Stutthof - wolność w III Rzeszy » 2 września 1939 roku pierwszym transportem przywieziono do obozu koncentracyjnego Stutthoff przedsta... Włodzimierz Gut: Wirus jest martwy - to my go roznosimy » Rozmowa z wirusologiem, profesorem Włodzimierzem Gutem- Przed chwilą powiedział Pan naszej realizato... MIIWŚ udostępniło parking podziemny na rzecz centrum testowego COVID-1... » Od środy 21 października na parkingu podziemnym (poziom G2) Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku funk... Jacek Zdrojewski: Uzurpatorzy na Lewicy » Z Jackiem Zdrojewskim, od 1999 do 2002 r. wiceprezydentem Warszawy, posłem na Sejm IV kadencji, prze... Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa...
Reklama
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
środa, 21 października 2020 19:25
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim -
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
niedziela, 25 października 2020 19:42
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
Osłabieni hokeiści Stoczniowca nie mieli szans w spotkaniu z
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
piątek, 23 października 2020 21:10
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
Tylko swojej nieskuteczności piłkarze Lechii mogą zawdzięczać,

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Będzie nowa fabryka celulozy!

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 01 listopada 2009 19:34


altWeyerhaeuser zbuduje fabrykę przetwórstwa celulozy w Gdańsku! 
Firma Weyerhaeuser ogłosiła dziś, 30 października, że zamierza wybudować nową fabrykę przetwórstwa celulozy w Gdańsku. Przedstawiciele władz Gdańska, największego miasta portowego w Polsce, oświadczyli, że Weyerhaeuser wygrał przetarg na kupno 100, 000 m2 działki przeznaczonej na realizację projektu. Procedura zawarcia umowy sprzedaży gruntu ma być sfinalizowana do końca tego roku, a początek prac nad budową liczącej 17,000 m2 fabryki spodziewany jest na wiosnę 2010. 

Główna działalność zakładu skupi się na przetwórstwie celulozy na potrzeby produkcji artykułów higienicznych. Docelowo, po planowanym w 2012 r. zakończeniu budowy, w nowym zakładzie produkcyjnym utworzonych zostanie co najmniej 45 nowych miejsc pracy.

„Weyerhaeuser zdecydowany jest na inwestycje w segmenty działalności gospodarczej o zrównoważonym wzroście, które wnoszą wartość dodaną do przetwórstwa drewna i wykazały najwyższe wyniki kwartalnych wskaźników konkurencyjności”, powiedział Dan Fulton, prezes oraz CEO firmy Weyerhaeuser . „Spodziewamy się wzrostu popytu na rynku światowym w długim okresie czasu na produkty na bazie celulozy. Nowa fabryka umożliwi rozwój segmentu włókien celulozowych stosownie do zapotrzebowania kluczowego odbiorcy naszej firmy.”

Inwestycja w Gdańsku będzie pierwszą fabryką koncernu Weyerhaeuser produkującą celulozę poza Ameryką Północną. Gdańsk będący głównym portem obszaru Morza Bałtyckiego i posiadający dogodne kolejowe oraz drogowe połączenia z resztą Europy, oferuje inwestorowi solidną bazę logistyczną.

„Decyzja o budowie obiektu w Gdańsku pozwala na strategiczne ulokowanie działań firmy w zakresie przetwórstwa celulozy; blisko klientów i w regionie rosnących perspektyw zbytu. Po obejrzeniu licznych potencjalnych działek inwestycyjnych w Europie i na Bliskim Wschodzie, byliśmy pod wrażeniem zasobów, stanu infrastruktury oraz personelu dostępnego w Polsce i w samym Gdańsku. Jesteśmy nastawieni na budowanie silnych relacji z partnerami w Polsce i ze społecznością Gdańska, w której życiu mamy zamiar aktywnie działać.” zapowiedział Shaker Chandrasekaran, wiceprezes Weyerhaeuser Cellulose Fibers.

Podstawowym odbiorcą produktów wytwarzanych w fabryce będzie Procter&Gamble. Zakład wspierał będzie produkcję P&G w Polsce oraz na rynkach wschodniej i zachodniej Europy. „Realizowana w Gdańsku inwestycja firmy Weyerhaeuser świetnie wpisuje się w kilka kluczowych strategii P&G,” wyjaśnił Stassi Anastassov, wiceprezes Baby Care na Europę Środkowo-Wschodnią, Bliski Wschód i Afrykę, Procter&Gamble. „Strategie obejmują wsparcie lokalnego wykorzystania surowców, ograniczenie miejscowego bezrobocia, redukcję kosztów ogólnych oraz minimalizowanie wpływu na środowisko naturalne poprzez ograniczenie wymogów logistycznych.”

Przedstawiciele rządu polskiego doceniają wagę inwestycji w kontekście obecnego klimatu gospodarczego na świecie. „Serdecznie witamy firmę Weyerhaeuser w Polsce,” powiedział Sławomir Majman, prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ). „To przedsięwzięcie jest jedną z najważniejszych inwestycji zagranicznych przeprowadzonych w kraju w 2009r. i wspierane było przez PAIiIZ od samego początku. W przyszłości mamy nadzieję na kontynuację owocnej współpracy z koncernem.”

„Fakt, że koncern na ulokowanie swojej inwestycji wybrał Gdańsk pokazuje, że miasto dysponuje licznymi atutami jeśli chodzi o obsługę gospodarczą regionu centralnej i wschodniej Europy.” powiedział Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. „Do mocnych stron miasta zaliczyć należy na pewno świetne położenie, nowoczesną infrastrukturę transportową oraz programy ukierunkowane na wzmacnianie sektora inwestycji przemysłowych.”

W opracowaniu wszelkich procedur związanych z nabyciem ziemi nieocenioną rolę odegrała Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego (INVESTGDA). Weyerhaeuser należy do grona światowych liderów w zakresie zrównoważonego rozwoju leśnictwa oraz zarządzania środowiskiem naturalnym,” powiedział Alan Aleksandrowicz, Prezes INVESTGDA. „Firma znana jest również z zaangażowania w kwestie związane z ochroną bezpieczeństwa pracy.” Przyjazne środowisku praktyki stosowane przez Weyerhaeuser w połączeniu z zaangażowaniem firmy w ochronę higieny pracy sprawiają, że ta nowoczesna inwestycja efektywnie wzmocni potencjał gospodarczy Gdańska oraz Parku Przemysłowo – Technologicznego Maszynowa.”

„Projekt Weyerhaeuser ma też szansę istotnie wzbogacić strategie rozwoju Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej,” podkreśliła Teresa Kamińska, szefowa Pomorskiej Specjalnej Strefy ekonomiczne. „Liczymy na prężny rozwój współpracy między inwestorem i polskimi kręgami biznesowymi.”
Sam inwestor docenia dotychczasową współpracę oraz zaangażowanie i wkład w realizację projektu ze strony polskich instytucji oraz ich przedstawicieli, m.in. miasta Gdańska i prezydenta Pawła Adamowicza, INVESTGDA, Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ). Warto podkreślić również wsparcie udzielone przez reprezentantów firmy Procter&Gamble w Polsce, którzy wspomagali projekt na poziomie lokalnym służąc doświadczeniem i wiedzą zdobytą w realizacji swoich projektów.

O Weyerhaeuser Cellulose Fibers
Weyerhaeuser jest jednym z największych na świecie przetwórców drewna posiadającym zakłady produkcyjne w Północnej Ameryce. Jego lider w badaniach i rozwoju technik stosowanych w przemyśle drzewnym Weyerhaeuser wraz ze swoimi klientami prowadzi szeroko zakrojoną współpracę, której celem jest opracowanie unikatowych i wyspecjalizowanych technik przetwarzania celulozy. Włókna Weyerhaeuser znajdują zastosowanie w produkcji artykułów codziennego użytku, jak papierowe ręczniki kuchenne, papier toaletowy, pieluchy, ściereczki czy inne tkaniny nieplecione.
Dodatkowe informacje na temat włókien celulozowych dostępne są na stronie internetowej http://www.weyerhaeuser.com/Businesses/CelluloseFibers.

Weyerhaeuser Company jest jednym z największych na świecie producentów drzewnych. Jej historia sięga roku 1900. W 2008 r. sprzedaż koncernu osiągnęła 8 mld USD. Aktualnie firma posiada biura i prowadzi działalność w 10 krajach oraz obsługuje klientów na całym świecie. Weyerhaeuser zajmuje się przede wszystkim uprawą i zbiorami drewna, produkcją, dystrybucją i sprzedażą produktów drzewnych oraz budową i rozwojem nieruchomości. Więcej informacji na temat działalności i produktów wytwarzanych przez koncern na stronie http://www.weyerhaeuser.com.

W celu uzyskania informacji na temat instytucji wspierających działania inwestora w Polsce zachęcamy do odwiedzenia stron internetowych organizacji: Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego (INVESTGDA) www.investgda.pl, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna www.strefa.gda.pl, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) www.paiz.gov.pl.

Więcej informacji udzielają:
Z ramienia Miasta Gdańsk - INVESTGDA, Małgorzata Zalewska 0509-755-622
Weyerhaeuser Media – Greg French U.S.: (253) 924-2806
Weyerhaeuser Analysts - Kathy McAuley U.S.: (253) 924-2058

Emilia Salach-Pezowicz
Biuro PrasoweNewer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #1 Guest 2009-11-04 19:18
:evil: źle
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież