Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... Polowanie na Obajtka. Komu i dlaczego przeszkadza prezes PKN Orlen » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons... Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych? » 5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za parkowanie przed szpitalem zakaźnym spółki... Radni PiS chcą sprawdzenia kosztów usług prawnych podmiotów zewnętrzny... » W związku z karą finansową w wysokości 1 mln zł, nałożoną przez Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora... „Republik Polen” – niemiecki plan mordu » Znajdujący się w Gdańsku-Wrzeszczu stadion Klubu Sportowego Gedania wraz z kościołem św. Stanisława ... Muzeum II Wojny Światowej - To już 4 lata » 6 kwietnia 2017 r. decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego powstał... Leszek Miller: Z szansy na realną opozycję Nowa Lewica nie skorzysta » Z Leszkiem Millerem, premierem (2001-04), organizatorem spotkania z członkami NZS w stołówce KC PZPR...
Reklama
Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych?
czwartek, 08 kwietnia 2021 17:15
Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych?
5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za
Rybnickie
niedziela, 11 kwietnia 2021 14:16
Rybnickie
Miało być pewne zwycięstwo, a po ostatnim wyścigu gdańszczanie
Lechia wywozi z Wrocławia punkt
sobota, 10 kwietnia 2021 20:22
Lechia wywozi z Wrocławia punkt
Remisem 1:1 (1:1) zakończył się wyjazdowy mecz Lechii we

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zwiedzanie Gdańska drogą wodną

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
środa, 18 kwietnia 2012 10:00

Prezentacja z pokładu statku Żeglugi Gdańskiej „Danuta” nowej infrastruktury powstałej w ramach „Programu ożywienia dróg wodnych w Gdańsku”, odbyła się podczas 15. Gdańskich Targów Turystycznych.Uczestnicy rejsu, VIP-owie i dziennikarze, mogli naocznie się przekonać, że jest już możliwe zwiedzanie Gdańska drogą wodną, tj. Motławą, Martwą Wisłą i Wisłą Śmiałą. I stało się to możliwe jeszcze przed otwarciem Sezonu Żeglarskiego 2012 oraz rozpoczęciem sezonu letniego i Turnieju Finałowego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012.


altPierwszych pięć, z dziesięciu planowanych przystanków tramwaju wodnego, powstało na: Westerplatte, przy Twierdzy Wisłoujście, przy ul. Wiosny Ludów, na Targu Rybnym, przy Zielonym Moście, na Stogach – w Górkach Zachodnich i przy Narodowym Centrum Żeglarstwa. Przystanie żeglarskie wraz z przystankami zostały usytuowane przy ulicach: Żabi Kruk, Sienna Grobla II i Tamka.


altGmina wyłoniła dwóch wykonawców tych inwestycji: Hydrobudowę Gdańsk SA i Warbud SA - Region Północ. Hydrobudowie powierzono 6 przystanków tramwaju wodnego (Westerplatte, Nabrzeże Barkowe, Wiosny Ludów, Targ Rybny, Zielony Most i Narodowe Centrum Żeglarstwa). Warbud SA  wygrała przetarg na wykonanie trzech przystani wodnych wraz z przystankami oraz jednego przystanku tramwaju wodnego w lokalizacji Stogi - Gdańsk Górki Zachodnie.


alt


Całkowity koszt projektu to 37 048 437 zł, wysokość dofinansowania z UE wynosi 17 074 128 zł. Instytucją wdrażającą projekt jest Polska Organizacja Turystyczna w Warszawie. Projekt realizowany jest w Partnerstwie z Muzeum Historycznym Miasta Gdańska. Jednostką realizującą jest Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska. Nową infrastrukturą zarządza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku.


alt


- W połowie kwietnia – powiedział Leszek Paszkowski, dyrektor MOSiR Gdańsk - ogłosiliśmy przetarg ograniczony na dzierżawę lokali użytkowych w budynku przystani żeglarskiej przy ul. Tamka, w przystani przy ul. Żabi Kruk dla małych jednostek pływających  i przystani żeglarskiej przy ul. Sienna Grobla II z gruntami przyległymi oraz 11 przystankami tramwaju wodnego. Rozstrzygnięcie przetargu zaplanowano na 7 maja 2012.

Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież