Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ... Zimowa akcja konkursowa w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej » Zimowe ferie pełne atrakcji? Taką możliwość oferuje dzieciom i młodzieży pomorskich placówek oświato... Tablica Adamowicza - Gdańsk jak z Barei » W dniu 6 września ub.r. poprosiłam Urząd Miejski w Gdańsku o dwie rzeczy dotyczące płyty pamiątkowej... W tygodniku „Sieci”: Układ elit i elitek » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” o skandalu, który poruszył opinię publiczną w Polsce – sczepi... Sale Obsługi Klienta NFZ otwarte dla chętnych do założenia Internetowe... » W związku z planowanym na najbliższy piątek, 15 stycznia, rozpoczęciem rejestracji do szczepień prze...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Profesor Przybylski
piątek, 15 stycznia 2021 13:18
Profesor Przybylski
Nie ma już Wojtka.
Nie wyprowadzi swojej drużyny na żaden
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ryszard Kowalewski –
niedziela, 03 stycznia 2021 19:15
Ryszard Kowalewski –
Ryszard Kowalewski jest artystą malarzem, w środowisku

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gangrena w gdańskiej prokuraturze

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 27 sierpnia 2012 10:55

Leszek Miller, przewodniczący SLD, stwierdza, że powołanie sejmowej komisji śledczej w sprawie opieszałości instytucji państwowych w aferze Amber Gold będzie probierzem, czy PO ma coś na sumieniu. Zdaniem lidera SLD afera Amber Gold to sprawa modelowa dla komisji śledczej. Muszą być bowiem zbadane działania lub brak działań instytucji państwa powołanych do przestrzegania prawa. Leszek Miller był w poniedziałek gościem Radia Gdańsk.
- Sprawa Amberg Gold jest sprawą modelową. Chodzi bowiem o zbadanie działań instytucji państwa: prokuratury, która nie podejmuje czynności po zawiadomieniu KNF, urzędów skarbowych, wywiadu skarbowego, sądownictwa, kuratorów sądowych. To będzie probierz. Zgoda na powołanie komisji śledczej będzie probierzem czy PO ma coś na sumieniu, czy nie. Jeśli zgoda będzie to znaczy, że PO nie ma nic na sumieniu, jeśli nie to ma coś do ukrycia – stwierdza Leszek Miller.


Tymczasem Prokurator Generalny Andrzej Seremet przedstawi specjalny raport dotyczący sytuacji w gdańskiej prokuraturze.
- Liczne uchybienia i zaniedbania, opieszałość, brak należytego nadzoru i łamanie przepisów –  do  tez raportu dotarła „Gazeta Polska Codziennie”.


Raport prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta na temat afery Amber Gold będzie wiec argumentem za powołaniem komisji.
- Chcemy wiedzieć, jak to było możliwe, jak to się działo, że prokuratorzy w |Gdańsku zgadzali się na niskie wyroki na pana P. (prezes Amber Gold) i nie wnosili apelacji, nie chcieli prowadzić śledztwa po zawiadomieniu KNF – argumentuje Miller.
 

Raport może oznaczać dla gdańskich prokuratorów poważne konsekwencje o ile okaże się, że doszło do zaniedbań ze strony przełożonych, którzy nie sprawowali należytego nadzoru nad prowadzonymi sprawami m.in. w Prokuraturze Rejonowej Gdańsk Wrzeszcz. Prokuratorzy odmawiali bowiem przez półtora roku wszczęcia śledztw po doniesieniach Ministerstwa Gospodarki czy Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie Amber Gold.


Z kolei w najbliższy czwartek działaniami ABW zajmie się Sejmowa Komisja ds. Służb Specjalnych. Komisja ma sprawdzić działania ABW wobec linii lotniczych OLT Express, których właścicielem była spółka Amber Gold,  z którymi współpracował syn premiera Michał Tusk. Posłowie będą nalegać na gen. Krzysztofa Bondaryka, by ujawnił kiedy powiadomił premiera Tuska o działaniach agencji wobec Amber Gold oraz OLT Express.
 
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #2 ewcia 2012-08-28 20:24
USTRONSKY komentuje aferę amber Goldhttp://www.youtube.com/watch?v=CleDSL-Z-w0
Warto posluchać !!!!!
Cytować
 
 
0 #1 KLL 2012-08-27 12:33
referendarz sądowy winny afery Amber Gold? Referendarz to jak portier w sądzie. To system zawiódł! Co za kraj.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież