach i rozwoju technik stosowanych w przemyśle drzewnym Weyerhaeuser wraz ze swoimi klientami prowadzi szeroko zakrojoną współpracę, której celem jest opracowanie unikatowych i wyspecjalizowanych technik przetwarzania celulozy. Włókna Weyerhaeuser znajdują zastosowanie w produkcji artykułów codziennego użytku, jak papierowe ręczniki kuchenne, papier toaletowy, pieluchy, ściereczki czy inne tkaniny nieplecione.
Dodatkowe informacje na temat włókien celulozowych dostępne są na stronie internetowej http://www.weyerhaeuser.com/Businesses/CelluloseFibers.

Weyerhaeuser Company jest jednym z największych na świecie producentów drzewnych. Jej historia sięga roku 1900. W 2008 r. sprzedaż koncernu osiągnęła 8 mld USD. Aktualnie firma posiada biura i prowadzi działalność w 10 krajach oraz obsługuje klientów na całym świecie. Weyerhaeuser zajmuje się przede wszystkim uprawą i zbiorami drewna, produkcją, dystrybucją i sprzedażą produktów drzewnych oraz budową i rozwojem nieruchomości. Więcej informacji na temat działalności i produktów wytwarzanych przez koncern na stronie http://www.weyerhaeuser.com.

W celu uzyskania informacji na temat instytucji wspierających działania inwestora w Polsce zachęcamy do odwiedzenia stron internetowych organizacji: Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego (INVESTGDA) www.investgda.pl, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna www.strefa.gda.pl, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) www.paiz.gov.pl.

Więcej informacji udzielają:
Z ramienia Miasta Gdańsk - INVESTGDA, Małgorzata Zalewska 0509-755-622
Weyerhaeuser Media – Greg French U.S.: (253) 924-2806
Weyerhaeuser Analysts - Kathy McAuley U.S.: (253) 924-2058

Emilia Salach-Pezowicz
Biuro PrasoweNewer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #1 Guest 2009-11-04 19:18
:evil: źle
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież