Groźna niefrasobliwość marszałka Struka » Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk jest zarażony koronawirusem. Nie poddał się kwara... Jerzy Barzowski: Struk miał świadomość niebezpieczeństwa i ryzyka » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Komunikat Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej » Komunikat dr Karola Nawrockiego Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, dotyczący sprawy sądo... 4 kwietnia wyjątkowy koncert i premiera płyty w Radiu Gdańsk. Pamiętam... » Koncert fortepianowy polskiego wirtuoza młodego pokolenia Szymona Nehringa oraz promocja płyty #Pami... PKN ORLEN bliżej przejęcia Grupy ENERGA » PKN ORLEN otrzymał bezwarunkową zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie Grupy ENERGA.To kolejny krok... PKN Orlen wstrzymał dostawy odkażacza nieuczciwym supermarketom » PKN Orlen zdecydował o wstrzymaniu dostaw płynu do dezynfekcji rąk do supermarketów, które łamią zap... Upadek Festung Danzig » Kiedy 19 września 1939 roku już w parę dni po zdobyciu Westerplatte kawalkada samochodów świty Adolf... Gdański biznes bez zaufania do gdańskich władz » Od kilku dni Gdańska Izba Rzemieślnicza prowadzi zdalnie codzienne spotkania kryzysowe. W samo połud... Konkursy online Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej » Wielkim wyzwaniem dla dzieci i młodzieży jest zamknięcie szkół i przedszkoli na czas zagrożenia epid... Sport na antenie TVP Gdańsk » TVP Gdańsk zaprasza do oglądania programów sportowych. „Cały ten Sport” – program z udziałem najwięk...
Reklama
Groźna niefrasobliwość marszałka Struka
środa, 01 kwietnia 2020 18:43
Groźna niefrasobliwość marszałka Struka
Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk jest zarażony k ...
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
środa, 18 marca 2020 17:36
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
Nadal nie wiadomo, czy rozgrywki Ekstraklasy zostaną dokończone. Je ...
Zarząd Lechii Gdańsk rezygnuje z połowy wynagrodzenia
poniedziałek, 30 marca 2020 09:27
Zarząd Lechii Gdańsk rezygnuje z połowy wynagrodzenia
Zarząd Lechii Gdańsk obniżył swoje wynagrodzenie o połowę. To pi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie zwykły Sopot Moniki Knoblauch-Kwapińskiej
poniedziałek, 16 marca 2020 14:45
Nie zwykły Sopot Moniki Knoblauch-Kwapińskiej
Wystawa malarska w Dworku Sierakowskich sopockiej artystki i architekt ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Z zarzutami w radzie nadzorczej spółki Arena Operator, bo Adamowicz zaufał

Ocena użytkowników: / 18
SłabyŚwietny 
czwartek, 20 września 2018 18:07

Urzędniczka z zarzutami prokuratorskimi, zawieszona na czas postępowania zastępczyni dyrektora Wydziału Skarbu Urzędu Miasta Gdańska, nadal reprezentuje miasto w radzie nadzorczej miejskiej spółki i cieszy się zaufaniem prezydenta Pawła Adamowicza.


Na Halinie P. ciążą zarzuty niedopełnienia obowiązków i wyrządzenia szkody znacznej szkody. Mimo to Halina P. (od maja 2012 roku) nadal zasiada w Radzie Nadzorczej spółki Arena Operator Gdańsk sp. z o.o. W 2017 roku uzyskała z tego tytułu 16,9 tys. zł. Z kolei w magistracie zarobiła kolejne 153,4 tys. zł.


Jako, że na „bursztynowym” gdańskim stadionie funkcjonuje spółka miejska Arena Operator Gdańsk sp. Z o.o., (poprzednio Lechia Operator), własność Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego, a w jej radzie nadzorczej jest Halina P. (tutaj z racji postawienia zarzutów podajemy jedynie inicjał nazwiska urzędniczki), zapytaliśmy, czy prezydent Paweł Adamowicz nadal obdarza swym zaufaniem urzędniczkę p. Halinę P.?

- Tak, nie ma powodów by było inaczej – odpowiada nam z rozbrajającą szczerością Dariusz Wołodźko z Biura Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta.


Czyżby nie robił na nim wrażenia fakt, iż wicedyrektor P. usłyszała zarzuty w głośnej sprawie zbycia kamienicy przy Alei Grunwaldzkiej 597, wraz z jej lokatorami?

Pewnie nie, skoro kierownik Referatu Obrotu Nieruchomościami i wicedyrektor od skarb u miasta Halina P. co prawda zawieszona w funkcji zastępcy dyrektora Wydziału Skarbu Urzędu Miasta Gdańska (środek zapobiegawczy zawieszenia w czynnościach służbowych zastosowany przez prokuraturę), to nadal reprezentuje prezydenta w radzie nadzorczej i cieszy się jego zaufaniem.


I to po tym, jak w oparciu o zebrany materiał dowodowy prokurator przedstawił P. zarzut niedopełnienia obowiązków i działania na szkodę interesu publicznego, to jest popełnienie czynu z art. 231 § 1 k.k.


Zdaniem śledczych urzędniczka w 2015 roku wiedziała, że Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa "Budowlani" sprzedaje wieczyste użytkowanie gruntów przy Grunwaldzkiej 597 wraz z kamienicą, która nie należała do spółdzielni. RSM miała prawo użytkowania gruntu. Grunt, na którym posadowiony jest budynek stanowi własność gminy Gdańsk. Tak, jak w przeważającej części miasta. Mimo to P., posiadając taką wiedzę, dopuściła do transakcji. Urzędniczka nie zablokowała sprzedaży. Nieruchomość została więc sprzedana inwestorowi za 400 tys. złotych, by po kilku miesiącach trafić w ręce kolejnego kupca, ale już z pięciokrotnym przebiciem.


Z drugiej strony UMG umywa ręce i tłumaczy się, że wieczysty użytkownik gruntu Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa Budowlani może swoim prawem rozporządzać i nie miasto, a spółdzielnia dokonała transakcji.


To jednak nie koniec. Haliny P. usłyszała też zarzut niedopełnienia obowiązków w innej sprawie. Funkcjonariusze delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego ustalili, a prokuratura zarzuca jej, że nie pobrała opłaty planistycznej od jednego z deweloperów za działkę w tzw. Pasie nadmorskim. Budżet Gdańska, a wiec jego mieszkańcy, stracił na tym prawie 300 tysięcy złotych. Grożą za to 3 lata pozbawienia wolności.

ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież