Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Rada SLD: Optymizm mimo wszystko

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 21 grudnia 2009 21:08

W poniedziałek po godzinie 16 odbyła się Pomorska Rada Wojewódzka Sojuszu Lewicy Demokratycznej (SLD). Trudne warunki drogowe oraz wypadek na skrzyżowaniu ul. Okopowej i ul. Podwale Przedmiejskie zdziesiątkowały uczestników spotkania. Mimo to, wśród członków Sojuszu dominował optymizm związany z ostatnią Krajową Konwencją Programową SLD.


To właśnie Krajowa Konwencja była głównym tematem spotkania. Przewodniczący pomorskiego SLD Jarosław Szczukowski podkreślił, że powrót do partii Leszka Millera oraz Józefa Oleksego, a także nominacja partyjna Jerzego Szmajdzińskiego na prezydenta, dobrze wróżą odbudowie poparcia dla Sojuszu. – SLD nabrało wiatru w żagle. Mamy nadzieje, że ten optymizm, przełoży się na nasze notowania, również w samorządzie. Partia nie zaczyna się w biurze poselskim, ale w samorządzie – powiedział Szczukowski.


Wśród uczestników Rady Wojewódzkiej, dużą wagę w odbudowie sił SLD przypisano kandydaturze Jerzego Szmajdzińskiego na stanowisko Prezydenta RP. – Szmajdziński jest świetnym kandydatem. Ma doświadczenie w pracy rządowej, był ministrem obrony narodowej, jest dobrze przygotowany i ma poparcie całego Sojuszu – podkreślił Longin Pastusiak. Według wiceprzewodniczącego SLD, wbrew przekazom niektórych mediów, całe prezydium Sojuszu dostało prawie jednogłośne wotum zaufania.


Sporo miejsca poświęcono również tematyce sondaży. – Ciągle jesteśmy na pierwszym miejscu jako partia drugiego wyboru, chociaż wolelibyśmy być na drugim jako partia wyboru pierwszego – dodał Szczukowski. Jak podkreślano, tym, co powinno odróżniać SLD od innych partii, są kwestie światopoglądowe oraz program ekonomiczno-społeczny, będący alternatywą dla neoliberałów. Symbolem zmian ma być nowe logo Sojuszu, odwołujące się w swym kształcie do mapy Polski. Czy będą to atrakcyjne propozycje dla wyborców? Na to jeszcze przyjdzie poczekać.
Tomasz Wrzask


Według Jarosława Szczukowskiego (stoi) SLD nabrało wiatru w żagle Fot. Tomasz Wrzask

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #3 czekista 2009-12-22 18:01
gdańskie eseldowo obumarfło,zosta ły resztki,jak miało władzę to pół klubu biznesu sie do nich przyznawało,a formela podgryzł skutecznie adamowicza,a propos - cot u robi pastusiak,starc zy jyż tego importu,za chlebem sie rozgląda,swoich nie mamy?
Cytować
 
 
0 #2 SLD - no dobra 2009-12-22 08:16
Czy SLD, czy PiS, czy PSL, czy SD, byle nie platfusy, które chcą tylko wszystko sprzedaż za złotóweczkę
Cytować
 
 
0 #1 obserwator 2009-12-22 07:21
Coś się zaczyna w SLD szkoda że tylko w Warszawie bo "nasze" SLD to jeszcze śpi. Może po powrocie "starych" liderów coś sie tęz zmieni w Gdańsku? czas na pracę z wszystkimi a nie tylko młokosami którzy niczego nie potrafią!! no ale tez bez przesady w drugą stronę . Powodzenia SLD :D
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież