Animatorzy Just Dance zatańczyli dla podopiecznych Fundacji z Pompą » Z okazji Dnia Dziecka dla pacjentów Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii zatańczyli animatorzy... W tygodniku „Sieci”: Tak zaatakuje Rosja » Tygodnik „Sieci” w najnowszym numerze ujawnia szokującą prawdę na temat rosyjskich planów agresji na... Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków... » Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego wynajem na mecz z Arką Gdynia 130 ... Płażyński krytykuje wyborcze pomysły Trzaskowskiego » Poseł Kacper Płażyński skrytykował programowe zapowiedzi Rafał Trzaskowskiego dotyczące likwidacji k... Stabilne fundamenty Grupy Energa mimo trudnych warunków w 2019 roku » Grupa Energa zakończyła 2019 rok z wynikiem EBITDA na poziomie 2,04 mld zł, co stanowi wzrost w stos... Czesław Nowak: Pierwsze wolne wybory - koniec systemu » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–1993 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowa... Pomorski Rynek Pracy - wzrost liczby... » Mniejsza liczba wolnych miejsc pracy i ofert pracy, większa liczba planowanych zwolnień grupowych, w... Będzie kompromis w sprawie oświadczenia oddającego hołd Janowi Pawłowi... » Po zastąpieniu praktycznie całego zaproponowanego przez klub radnych PiS tekstu oświadczenia dla odd... Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic...
Reklama
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
sobota, 30 maja 2020 08:03
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego ...
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
piątek, 29 maja 2020 18:45
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
Do derbowego meczu z Lechią Gdańsk piłkarze Arki Gdynia wybiegną p ...
Ale derby na Stadionie Energa! Lechia po raz kolejny lepsza od Arki
niedziela, 31 maja 2020 17:55
Ale derby na Stadionie Energa! Lechia po raz kolejny lepsza od Arki
15. piłkarskie derby Trójmiasta Lechia - Arka na poziomie ekstraklas ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Marian Stec – malarz ”sezonu kolorowych chmur”
wtorek, 26 maja 2020 15:34
Marian Stec – malarz ”sezonu kolorowych chmur”
Marian Stec należy obok Krystyny Jacobson do najstarszych przedstawic ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Zaczyna się sprzątanie w prokuraturze w Gdańsku – lecą głowy

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 27 sierpnia 2012 13:31

Prokurator Generalny Andrzej Seremet żąda odwołania Marzeny Majstrowicz z funkcji szefowej Prokuratury Rejonowej w Gdańsku Wrzeszczu. W tej sprawie Seremet zwrócił się do Krajowej Rady Prokuratury.- Podjąłem decyzję o zwróceniu się do Krajowej Rady Prokuratury o wyrażenie zgody na odwołanie prokuratora rejonowego Gdańsk- Wrzeszcz z powodu nienależytego wypełniania obowiązków służbowych - powiedział prokurator Seremet podczas konferencji.    


Zgodnie z naszymi przewidywaniami po aferze związanej z licznymi zaniechaniami w prokuraturze w sprawie Amber Gold poleca głowy. Seremet chce odwołania Majstrowicz oraz lustracji poczynań podległych jej prokuratorów z powodu nienależytego wykonania obowiązków. Polecił też wszczęcie postępowania wyjaśniającego i dyscyplinarnego w Prokuraturze Rejonowej Gdańsk Wrzeszcz wobec m.in. prokuratora referenta prowadzącego sprawę w Prokuraturze Rejonowej Gdańsk- Wrzeszcz, prokuratura rejonowego oraz innych prokuratorów tej jednostki i prokuratorów Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, którzy mieli związek z opóźnieniem przekazania korespondencji dot. sprawy. Zobowiązał też prokuratora okręgowego w Gdańsku Dariusza Różyckiego by osobiście nadzorował prace prokuratorów. Seremet ocenił, iż prokuratura w wielu miejscach postępowała niewłaściwie, niekonsekwentnie, podejmując nietrafne merytorycznie decyzje. - Było wiele niedoskonałości w pracy Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz w sprawie Amber Gold - powiedział prok. Andrzej Seremet.  


W 2009 r., gdy Komisja Nadzoru Finansowego zawiadomiła prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez Amber Gold sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz.


Prokurator-referent nie dopatrzyła się znamion przestępstwa w działalności Amber Gold i odmówiła wszczęcia postępowania. Seremet przywołał późniejsze zażalenie KNF na tę decyzję i rozstrzygnięcie sądu, stwierdzające, że prokurator popełniła szereg błędów, m.in. zebrała niedostateczny materiał dowodowy i w nieprawidłowy sposób ustaliła stan faktyczny sprawy. W myśl postanowienia sądu prokurator powinna zebrać informacje m.in. o szczegółach kontraktów spółki, sposobach generowania stopy zwrotu z inwestycji w kontrakt terminowy na złoto i źródłach pieniędzy na wypłatę oprocentowania, a także o źródłach pochodzenia złota i finansowania pożyczek. Dopiero taki materiał zdaniem sądu mógłby stanowić materiał do ustaleń faktycznych.


Okazało się, że prokuratorzy nie przesłuchali pokrzywdzonych, a dali wiarę… dokumentom dostarczonym przez Marcina P., prezesa Amber Gold.  
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #1 ewcia 2012-08-28 20:26
Zepół Ustronsky komentuje rzeczywistość . Warto posłuchać !
http://www.youtube.com/watch?v=CleDSL-Z-w0
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież