Osteobus przed Galerią Przymorze » W czwartek, 24 października, w godzinach od 9 do 16, przed Centrum Handlowym Galeria Przymorze przy ... „Środa z profilaktyką” w pomorskim NFZ » W środę, 23 października, w ramach cyklicznej akcji „Środa z profilaktyką” w godzinach od 10 do 14 n... W tygodniku „Sieci”: Triumf i ostrzeżenie » W nowym numerze tygodnika „Sieci” dziennikarze i publicyści analizują wyniki wyborów parlamentarnych... Zmarł Waldemar Świerkowski » 16 października zmarł Waldemar Świerkowski, wieloletni dyrektor należącej do RSW Prasa Książka Ruch... Zmarł Tadeusz Jabłoński » W nocy z 15 na 16 października, tydzień przed swoimi 100. urodzinami zmarł Tadeusz Jabłoński, pisarz... Krzysztof Piekarski: Będzie to kadencja przełomowej kontynuacji » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, pracownikiem naukowo-dydaktycznym Zakładu Teorii Polityki Instytutu Po... Kadry powyborcze: Klęska Furgo, nokaut Baucia, upadek Liska, aut Kilia... » Kadry powyborcze. Ani Ewa Lieder, ani Grzegorz Furgo, którzy cztery lata temu jako politycy Nowoczes... Złoto dla zuchwałych? Speckomisja: trzy lata pracy, wysłuchani świadko... » Speckomisja śledcza prezentowała w środę 16 października br., przy niemal pustych sejmowych łamach, ... Amber Gold. Sąd ogłosił wymiar kar po 7 latach » Po pięciu miesiącach sędzia gdańskiego Sądu Okręgowego 16 października br. zakończyła odczytywanie w... Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore...
Reklama
Kadry powyborcze: Klęska Furgo, nokaut Baucia, upadek Liska, aut Kiliana, Dorniak bez powtórki, Banach bez Sopotu
czwartek, 17 października 2019 19:03
Kadry powyborcze: Klęska Furgo, nokaut Baucia, upadek Liska, aut Kiliana, Dorniak bez powtórki, Banach bez Sopotu
Kadry powyborcze. Ani Ewa Lieder, ani Grzegorz Furgo, którzy cztery l ...
Lotos PKH przełamał serię porażek
wtorek, 22 października 2019 20:11
Lotos PKH przełamał serię porażek
Hokeiści Lotos PKH wreszcie przełamali serię porażek. Gdańszczani ...
Emocjonujące derby na remis
niedziela, 20 października 2019 15:57
Emocjonujące derby na remis
Ponad sto minut trwały niedzielne derby Trójmiasta – sytuacji bram ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Mariusz Hoffman - poeta, grafik, malarz
poniedziałek, 14 października 2019 16:42
Mariusz Hoffman - poeta, grafik, malarz
Mariusz Hoffman posiada wiele talentów, czasami łączy je ze sobą, ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Z zarzutami w radzie nadzorczej spółki Arena Operator, bo Adamowicz zaufał

Ocena użytkowników: / 18
SłabyŚwietny 
czwartek, 20 września 2018 18:07

Urzędniczka z zarzutami prokuratorskimi, zawieszona na czas postępowania zastępczyni dyrektora Wydziału Skarbu Urzędu Miasta Gdańska, nadal reprezentuje miasto w radzie nadzorczej miejskiej spółki i cieszy się zaufaniem prezydenta Pawła Adamowicza.


Na Halinie P. ciążą zarzuty niedopełnienia obowiązków i wyrządzenia szkody znacznej szkody. Mimo to Halina P. (od maja 2012 roku) nadal zasiada w Radzie Nadzorczej spółki Arena Operator Gdańsk sp. z o.o. W 2017 roku uzyskała z tego tytułu 16,9 tys. zł. Z kolei w magistracie zarobiła kolejne 153,4 tys. zł.


Jako, że na „bursztynowym” gdańskim stadionie funkcjonuje spółka miejska Arena Operator Gdańsk sp. Z o.o., (poprzednio Lechia Operator), własność Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego, a w jej radzie nadzorczej jest Halina P. (tutaj z racji postawienia zarzutów podajemy jedynie inicjał nazwiska urzędniczki), zapytaliśmy, czy prezydent Paweł Adamowicz nadal obdarza swym zaufaniem urzędniczkę p. Halinę P.?

- Tak, nie ma powodów by było inaczej – odpowiada nam z rozbrajającą szczerością Dariusz Wołodźko z Biura Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta.


Czyżby nie robił na nim wrażenia fakt, iż wicedyrektor P. usłyszała zarzuty w głośnej sprawie zbycia kamienicy przy Alei Grunwaldzkiej 597, wraz z jej lokatorami?

Pewnie nie, skoro kierownik Referatu Obrotu Nieruchomościami i wicedyrektor od skarb u miasta Halina P. co prawda zawieszona w funkcji zastępcy dyrektora Wydziału Skarbu Urzędu Miasta Gdańska (środek zapobiegawczy zawieszenia w czynnościach służbowych zastosowany przez prokuraturę), to nadal reprezentuje prezydenta w radzie nadzorczej i cieszy się jego zaufaniem.


I to po tym, jak w oparciu o zebrany materiał dowodowy prokurator przedstawił P. zarzut niedopełnienia obowiązków i działania na szkodę interesu publicznego, to jest popełnienie czynu z art. 231 § 1 k.k.


Zdaniem śledczych urzędniczka w 2015 roku wiedziała, że Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa "Budowlani" sprzedaje wieczyste użytkowanie gruntów przy Grunwaldzkiej 597 wraz z kamienicą, która nie należała do spółdzielni. RSM miała prawo użytkowania gruntu. Grunt, na którym posadowiony jest budynek stanowi własność gminy Gdańsk. Tak, jak w przeważającej części miasta. Mimo to P., posiadając taką wiedzę, dopuściła do transakcji. Urzędniczka nie zablokowała sprzedaży. Nieruchomość została więc sprzedana inwestorowi za 400 tys. złotych, by po kilku miesiącach trafić w ręce kolejnego kupca, ale już z pięciokrotnym przebiciem.


Z drugiej strony UMG umywa ręce i tłumaczy się, że wieczysty użytkownik gruntu Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa Budowlani może swoim prawem rozporządzać i nie miasto, a spółdzielnia dokonała transakcji.


To jednak nie koniec. Haliny P. usłyszała też zarzut niedopełnienia obowiązków w innej sprawie. Funkcjonariusze delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego ustalili, a prokuratura zarzuca jej, że nie pobrała opłaty planistycznej od jednego z deweloperów za działkę w tzw. Pasie nadmorskim. Budżet Gdańska, a wiec jego mieszkańcy, stracił na tym prawie 300 tysięcy złotych. Grożą za to 3 lata pozbawienia wolności.

ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież