Większe pieniądze dla placówek medycznych za wystawianie skierowań ele... » Narodowy Fundusz Zdrowia będzie premiował finansowo te placówki podstawowej opieki zdrowotnej oraz a... Kaszubi murem za Dudą » 30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów prezydenckich. Także na Pomorzu. Pł... Nie żyje Stanisław Michel » 1 lipca w wieku 93 lat zmarł Stanisław Michel, zasłużony architekt, budowniczy Gdańska. O jego śmier... MIIWŚ przygotowuje ekspozycję stałą Muzeum Mostów Tczewskich » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku od kliku miesięcy przygotowuje się do utworzenia ekspozycji stał... Prezydent Sopotu atakuje dziennikarza TVP Info: "Mało Adamowicza panu ... » Politykom z otoczenia Rafała Trzaskowskiego zaczynają puszczać nerwy. Po wiecu wyborczym kandydata K... Andrzej Duda w Kwidzynie i Starogardzie Gdańskim » Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek odwiedził Pomorze. Najpierw pojawił się w Kwidzynie, a później... PKW podała wyniki z prawie wszystkich obwodów głosowania: Duda powięks... » W poniedziałek 29 czerwca po godz. 10.00 Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z blisko 100 proc. o... W tygodniku „Sieci”: Kto naprawdę stoi za Trzaskowskim » W najnowszym numerze „Sieci” wszystko o Rafale Trzaskowskim, który przez lata był wiernym żołnierzem... Sztuka Solidarności » Solidarność ma kilka pomników, legendarnych postaci, a w 40 rocznicę Sierpnia '80 będzie miała swoje... Andrzej Duda wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich » Andrzej Duda wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich - tak wynika z pierwszych sondażowych wynikó...
Reklama
Kaszubi murem za Dudą
środa, 01 lipca 2020 16:54
Kaszubi murem za Dudą
30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów pre ...
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
piątek, 26 czerwca 2020 18:16
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
Raków Częstochowa zdominował Arkę Gdynia w pierwszej połowie. W d ...
Wejście Zwolińskiego na wagę trzech punktów
niedziela, 28 czerwca 2020 16:17
Wejście Zwolińskiego na wagę trzech punktów
Po raz kolejny w tym sezonie Lechia musiała gonić wynik. Od początk ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Antoni Kierpal – malarz polskiego Wybrzeża
poniedziałek, 22 czerwca 2020 09:34
Antoni Kierpal – malarz polskiego Wybrzeża
Na malowane przez siebie płótna przenosił przede wszystkim trudną ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Jacek Bendykowski: Rënk kwiatem na rynku kwiatów

Ocena użytkowników: / 20
SłabyŚwietny 
czwartek, 27 kwietnia 2017 21:00

Z Jackiem Bendykowskim,  przewodniczącym Klubu PO w pomorskim Sejmiku, prezesem Fundacji Gdańskiej, rozmawia Artur S. Górski- Rozmawiamy przed pańskim wylotem na Peloponez. Ale pan wróci, bez obaw?
Jacek Bendykowski: Jestem w tak dobrym nastroju w związku z długim weekendem i sondażami, które jak wierzę są efektem rekolekcji wielkanocnych i pewnego procesu nawrócenia, że z pewnością wrócę.


- A propos nastrojów świątecznych i wiosny. Warto pojechać na Osową do Rënku po kwiaty?
Jacek Bendykowski: Absolutnie warto. Oczywiście pod kontem asortymentu, który tam jest, czyli rynku hurtowego. To znakomita spółka, która przeszła co prawda ciężkie lata, które ma za sobą. Początki były dramatyczne, ale przez lata była dobrze prowadzona. Była w trudnej sytuacji, nie najlepiej wyposażona przez właścicieli, z gigantycznym zadłużeniem, z którego po restrukturyzacji wyszła w sposób zgrabny. Jest dzisiaj spółką prowadzącą stabilną działalność, ma dominującą rolą na rynku, przynoszącą przyzwoite dochody. Czy to się zakończy w najbliższym czasie, skoro w ramach dobrej zmiany wszystko się kończy? Spółka jest zaś tak wyprowadzona, że trudno będzie ją zepsuć.


- Czyli na Platformie już otwierają markowe wina by uczcić sondażowe liderowanie pańskiej partii według jednej z pracowni badań opinii? Chociaż to raczej „zasługa” obozu władzy niż wasza…
Jacek Bendykowski: Jest w tym i radość i smutek. Obóz władzy zanotował spadek dzięki swym poczynaniom, które niestety odbijają się na współobywatelach, a ewidentny wzrost notowań Platformy zawdzięczamy naszej pracy. Nie są to zatem zjawiska połączone. Przysłużył się nam też kryzys wewnątrz Nowoczesnej, który mnie nie cieszy, ale cieszy wzrost zaufania do nas. I na ten wzrost zaufania trzeba będzie jakoś zasłużyć w przyszłości. Wyborcy mają już przekonanie, że Platforma rządziła lepiej…


alt- Przegrała…
Jacek Bendykowski: I ciążą nam emocje związane z pewnymi naszymi wadami, które do tego doprowadziły. Platforma musi więc przekonać wyborców, że gdyby powróciła do władzy w perspektywie dwóch lat to będzie w stanie powstrzymać się przed elementami patologicznymi, które od nas odstręczyły wyborców.


- Nim będą wybory parlamentarne przyjdzie czas wyborów samorządowych. Będzie nowe rozdanie w Gdańsku w wykonaniu Platformy i jej sprzymierzeńców? Wrócił na giełdę kandydatów Jarosław Wałęsa, po sobotniej wizycie Donalda Tuska na sopockim boisku…
Jacek Bendykowski: Nowych rozdań nie będzie. Będzie nowe stare (śmiech). Pytanie kto będzie twarzą tego nowego starego. Zakładam, że w tak dobrze rządzonym mieście, podobnie jak i całe Pomorze, co potwierdzają porównawcze statystyki i rankingi,  będzie jakaś sensowna powtórka z rozrywki. Jest to też funkcja ordynacji wyborczej, prawa wyborczego, które PiS stworzy najpewniej pod koniec roku.


- Prezydent Adamowicz podejmie trud ponownego kandydowania, mimo czekających go niebawem kolejnych sądowych perturbacji?
Jacek Bendykowski: A to zależy, czy będzie mógł ponownie kandydować. Nowa ordynacja może mu to uniemożliwić skutecznie. Jak potoczy się sytuacja będzie też zależało od partyjnych decyzji, o których dzisiaj nie za bardzo mam chęć mówić. Na pewno wystawimy kandydata, który będzie optymalny, czyli gwarantujący dobry wynik wyborczy i dobre rządzenie.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież