KKS Gedania » W ślad za olbrzymim zainteresowaniem jakie wzbudziły publikacje „Gazety Gdańskiej” na temat obrony p... Krzysztof Dośla: Andrzej Duda jest blisko „Solidarności” » Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S.... „Solidarność” poprze kandydaturę Andrzeja Dudy? » Obradujący w Zakopanem członkowie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” dzisiaj, czwartek 20 luty, dys... Komornik w SM Ujeścisko » W środę w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko pojawił się komornik w asyście policji celem... Barzowski pyta Struka o rondo Bonny » Jerzy Barzowski, szef klubu PiS w sejmiku pomorskim, skierował do marszałka Mieczysława Struka inter... Czy to definitywny koniec Starej Oliwy? » Raczej tak, nie ma się już czym łudzić. Degradacja tej jeszcze do niedawna spokojnej dzielnicy zosta... Rok 2019 na pomorskich drogach: mniej wypadków, ale więcej ofiar śmier... » W roku 2019 na pomorskich drogach spadła liczba wypadków względem roku 2018, ale niestety było więce... Pomorski NFZ zamknął rok 2019 » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ ostatecznie podsumował wydatki poniesione w roku 2019 na świadczenia... Konwencja wyborcza prezydenta Andrzeja Dudy: mobilizacja elektoratu » Konwencja wyborcza ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy w warszawskiej Hali Expo w ... Korty SKT dla... SKT - klęska Karnowskiego » Podczas niejawnego posiedzenia Sąd Okręgowy w Gdańsku ujawnił w księdze wieczystej prawo Sopockiego ...
Reklama
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
czwartek, 13 lutego 2020 11:12
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
Władze Gdańska odznaczają ławników Sądu Rejonowego Gdańsk-Połu ...
LOTOS PKH po raz piąty nie znalazł sposobu na Podhale
niedziela, 16 lutego 2020 20:22
LOTOS PKH po raz piąty nie znalazł sposobu na Podhale
Hokeiści LOTOS-u PKH przegraną zakończyli rundę zasadniczą Polski ...
Lechia ma patent na Piasta
piątek, 14 lutego 2020 22:00
Lechia ma patent na Piasta
W trzecim w tym sezonie meczu z Piastem Lechia po raz trzeci schodził ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

August von Brandis
wtorek, 11 lutego 2020 17:05
August von Brandis
Pod koniec 2013 roku pisałem o postaci artysty, którego nazwisko prz ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Prezydenckie spotkanie z mieszkańcami Olszynki

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
czwartek, 27 kwietnia 2017 08:27

Olszynka, jedna z najmniej zurbanizowanych dzielnic Gdańska, była środowym popołudniem miejscem kolejnego, 68. już spotkania obywatelskiego prezydenta Pawła Adamowicza z cyklu „Twoja dzielnica – Twój Gdańsk”.
Spotkanie z mieszkańcami dzielnicy zostało zorganizowane w budynku Szkoły Podstawowej nr 59, przy ul. Modrej 2. Punktualnie o 17:00 rozpoczął je Maciej Kukla, kierownik Referatu Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Gdańsku.


alt

W ramach spotkania swoje stoiska wystawiły instytucje i spółki miejskie oraz funkcjonujące na terytorium miasta służbyalt

Na pierwszym planie Piotr Grzelak spieszący na miejsce spotkania z Pawłem Adamowiczemalt

Otwierający spotkanie Maciej KuklaNastępnie głos zabrał Paweł Adamowicz, prezydent Miasta Gdańska. W swoim wystąpieniu odniósł się m. in. do odbytego tydzień wcześniej „spaceru gospodarskiego” prezydenta Gdańska po Olszynce, kiedy ustalono, że w najbliższych miesiącach należy wyremontować ul. Olszyńską na wysokości zatoki autobusowej oraz oczyścić zostaną wody przepływającej przez Olszynkę Motławy. Oprócz spraw związanych z oczekiwaniami i problemami mieszkańców dzielnicy, Adamowicz promował również akcję „PIT w Gdańsku. Się opłaca!”, która polega na loterii mającej na celu zachęcić osoby mieszkające w Gdańsku, aby swoje deklarację podatkowe składali w Gdańsku, a nie w miejscu swojego zameldowania, dzięki czemu budżet miasta zasili więcej środków.


alt

Paweł Adamowicz zachęcający do rozliczania PIT w Gdańsku


Aleksandra Dulkiewicz, z-ca prezydenta ds. polityki gospodarczej, która mówiła głównie o problemach związanych z torami kolejowymi przebiegającymi przez Olszynkę. Omówiła m. in. planowane projekty infrastrukturalne, które powinny zniwelować niedogodności mieszkańców. Zalicza się do nich przede wszystkim wiadukt lub tunel w ciągu ul. Łanowej.


alt

Spotkanie z Prezydentem i jego Zastępcami cieszyło się zainteresowaniem mieszkańców OlszynkiPiotr Grzelak, z-ca prezydenta ds. polityki komunalnej, poruszył  kwestię innej newralgicznej cechy charakterystycznej dla Olszynki, mianowicie rowów melioracyjnych, ponieważ dzielnica ta położona jest na terenie zimnym, przez co zagrażają jej podtopienia i powodzie. Grzelak podkreślał, że kompleksowa polityka względem melioracji terenu jest utrudniona, ponieważ część rowów znajduję się w rękach prywatnych osób, a zatem na nich spoczywa obowiązek regularnego oczyszczania rowów melioracyjnych. Pomimo tego, w najbliższych miesiącach władze Gdańska zamierzają wyremontować i oczyścić rowy biegnące przy ul. Błońskiej i ul. Gęsiej. Oczyszczone zostaną również te, które należą do prywatnych właścicieli, zostaną jednak od nich pobrane zobowiązania do dalszego utrzymywania infrastruktury melioracyjnej.

Na zakończenie głównej części spotkania Jadwiga Kubik, przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Olszynka podziękowała osobom szczególnie zainteresowanych sprawami mieszkańców dzielnicy, czynnie reprezentujących ich interesy m. in. na forum Rady Miasta Gdańska.


alt

Jadwiga Kubik dziękująca radnym szczególnie zainteresowanym sprawami mieszkańców OlszynkiNastępnie zainteresowani mogli udać się na spotkania z każdym z zastępców prezydenta Gdańska, ponieważ oprócz Aleksandry Dulkiewicz i Piotra Grzelaka, na zebranie z mieszkańcami udali się również Piotr Kowalczuk, z-ca prezydenta ds. polityki społecznej, a także Wiesław Bielawski, z-ca prezydenta ds. polityki przestrzennej.


altalt

Najwięcej osób udało się na spotkanie z Aleksandrą Dulkiewicz


altalt

Sporym zainteresowanie cieszyło się również spotkanie z Piotrem Grzelakiemaltalt

Piotr Kowalczuk odpowiadający na pytania mieszkańców Olszynkialt

Wiesław Bielawski w trakcie swojego spotkania z mieszkańcami Olszynki


Patryk Bukowski

fot. Patryk Bukowski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież