Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?! » Władze Gdańska przekazały 190 000 zł na obsługę wolontariatu European Jamboree, które się... nie odb... 3. urodziny Muzeum II Wojny Światowej » 6 kwietnia 2020 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku świętuje swoje 3. Urodziny.Z tej okazji Muzeu... W tygodniku „Sieci”: Zwycięzca śmierci, piekła i szatana » W najnowszym świątecznym wydaniu „Sieci”: Jeżeli Pan Bóg przemawia przez wydarzenia, to trudno o bar... Testy na koronawirusa dla pacjentów i personelu medycznego każdego szp... » Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecn... Zakaz wstępu do lasów - RDLP odpowiada na najczęściej zadawane pytania » W związku z wprowadzeniem w dniu 03 kwietnia 2020 r. tymczasowego zakazu wstępu do lasów, Regionalna... Milionerzy z pomorskiego SLD » Co prawda SLD na Pomorzu pod przywództwem Jerzego Śniega, b. I sekretarza PZPR w gminie Kwidzyn, to ... Daniel Obajtek: Fuzje potrzebne są właśnie na złe czasy » Czy kryzys wywołany pandemią koronawirusa to dobry moment na połączenia spółek? Co dla Pomorza oznac... Groźna niefrasobliwość marszałka Struka » Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk jest zarażony koronawirusem. Nie poddał się kwara... Jerzy Barzowski: Struk miał świadomość niebezpieczeństwa i ryzyka » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Komunikat Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej » Komunikat dr Karola Nawrockiego Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, dotyczący sprawy sądo...
Reklama
Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?!
wtorek, 07 kwietnia 2020 11:12
Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?!
Władze Gdańska przekazały 190 000 zł na obsługę wolontariatu Eur ...
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
środa, 18 marca 2020 17:36
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
Nadal nie wiadomo, czy rozgrywki Ekstraklasy zostaną dokończone. Je ...
Arkadiusz Bruliński nowym rzecznikiem prasowym Lechii
wtorek, 07 kwietnia 2020 11:20
Arkadiusz Bruliński nowym rzecznikiem prasowym Lechii
Arkadiusz Bruliński, który ostatnio był szefem Biura PR i Nowych Me ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie zwykły Sopot Moniki Knoblauch-Kwapińskiej
poniedziałek, 16 marca 2020 14:45
Nie zwykły Sopot Moniki Knoblauch-Kwapińskiej
Wystawa malarska w Dworku Sierakowskich sopockiej artystki i architekt ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Jacek Bendykowski: Rënk kwiatem na rynku kwiatów

Ocena użytkowników: / 20
SłabyŚwietny 
czwartek, 27 kwietnia 2017 21:00

Z Jackiem Bendykowskim,  przewodniczącym Klubu PO w pomorskim Sejmiku, prezesem Fundacji Gdańskiej, rozmawia Artur S. Górski- Rozmawiamy przed pańskim wylotem na Peloponez. Ale pan wróci, bez obaw?
Jacek Bendykowski: Jestem w tak dobrym nastroju w związku z długim weekendem i sondażami, które jak wierzę są efektem rekolekcji wielkanocnych i pewnego procesu nawrócenia, że z pewnością wrócę.


- A propos nastrojów świątecznych i wiosny. Warto pojechać na Osową do Rënku po kwiaty?
Jacek Bendykowski: Absolutnie warto. Oczywiście pod kontem asortymentu, który tam jest, czyli rynku hurtowego. To znakomita spółka, która przeszła co prawda ciężkie lata, które ma za sobą. Początki były dramatyczne, ale przez lata była dobrze prowadzona. Była w trudnej sytuacji, nie najlepiej wyposażona przez właścicieli, z gigantycznym zadłużeniem, z którego po restrukturyzacji wyszła w sposób zgrabny. Jest dzisiaj spółką prowadzącą stabilną działalność, ma dominującą rolą na rynku, przynoszącą przyzwoite dochody. Czy to się zakończy w najbliższym czasie, skoro w ramach dobrej zmiany wszystko się kończy? Spółka jest zaś tak wyprowadzona, że trudno będzie ją zepsuć.


- Czyli na Platformie już otwierają markowe wina by uczcić sondażowe liderowanie pańskiej partii według jednej z pracowni badań opinii? Chociaż to raczej „zasługa” obozu władzy niż wasza…
Jacek Bendykowski: Jest w tym i radość i smutek. Obóz władzy zanotował spadek dzięki swym poczynaniom, które niestety odbijają się na współobywatelach, a ewidentny wzrost notowań Platformy zawdzięczamy naszej pracy. Nie są to zatem zjawiska połączone. Przysłużył się nam też kryzys wewnątrz Nowoczesnej, który mnie nie cieszy, ale cieszy wzrost zaufania do nas. I na ten wzrost zaufania trzeba będzie jakoś zasłużyć w przyszłości. Wyborcy mają już przekonanie, że Platforma rządziła lepiej…


alt- Przegrała…
Jacek Bendykowski: I ciążą nam emocje związane z pewnymi naszymi wadami, które do tego doprowadziły. Platforma musi więc przekonać wyborców, że gdyby powróciła do władzy w perspektywie dwóch lat to będzie w stanie powstrzymać się przed elementami patologicznymi, które od nas odstręczyły wyborców.


- Nim będą wybory parlamentarne przyjdzie czas wyborów samorządowych. Będzie nowe rozdanie w Gdańsku w wykonaniu Platformy i jej sprzymierzeńców? Wrócił na giełdę kandydatów Jarosław Wałęsa, po sobotniej wizycie Donalda Tuska na sopockim boisku…
Jacek Bendykowski: Nowych rozdań nie będzie. Będzie nowe stare (śmiech). Pytanie kto będzie twarzą tego nowego starego. Zakładam, że w tak dobrze rządzonym mieście, podobnie jak i całe Pomorze, co potwierdzają porównawcze statystyki i rankingi,  będzie jakaś sensowna powtórka z rozrywki. Jest to też funkcja ordynacji wyborczej, prawa wyborczego, które PiS stworzy najpewniej pod koniec roku.


- Prezydent Adamowicz podejmie trud ponownego kandydowania, mimo czekających go niebawem kolejnych sądowych perturbacji?
Jacek Bendykowski: A to zależy, czy będzie mógł ponownie kandydować. Nowa ordynacja może mu to uniemożliwić skutecznie. Jak potoczy się sytuacja będzie też zależało od partyjnych decyzji, o których dzisiaj nie za bardzo mam chęć mówić. Na pewno wystawimy kandydata, który będzie optymalny, czyli gwarantujący dobry wynik wyborczy i dobre rządzenie.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież