W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Ewa Kopacz wystartuje z Gdyni?

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 08 marca 2011 14:26

altMinister Zdrowia Ewa Kopacz zamierza zmienić okręg wyborczy i z Radomia przeniesie się do Gdyni – donosi Rzeczpospolita. Gdyńscy politycy nie dementują informacji.

Powodem zmiany okręgu wyborczego jest chęć osiągnięcia jak najlepszego wyniku wyborczego przez minister zdrowia. Radom jest bowiem dużo trudniejszym okręgiem, w którym dużym poparciem cieszy się Prawo i Sprawiedliwość. Inaczej wygląda sytuacja w okręgu gdyńskim, gdzie Platforma Obywatelska w zeszłych wyborach odniosła ogromny sukces. Świadczą o tym też liczby - 2007 r. Kopacz, jako lider listy w Radomiu, zdobyła 39 tys. głosów, a lider listy PO w Gdyni Marek Biernacki – 84 tys.

W tle całego zamieszania pojawia się też rywalizacja premiera Donalda Tuska z marszałkiem Grzegorzem Schetyną. Obaj politycy starają się znaleźć jak najlepsze miejsca dla swoich pracowników. Obsadzenie gdyńskiej jedynki przez Ewę Kopacz byłoby dużym sukcesem Tuska, który od wielu lat blisko współpracuje z minister zdrowia.

Co na to gdyńskie struktury PO? – Pytanie, czy Pani minister wystartuje z naszej list należy kierować do niej. Jeśli jednak Ewa Kopacz wyraziłaby taką chęć, to oczywiście rozważymy jej kandydaturę. Tym bardziej, że w najbliższych wyborach wiele miejsc na listach PO przypadnie właśnie kobietom – mówi Tadeusz Aziewicz, poseł i szef gdyńskiej PO.

Jak donosi Rzeczpospolita, zdaniem części polityków PO start Ewy Kopacz jest plotką, która jest częścią rywalizacji między Aziewiczem, a posłem Markiem Biernackim o „jedynkę” w Gdyni. – Myślę, że miejsce na liście znajdzie się zarówno dla posła Biernackiego, jak i dla mnie. Tym bardziej, że zajmujemy się innymi rzeczami i przez to celujemy w trochę innych wyborów – przekonuje Aziewicz. – A różne plotki czy próby skłócenia naszego środowiska, to częsta sytuacja w czasie kampanii. Musimy się do tego po prostu przyzwyczaić.

Adrian Dampc
Adrian.dampc@wybrzeze24.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież