2 mln zł na paliwo dla szpitali zakaźnych w całej Polsce od LOTOSU » Koncern z Gdańska uruchamia kolejną akcję wsparcia instytucji zmagających się z pandemią koronawirus... Energa wspiera walkę z koronawirusem na Pomorzu » Fundacja Energa przeznaczyła blisko milion złotych na wsparcie szpitala specjalistycznego w Wejherow... myGdansk.pl apeluje do Dulkiewicz: uwolnić parkingi, obniżyć opłaty » Stowarzyszenie myGdańsk.pl wystosowało do władz Miasta Gdańska apel, w którym wzywa gdański samorząd... Zmarł Maciej Kosycarz » Nie żyje Maciej Kosycarz, miłośnik Gdańska, świetny fotoreporter. Chorował na raka. Wyszedł z chorob... Jerzy Karpiński: Szczepionka najszybciej za rok » Z lek. med. Jerzym Karpińskim, dyrektorem Wydziału Zdrowia Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego (lekarze... Nowe zasady bezpieczeństwa, ograniczające swobodne przemieszczanie się... » Premier Mateusz Morawiecki podjął dalsze, obostrzające i dyscyplinujące decyzje dotyczące walki z CO... Przemysł stoczniowy w dobie pandemii » Jakie procedury obwiązują armatorów, stoczniowców, portowców i morskich kontrahentów w czasie pandem... Fundacja ORLEN: Nabór do programu "Moje miejsce na Ziemi" » Fundacja ORLEN rozpoczęła nabór do trzeciej edycji programu grantowego dla społeczności lokalnych „M... Płażyński w sprawie Gedanii do minister Gawin » Gdańska opozycja nie rezygnuje z wsparcia starań o uratowanie historycznego terenu Gedanii. W tej sp... A. Dulkiewicz w podróży - dieta czasu zarazy » Prezydent Gdańska do radnych: "Sami państwo widzą,że już dziś sytuacja finansowa nie jest najlepsza"...
Reklama
Krzysztof Dośla: „Solidarność” w czasie pandemii - najcenniejsze są miejsca pracy
czwartek, 19 marca 2020 18:09
Krzysztof Dośla: „Solidarność” w czasie pandemii - najcenniejsze są miejsca pracy
Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego N ...
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
środa, 18 marca 2020 17:36
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
Nadal nie wiadomo, czy rozgrywki Ekstraklasy zostaną dokończone. Je ...
Zawodnicy zamiast derbów odpoczną w domach
sobota, 14 marca 2020 14:07
Zawodnicy zamiast derbów odpoczną w domach
Niedzielne derby trójmiasta nie odbędą się. Jest to spowodowane za ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bruno Schulz w Sopocie
wtorek, 10 marca 2020 19:09
Bruno Schulz w Sopocie
Wernisaż wystawy „Bruno Schulz wśród artystów swoich czasów” ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Prezydenckie spotkanie z mieszkańcami Olszynki

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
czwartek, 27 kwietnia 2017 08:27

Olszynka, jedna z najmniej zurbanizowanych dzielnic Gdańska, była środowym popołudniem miejscem kolejnego, 68. już spotkania obywatelskiego prezydenta Pawła Adamowicza z cyklu „Twoja dzielnica – Twój Gdańsk”.
Spotkanie z mieszkańcami dzielnicy zostało zorganizowane w budynku Szkoły Podstawowej nr 59, przy ul. Modrej 2. Punktualnie o 17:00 rozpoczął je Maciej Kukla, kierownik Referatu Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Gdańsku.


alt

W ramach spotkania swoje stoiska wystawiły instytucje i spółki miejskie oraz funkcjonujące na terytorium miasta służbyalt

Na pierwszym planie Piotr Grzelak spieszący na miejsce spotkania z Pawłem Adamowiczemalt

Otwierający spotkanie Maciej KuklaNastępnie głos zabrał Paweł Adamowicz, prezydent Miasta Gdańska. W swoim wystąpieniu odniósł się m. in. do odbytego tydzień wcześniej „spaceru gospodarskiego” prezydenta Gdańska po Olszynce, kiedy ustalono, że w najbliższych miesiącach należy wyremontować ul. Olszyńską na wysokości zatoki autobusowej oraz oczyścić zostaną wody przepływającej przez Olszynkę Motławy. Oprócz spraw związanych z oczekiwaniami i problemami mieszkańców dzielnicy, Adamowicz promował również akcję „PIT w Gdańsku. Się opłaca!”, która polega na loterii mającej na celu zachęcić osoby mieszkające w Gdańsku, aby swoje deklarację podatkowe składali w Gdańsku, a nie w miejscu swojego zameldowania, dzięki czemu budżet miasta zasili więcej środków.


alt

Paweł Adamowicz zachęcający do rozliczania PIT w Gdańsku


Aleksandra Dulkiewicz, z-ca prezydenta ds. polityki gospodarczej, która mówiła głównie o problemach związanych z torami kolejowymi przebiegającymi przez Olszynkę. Omówiła m. in. planowane projekty infrastrukturalne, które powinny zniwelować niedogodności mieszkańców. Zalicza się do nich przede wszystkim wiadukt lub tunel w ciągu ul. Łanowej.


alt

Spotkanie z Prezydentem i jego Zastępcami cieszyło się zainteresowaniem mieszkańców OlszynkiPiotr Grzelak, z-ca prezydenta ds. polityki komunalnej, poruszył  kwestię innej newralgicznej cechy charakterystycznej dla Olszynki, mianowicie rowów melioracyjnych, ponieważ dzielnica ta położona jest na terenie zimnym, przez co zagrażają jej podtopienia i powodzie. Grzelak podkreślał, że kompleksowa polityka względem melioracji terenu jest utrudniona, ponieważ część rowów znajduję się w rękach prywatnych osób, a zatem na nich spoczywa obowiązek regularnego oczyszczania rowów melioracyjnych. Pomimo tego, w najbliższych miesiącach władze Gdańska zamierzają wyremontować i oczyścić rowy biegnące przy ul. Błońskiej i ul. Gęsiej. Oczyszczone zostaną również te, które należą do prywatnych właścicieli, zostaną jednak od nich pobrane zobowiązania do dalszego utrzymywania infrastruktury melioracyjnej.

Na zakończenie głównej części spotkania Jadwiga Kubik, przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Olszynka podziękowała osobom szczególnie zainteresowanych sprawami mieszkańców dzielnicy, czynnie reprezentujących ich interesy m. in. na forum Rady Miasta Gdańska.


alt

Jadwiga Kubik dziękująca radnym szczególnie zainteresowanym sprawami mieszkańców OlszynkiNastępnie zainteresowani mogli udać się na spotkania z każdym z zastępców prezydenta Gdańska, ponieważ oprócz Aleksandry Dulkiewicz i Piotra Grzelaka, na zebranie z mieszkańcami udali się również Piotr Kowalczuk, z-ca prezydenta ds. polityki społecznej, a także Wiesław Bielawski, z-ca prezydenta ds. polityki przestrzennej.


altalt

Najwięcej osób udało się na spotkanie z Aleksandrą Dulkiewicz


altalt

Sporym zainteresowanie cieszyło się również spotkanie z Piotrem Grzelakiemaltalt

Piotr Kowalczuk odpowiadający na pytania mieszkańców Olszynkialt

Wiesław Bielawski w trakcie swojego spotkania z mieszkańcami Olszynki


Patryk Bukowski

fot. Patryk Bukowski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież