Znamy posłów z Gdańska i senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ... Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór... Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ? » Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okr... 50 000 tysięcy drzew dla Nadleśnictwa Lipusz » 19 i 26 października nastąpi wielki finał akcji „Do nasadzenia”, której inicjatorem jest firma Torus... Horała: Popularność Lewicy to nieudolność kampanii PO » Kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą z mediami spotkał się lider słupsko-gdyńskiej list PiS do Se... Lewica spakowała walizki i wraca do Sejmu » W Gdyni dzień przed ciszą wyborczą odbył się happening miejscowej Lewicy. Kandydaci na posłów mówili... Co ukrywa senator Kleina? 4,5 mln zł korekty i rozliczenia z Łebą » Kandydat PO do senatu, b. burmistrz Łeby, senator Kazimierz Kleina, do dziś nie odpowiedział na pyta... Wyborczy finisz - Chmiel obłudnie pod bramą TVP Gdańsk, Biedroń kręci ... » Wybory na finiszu. Przed bramą TVP 3 Gdańsk przypomniała o sobie posłanka PO Małgorzata Chmiel. Ogło...
Reklama
czwartek, 10 października 2019 17:33
Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dzienn ...
Efektowne wygrane hokeistek Stoczniowca w Tychach
niedziela, 13 października 2019 16:47
Efektowne wygrane hokeistek Stoczniowca w Tychach
Bardzo udane było weekendowe granie dla hokeistek Stoczniowca. Podopi ...
Lechia zasiadła na fotelu lidera
sobota, 28 września 2019 20:14
Lechia zasiadła na fotelu lidera
Czwarte z rzędu zwycięstwo w PKO Ekstraklasie odniosła Lechia. Bia ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Tylko SLD zorganizowało w Gdańsku obchody Święta Pracy

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 01 maja 2017 18:48

Od 1890 roku, 1 maja na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, celem upamiętnienia chicagowskiego strajku robotników z pierwszych dni maja 1886 roku. O ile na świecie, zarówno w państwach przodujących w makroekonomicznych rankingach rozwoju gospodarczego, jak i tych mało rozwiniętych, organizowane należytej skali uroczystości, o tyle tegoroczne święto w Gdańsku – kolebce jednego z najbardziej znanych na świecie związków zawodowych, mianowicie Solidarności –Święto Pracy skromnie uczciły jedynie gdańskie struktury Sojuszu Lewicy Demokratycznej.Gdańskie obchody Święta Pracy zostały zorganizowane przez SLD pod pomnikiem Tym co za polskość Gdańska, usytuowanym przy ulicy Podwale Staromiejskie. Rozpoczęło je odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie, blisko trzydziestoosobową grupę zebranych przywitał Marian Menczykowski, Przewodniczący Rady Miejskiej SLD w Gdańsku, przypominając genezę obchodzonego 1 maja Święta Pracy. Menczykowski przypomniał również o przypadającej 1 maja rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.


alt

Na obchodach stawiło się około 20-30 osób, głównie gdańskich działaczy SLD


alt

Krótkim wystąpieniem zebranych powitał Marian Menczykowski, Przewodniczący Rady Miejskiej SLD w Gdańsku


Historię obchodzonego dziś święta, zarówno jego wprowadzenia, jak i późniejszych obchodów, szerzej opisał Henryk Wojciechowski, Sekretarz Rady Miejskiej SLD w Gdańsku. W swoim przemówieniu przypomniał również o wartościach przyświecających – od początku jego istnienia – ruchowi robotniczemu, uwzględniając osiągnięte sukcesy, z których korzystać możemy do dziś, czego sztandarowym przykładem jest ośmiogodzinny dzień pracy. Wojciechowski odczytał również list Włodzimierza Czarzastego, Przewodniczącego SLD oraz Marcina Kulaska, Sekretarza Generalnego SLD w związku z obchodzonym dziś Świętem Pracy oraz rocznicom przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.Zorganizowane przez Radę Miejską SLD obchody Święta Pracy zakończyło złożenie kwiatów pod pomnikiem "Tym co za polskość Gdańska", w takt Etiudy Rewolucyjnej Fryderyka Chopina. Zebraniu odśpiewali również "Odę do Radości" oraz nierozerwalnie związaną z obchodami Święta Pracy Międzynarodówkę.


alt

Złożenie wiązanek pod pomnikiem "Tym co za polskość Gdańska"Zaskakiwać może natomiast fakt, że w obchodach SLD nie uczestniczyły lub nie zorganizowały własnych inne partie i stowarzyszenia określające się mianem lewicowych, które funkcjonują na terytorium Gdańska.

Patryk Bukowski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież