Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ... Zimowa akcja konkursowa w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej » Zimowe ferie pełne atrakcji? Taką możliwość oferuje dzieciom i młodzieży pomorskich placówek oświato... Tablica Adamowicza - Gdańsk jak z Barei » W dniu 6 września ub.r. poprosiłam Urząd Miejski w Gdańsku o dwie rzeczy dotyczące płyty pamiątkowej... W tygodniku „Sieci”: Układ elit i elitek » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” o skandalu, który poruszył opinię publiczną w Polsce – sczepi... Sale Obsługi Klienta NFZ otwarte dla chętnych do założenia Internetowe... » W związku z planowanym na najbliższy piątek, 15 stycznia, rozpoczęciem rejestracji do szczepień prze... Charytatywne kolędowanie z Arką Noego dla pierwszego hospicjum dla dzi... » 9 stycznia w kościele pw. Chrystusa Króla w Gdańsku odbyło się zorganizowane przez Muzeum II Wojny Ś...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Profesor Przybylski
piątek, 15 stycznia 2021 13:18
Profesor Przybylski
Nie ma już Wojtka.
Nie wyprowadzi swojej drużyny na żaden
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ryszard Kowalewski –
niedziela, 03 stycznia 2021 19:15
Ryszard Kowalewski –
Ryszard Kowalewski jest artystą malarzem, w środowisku

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Domosławski odwołany

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 22 grudnia 2009 16:10

 

Zarząd Województwa Pomorskiego podjął dzisiaj, 22 grudnia, decyzję o odwołaniu Mirosława Domosławskiego ze stanowiska dyrektora Pomorskiego Centrum Traumatologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku. Powodem odwołania są wyniki przeprowadzonej przez CBA kontroli, która wykazała nieprawidłowości w zarządzaniu szpitalem.


Jak poinformował Tomasz Konopacki z Biura Prasowego Województwa Pomorskiego kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego w gdańskim szpitalu wojewódzkim dotyczyła wybranych zamówień publicznych udzielanych przez tę placówkę w latach 2006-2008.


W wystąpieniu pokontrolnym, które otrzymał Zarząd Województwa Pomorskiego, CBA informuje, że w kierowanym przez Mirosława Domosławskiego szpitalu „ujawniono naruszenia ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (...) oraz będące skutkiem powyższego naruszenia dyscypliny finansów publicznych (...), jak również błędy w zakresie zarządzania szpitalem." Według ustaleń funkcjonariuszy Zarządu Postępowań Kontrolnych Centralnego Biura Antykorupcyjnego, dyrektor Mirosław Domosławski „nadużył udzielonych mu uprawnień, przez co wyrządził kierowanemu przez siebie podmiotowi znaczną szkodę majątkową".


Nieprawidłowości ujawnione przez CBA zostały częściowo potwierdzone także przez równoległe kontrole Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego i Najwyższej Izby Kontroli. Raport CBA ujawnił jednak - niemożliwe wcześniej do zweryfikowania - nowe, istotne informacje w zakresie możliwych powiązań kapitałowych i personalnych przy zamówieniach publicznych udzielanych przez Pomorskie Centrum Traumatologii w Gdańsku.


W związku z powyższym, Zarząd Województwa Pomorskiego podjął decyzję o odwołaniu Mirosława Domosławskiego ze stanowiska dyrektora Pomorskiego Centrum Traumatologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku.

Katarzyna Korczak

Fot. Marek Zarzecki

 

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież