List otwarty Joanny Strzemiecznej do szefa radnych PO: Chciwość zabija... » List do Przewodniczącego Klubu Platformy Obywatelskiej w Sejmiku Województwa Pomorskiego.Pan Jacek B... Minister wymusił kontrolę weterynarii? Prokuratura w Olsztynie zbada d... » Prokuratura w Olsztynie zajmie się doniesieniem wojewody pomorskiego w sprawie podejrzenia popełnien... Przypilnują referendum – związkowcy ruszają na Senat » Związkowcy z NSZZ „Solidarność” będą w stolicy przy ul. Wiejskiej „pilnowali” głosowania senatorów. ... Na tonącej Platformie przyszedł czas na wyłowienie „odrzutów z eksport... » Ludwik Dorn i Grzegorz Napieralski wystartują z list PO w jesiennych wyborach parlamentarnych. Zwole... Święto ulicy Krętej » W niedzielę jedna z najbardziej urokliwych ulic w Gdańsku, tzw. Kręta Południowa, obchodziła swoje X... Inauguracja roku szkolnego Siatkarskich Ośrodków Szkolnych » Minister Sportu Adam Korol, przedstawiciele władz miasta i PZPS, władze klubu Trefl oraz siatkarze L... Zjednoczona Lewica chce świeckiego państwa » 1 września Zjednoczona Lewica zainaugurowała swoją kampanię wyborczą. W Gdańsku postulaty Zjednoczon... W SP 11 inauguracja z premier, prezydentem Gdańska i ministrem sportu.... » Szczególnie uroczyście wypadła inauguracja roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 11 na Stogach. W i... Rozbudowany terminal lotniska w Gdańsku już działa » Lech Wałęsa był pierwszym pasażerem, który skorzystał z rozbudowanego kosztem 150 mln. złotych term... Po posiedzeniu Rady Ministrów na PGE Arena » W sali konferencyjnej PGE Arena obyło się posiedzenie Rady Ministrów. Po posiedzeniu premier Ewa Kop...
Reklama

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 06 marca 2011 15:25

altSkąd pomysł na dzień otwarty Urzędu Skarbowego?
Maria Liszniańska, p.o. Naczelnika Pierwszego Urzędu Skarbowego w Gdańsku: To nie nasz pomysł. Inicjatywa jest ogólnopolska, wyszła kilka lat temu z Ministerstwa Finansów. Chcemy w ten sposób ułatwić podatnikom rozliczenie z fiskusem.

Dlaczego warto było dziś przyjść do Urzędu?
Dziś zajmujemy się tylko przyjmowaniem zeznań podatkowych, mamy więcej czasu dla klientów, jest też mniej interesantów niż zazwyczaj, więc można spokojnie porozmawiać i wyjaśnić wszystkie niejasności.

O czym warto pamiętać wypełniając PIT?
Przede wszystkim, żeby nie pomylić się wpisując numer NIP, należy pamiętać, żeby zgromadzić wszystkie dokumenty od płatników i, jeśli korzystamy z tego rodzaju ulg, pamiętajmy podać dane dziecka. Często o tym zapominamy. Zwróćmy też uwagę czy nie brakuje żadnego z załączników.

Czy gdański Urząd Skarbowy przewiduje inne ułatwienia dla podatników?
Uruchomiliśmy dodatkowy punkt przyjmowania zeznań podatkowych w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej Gdańsk Południe (ul. Strzelców Karpackich 1), czynny do końca przyszłego tygodnia (11 marca) w godzinach 11.00-18.00. Później ten punkt będzie jeszcze czynny od 18 do 30 kwietnia.

W ostatnich dniach kwietnia (28 i 29) nasza siedziba będzie otwarta od 8.00 do 18.00, a w sobotę 30 kwietnia: 9.00-13.00.
Wczoraj działał też dodatkowy punkt informacyjny w zakresie rozliczenia dochodów uzyskanych w 2010r. ze szczególnym uwzględnieniem ulgi rehabilitacyjnej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Gdańsku przy ul. Dyrekcyjnej 5, pok. 307. Będzie tam można też uzyskać informacje w przyszły piątek 11.03.2011r. w godzinach 9.00-15.00.

(wie)

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Sport w Szkole

Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam