Tomasz Jakubiak w Radiu Gdańsk » Podróże kulinarne z osobowością. Tomasz Jakubiak – kucharz i dziennikarz kulinarny. Gospodarz popula... Większe pieniądze dla placówek medycznych za wystawianie skierowań ele... » Narodowy Fundusz Zdrowia będzie premiował finansowo te placówki podstawowej opieki zdrowotnej oraz a... Kaszubi murem za Dudą » 30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów prezydenckich. Także na Pomorzu. Pł... Nie żyje Stanisław Michel » 1 lipca w wieku 93 lat zmarł Stanisław Michel, zasłużony architekt, budowniczy Gdańska. O jego śmier... MIIWŚ przygotowuje ekspozycję stałą Muzeum Mostów Tczewskich » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku od kliku miesięcy przygotowuje się do utworzenia ekspozycji stał... Prezydent Sopotu atakuje dziennikarza TVP Info: "Mało Adamowicza panu ... » Politykom z otoczenia Rafała Trzaskowskiego zaczynają puszczać nerwy. Po wiecu wyborczym kandydata K... Andrzej Duda w Kwidzynie i Starogardzie Gdańskim » Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek odwiedził Pomorze. Najpierw pojawił się w Kwidzynie, a później... PKW podała wyniki z prawie wszystkich obwodów głosowania: Duda powięks... » W poniedziałek 29 czerwca po godz. 10.00 Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z blisko 100 proc. o... W tygodniku „Sieci”: Kto naprawdę stoi za Trzaskowskim » W najnowszym numerze „Sieci” wszystko o Rafale Trzaskowskim, który przez lata był wiernym żołnierzem... Sztuka Solidarności » Solidarność ma kilka pomników, legendarnych postaci, a w 40 rocznicę Sierpnia '80 będzie miała swoje...
Reklama
Kaszubi murem za Dudą
środa, 01 lipca 2020 16:54
Kaszubi murem za Dudą
30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów pre ...
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
piątek, 26 czerwca 2020 18:16
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
Raków Częstochowa zdominował Arkę Gdynia w pierwszej połowie. W d ...
Wejście Zwolińskiego na wagę trzech punktów
niedziela, 28 czerwca 2020 16:17
Wejście Zwolińskiego na wagę trzech punktów
Po raz kolejny w tym sezonie Lechia musiała gonić wynik. Od początk ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Antoni Kierpal – malarz polskiego Wybrzeża
poniedziałek, 22 czerwca 2020 09:34
Antoni Kierpal – malarz polskiego Wybrzeża
Na malowane przez siebie płótna przenosił przede wszystkim trudną ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Prezydenckie spotkanie z mieszkańcami Olszynki

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
czwartek, 27 kwietnia 2017 08:27

Olszynka, jedna z najmniej zurbanizowanych dzielnic Gdańska, była środowym popołudniem miejscem kolejnego, 68. już spotkania obywatelskiego prezydenta Pawła Adamowicza z cyklu „Twoja dzielnica – Twój Gdańsk”.
Spotkanie z mieszkańcami dzielnicy zostało zorganizowane w budynku Szkoły Podstawowej nr 59, przy ul. Modrej 2. Punktualnie o 17:00 rozpoczął je Maciej Kukla, kierownik Referatu Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Gdańsku.


alt

W ramach spotkania swoje stoiska wystawiły instytucje i spółki miejskie oraz funkcjonujące na terytorium miasta służbyalt

Na pierwszym planie Piotr Grzelak spieszący na miejsce spotkania z Pawłem Adamowiczemalt

Otwierający spotkanie Maciej KuklaNastępnie głos zabrał Paweł Adamowicz, prezydent Miasta Gdańska. W swoim wystąpieniu odniósł się m. in. do odbytego tydzień wcześniej „spaceru gospodarskiego” prezydenta Gdańska po Olszynce, kiedy ustalono, że w najbliższych miesiącach należy wyremontować ul. Olszyńską na wysokości zatoki autobusowej oraz oczyścić zostaną wody przepływającej przez Olszynkę Motławy. Oprócz spraw związanych z oczekiwaniami i problemami mieszkańców dzielnicy, Adamowicz promował również akcję „PIT w Gdańsku. Się opłaca!”, która polega na loterii mającej na celu zachęcić osoby mieszkające w Gdańsku, aby swoje deklarację podatkowe składali w Gdańsku, a nie w miejscu swojego zameldowania, dzięki czemu budżet miasta zasili więcej środków.


alt

Paweł Adamowicz zachęcający do rozliczania PIT w Gdańsku


Aleksandra Dulkiewicz, z-ca prezydenta ds. polityki gospodarczej, która mówiła głównie o problemach związanych z torami kolejowymi przebiegającymi przez Olszynkę. Omówiła m. in. planowane projekty infrastrukturalne, które powinny zniwelować niedogodności mieszkańców. Zalicza się do nich przede wszystkim wiadukt lub tunel w ciągu ul. Łanowej.


alt

Spotkanie z Prezydentem i jego Zastępcami cieszyło się zainteresowaniem mieszkańców OlszynkiPiotr Grzelak, z-ca prezydenta ds. polityki komunalnej, poruszył  kwestię innej newralgicznej cechy charakterystycznej dla Olszynki, mianowicie rowów melioracyjnych, ponieważ dzielnica ta położona jest na terenie zimnym, przez co zagrażają jej podtopienia i powodzie. Grzelak podkreślał, że kompleksowa polityka względem melioracji terenu jest utrudniona, ponieważ część rowów znajduję się w rękach prywatnych osób, a zatem na nich spoczywa obowiązek regularnego oczyszczania rowów melioracyjnych. Pomimo tego, w najbliższych miesiącach władze Gdańska zamierzają wyremontować i oczyścić rowy biegnące przy ul. Błońskiej i ul. Gęsiej. Oczyszczone zostaną również te, które należą do prywatnych właścicieli, zostaną jednak od nich pobrane zobowiązania do dalszego utrzymywania infrastruktury melioracyjnej.

Na zakończenie głównej części spotkania Jadwiga Kubik, przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Olszynka podziękowała osobom szczególnie zainteresowanych sprawami mieszkańców dzielnicy, czynnie reprezentujących ich interesy m. in. na forum Rady Miasta Gdańska.


alt

Jadwiga Kubik dziękująca radnym szczególnie zainteresowanym sprawami mieszkańców OlszynkiNastępnie zainteresowani mogli udać się na spotkania z każdym z zastępców prezydenta Gdańska, ponieważ oprócz Aleksandry Dulkiewicz i Piotra Grzelaka, na zebranie z mieszkańcami udali się również Piotr Kowalczuk, z-ca prezydenta ds. polityki społecznej, a także Wiesław Bielawski, z-ca prezydenta ds. polityki przestrzennej.


altalt

Najwięcej osób udało się na spotkanie z Aleksandrą Dulkiewicz


altalt

Sporym zainteresowanie cieszyło się również spotkanie z Piotrem Grzelakiemaltalt

Piotr Kowalczuk odpowiadający na pytania mieszkańców Olszynkialt

Wiesław Bielawski w trakcie swojego spotkania z mieszkańcami Olszynki


Patryk Bukowski

fot. Patryk Bukowski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież