Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod... Europosłanka i wdowa po prezydencie Gdańska przed sądem » W poniedziałek 22 lutego przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się proces Magdaleny Adamowicz (z... Akcja „Wieniec” - stop nieetycznym zbieraczom poroża! » Poszukiwanie zrzutów staje się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic nagannego, o ile zbieracze... Kontrahenci gminy klientami Adamowiczów » W poniedziałek, 22 lutego, przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe powinien rozpocząć się proces euro... Dodatkowe wyjazdowe punkty szczepień zorganizowane przez NFZ » Specjalne wyjazdowe punkty szczepień dotrą do pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą ... Daniel Obajtek - Człowiek Wolności tygodnika Sieci » Uroczysta gala – finał plebiscytu Człowiek Wolności tygodnika Sieci odbyła się 16 lutego i jak co ro...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
sobota, 27 lutego 2021 08:53
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
Po intensywnym okresie przygotowawczym odbytym na przełomie roku,
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
poniedziałek, 15 lutego 2021 10:32
Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
Nazwisko malarza realistycznych widoków Gdańska Alfreda

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

W Gdańsku ulice pod napięciem

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
czwartek, 27 czerwca 2013 13:11

Co najmniej 1200 związkowców z Grupy Energa uczestniczyło w Gdańsku w przemarszu ulicami miasta. Pracownicy bronią miejsc pracy. Związkowcy protestują przeciwko zwolnieniom i restrukturyzacji w spółkach Grupy Energa. - Pracownicy mają gwarancje zatrudnienia oraz warunków pracy i płacy do 2017 roku - zapewnił Mirosław Czapiewski, dyrektor ds. relacji instytucjonalnych Grupy Energa.


Przemarsz odbywał się pod ścisłą ochroną policji. Funkcjonariusze w bojowym rynsztunku kordonem odgradzali protestujących od siedziby firmy przy Al. Grunwaldzkiej. 


Manifestację rozpoczęła pikieta przed siedzibą Energi Operator przy ul. Reja 29. W manifestacji uczestniczyli reprezentanci Grupy z całego kraju, m.in. z Elbląga, Gdańska, Kalisza, Koszalina, Olsztyna, Płocka, Słupska i Torunia  oraz z Grupy Enea. Część pracowników nie mogła wziąć udziału w gdańskiej akcji, ponieważ nie otrzymali urlopów.


 - Wyszliśmy na ulice miasta żeby wykrzyczeć całą prawdę o złej sytuacji pracowników. Chodzi o wyrzucanie ludzi z energetyki, zabieranie im tych   uprawnień, żeby ograniczać, oszczędzać, ale tylko na grzbiecie zwykłego pracownika, bo nikt na górze nie oszczędza na swoich kieszeniach. Pracodawcy mówią o rzekomych przywilejach, tymczasem to są uprawnienia pracownicze, które sami podpisali, a teraz nie chcą ich respektować – powiedział Roman Rutkowski, przewodniczący Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” Energa-Operator SA Oddział w Kaliszu reprezentujący Wspólną Reprezentację Organizacji Związkowych Grupy Kapitałowej ENERGA.


 - Pracownicy mają zabezpieczone wszelkie gwarancje socjalne, mają gwarancje zatrudnienia oraz warunków pracy i płacy do 2017 roku - tłumaczył dyrektor ds. relacji instytucjonalnych Grupy Energa, Mirosław Czapiewski. 


Gorąco było przed siedzibą firmy ENERGA-Operator.
– Prawa pracownicze w Polsce są bardziej ograniczone niż w PRL. Żyjemy w państwie, w którym rządzą prezesi wielkich spółek. Okazuje się, że oni nie muszą respektować ani prawa pracy – argumentował Kazimierz Grajcarek, przewodniczący Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność”.


alt


W siedzibie władz koncernu w Olivia Business Centre w Gdańsku Oliwie, delegacja przekazała petycję skierowaną do prezesa firmy Mirosława Bielińskiego. Nikt z zarządu Energi nie wyszedł do protestujących. Petycję od delegacji związkowej odebrał dyrektor Mirosław Czapiewski.


- Zły przykład idzie z góry. Sytuacja w grupie ENERGA wynika z przyzwolenia politycznego obecnego układu rządzącego na lekceważące traktowanie pracowników i całego społeczeństwa – komentuje szef gdańskiej „Solidarności” Krzysztof Dośla.


Sprawnie przeprowadzony, spokojny przemarsz nie sparaliżował Gdańska. Kwadrans przed 14. Związkowcy opuścili plac przy hali Olivia, w pobliżu siedziby koncernu.


ENERGA dostarcza energię elektryczną do 2,5 mln gospodarstw domowych i 300 tys. firm.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież