W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dzień kobiet - o kobietach naukowo

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 08 marca 2011 11:21

altWydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego co roku z okazji 8 marca organizuje szeroki panel dyskusyjny na temat miejsca kobiety w kulturze. Program tegorocznej konferencji szykuje się wyjątkowo bogato.

W tym roku spotkanie odbywa się pod hasłem „Kobieta w podróży”. Zaplanowano cztery panele dyskusyjne. Jak można przeczytać na stronie organizatorów:

Odsłona pierwsza: PODRÓŻ przez płeć i rodzaj – cel podróży: znalezienie odpowiedzi na pytanie jak zmieniło się rozumienie tego, czym jest płeć i rodzaj przez ostatnie dziesięciolecia?

Odsłona druga: PODRÓŻ społeczna – cel podróży: kobiece i męskie podróże ekstremalne przeciw stereotypom i dyskryminacji ze względu na płeć, jakie nowe role kobiet i mężczyzn w pojawiły się w społeczeństwie (poziom makro) i w rodzinie (poziom micro), jakiego rodzaju transformacje społeczne i polityczne na to wpływają?

Odsłona trzecia: PODRÓŻ wewnętrzna – cel podróży: dobrostan psychiczny - czym jest kobiecość i męskość, jak rozwijać swoje wewnętrzne ja?

Odsłona czwarta: PODRÓŻ fizyczna – cel podróży: głęboka prawda o sobie samym/samej poprzez podróż w najbardziej odległe miejsca naszego globu. W jaki sposób możemy świadomie podróżować? W jaki sposób różne konteksty filozoficzne i światopoglądowe odkrywane w trakcie odległych podróży wpływają na nas i zmieniają na zawsze? W ramach tej części konferencyjnej, zapraszamy do spotkań z podróżnikami, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach oraz do wspólnej dyskusji.

Oprócz wykładów na wymienione wyżej tematy zaplanowano szereg imprez towarzyszących, m.in. koncert trójmiejskich artystek w Dzień Kobiet o godzinie 20.00 w sopockim Klubie Papryka, Magdalena Czajkowska otworzy wystawę swoich malarskich prac, ponadto zostanie zaprezentowana seria zdjęć z Czarnobyla – miejsca największej katastrofy jądrowej. Będzie można obejrzeć Prypeć, opuszczone dziś miasto niedaleko zniszczonej elektrowni.

Wszystkie wykłady są darmowe, podobnie jak większość imprez towarzyszących. Szczegółowy program całej konferencji na stronie www.kobietawkulturze.pl. Organizatorzy zapewniają bezpośrednie tłumaczenie z języka angielskiego na polski i w razie potrzeby z polskiego na angielski. Planowana jest również publikacja książkowa z materiałami z konferencji. Wszystko będzie odbywać się na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu przy ulicy Bażyńskiego 4 w Dzień Kobiet.

ciem

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież