„Środa z profilaktyką” w pomorskim NFZ » W środę, 23 października, w ramach cyklicznej akcji „Środa z profilaktyką” w godzinach od 10 do 14 n... W tygodniku „Sieci”: Triumf i ostrzeżenie » W nowym numerze tygodnika „Sieci” dziennikarze i publicyści analizują wyniki wyborów parlamentarnych... Zmarł Waldemar Świerkowski » 16 października zmarł Waldemar Świerkowski, wieloletni dyrektor należącej do RSW Prasa Książka Ruch... Zmarł Tadeusz Jabłoński » W nocy z 15 na 16 października, tydzień przed swoimi 100. urodzinami zmarł Tadeusz Jabłoński, pisarz... Krzysztof Piekarski: Będzie to kadencja przełomowej kontynuacji » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, pracownikiem naukowo-dydaktycznym Zakładu Teorii Polityki Instytutu Po... Kadry powyborcze: Klęska Furgo, nokaut Baucia, upadek Liska, aut Kilia... » Kadry powyborcze. Ani Ewa Lieder, ani Grzegorz Furgo, którzy cztery lata temu jako politycy Nowoczes... Złoto dla zuchwałych? Speckomisja: trzy lata pracy, wysłuchani świadko... » Speckomisja śledcza prezentowała w środę 16 października br., przy niemal pustych sejmowych łamach, ... Amber Gold. Sąd ogłosił wymiar kar po 7 latach » Po pięciu miesiącach sędzia gdańskiego Sądu Okręgowego 16 października br. zakończyła odczytywanie w... Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ...
Reklama
Kadry powyborcze: Klęska Furgo, nokaut Baucia, upadek Liska, aut Kiliana, Dorniak bez powtórki, Banach bez Sopotu
czwartek, 17 października 2019 19:03
Kadry powyborcze: Klęska Furgo, nokaut Baucia, upadek Liska, aut Kiliana, Dorniak bez powtórki, Banach bez Sopotu
Kadry powyborcze. Ani Ewa Lieder, ani Grzegorz Furgo, którzy cztery l ...
Lotos PKH bez przełamania, w derbach lepszy KH Energa Toruń
piątek, 18 października 2019 19:44
Lotos PKH bez przełamania, w derbach lepszy KH Energa Toruń
Huśtawkę nastrojów przeżywali kibice w hali Olivia. Ostatecznie fa ...
Emocjonujące derby na remis
niedziela, 20 października 2019 15:57
Emocjonujące derby na remis
Ponad sto minut trwały niedzielne derby Trójmiasta – sytuacji bram ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Prezydenckie spotkanie z mieszkańcami Olszynki

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
czwartek, 27 kwietnia 2017 08:27

Olszynka, jedna z najmniej zurbanizowanych dzielnic Gdańska, była środowym popołudniem miejscem kolejnego, 68. już spotkania obywatelskiego prezydenta Pawła Adamowicza z cyklu „Twoja dzielnica – Twój Gdańsk”.
Spotkanie z mieszkańcami dzielnicy zostało zorganizowane w budynku Szkoły Podstawowej nr 59, przy ul. Modrej 2. Punktualnie o 17:00 rozpoczął je Maciej Kukla, kierownik Referatu Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Gdańsku.


alt

W ramach spotkania swoje stoiska wystawiły instytucje i spółki miejskie oraz funkcjonujące na terytorium miasta służbyalt

Na pierwszym planie Piotr Grzelak spieszący na miejsce spotkania z Pawłem Adamowiczemalt

Otwierający spotkanie Maciej KuklaNastępnie głos zabrał Paweł Adamowicz, prezydent Miasta Gdańska. W swoim wystąpieniu odniósł się m. in. do odbytego tydzień wcześniej „spaceru gospodarskiego” prezydenta Gdańska po Olszynce, kiedy ustalono, że w najbliższych miesiącach należy wyremontować ul. Olszyńską na wysokości zatoki autobusowej oraz oczyścić zostaną wody przepływającej przez Olszynkę Motławy. Oprócz spraw związanych z oczekiwaniami i problemami mieszkańców dzielnicy, Adamowicz promował również akcję „PIT w Gdańsku. Się opłaca!”, która polega na loterii mającej na celu zachęcić osoby mieszkające w Gdańsku, aby swoje deklarację podatkowe składali w Gdańsku, a nie w miejscu swojego zameldowania, dzięki czemu budżet miasta zasili więcej środków.


alt

Paweł Adamowicz zachęcający do rozliczania PIT w Gdańsku


Aleksandra Dulkiewicz, z-ca prezydenta ds. polityki gospodarczej, która mówiła głównie o problemach związanych z torami kolejowymi przebiegającymi przez Olszynkę. Omówiła m. in. planowane projekty infrastrukturalne, które powinny zniwelować niedogodności mieszkańców. Zalicza się do nich przede wszystkim wiadukt lub tunel w ciągu ul. Łanowej.


alt

Spotkanie z Prezydentem i jego Zastępcami cieszyło się zainteresowaniem mieszkańców OlszynkiPiotr Grzelak, z-ca prezydenta ds. polityki komunalnej, poruszył  kwestię innej newralgicznej cechy charakterystycznej dla Olszynki, mianowicie rowów melioracyjnych, ponieważ dzielnica ta położona jest na terenie zimnym, przez co zagrażają jej podtopienia i powodzie. Grzelak podkreślał, że kompleksowa polityka względem melioracji terenu jest utrudniona, ponieważ część rowów znajduję się w rękach prywatnych osób, a zatem na nich spoczywa obowiązek regularnego oczyszczania rowów melioracyjnych. Pomimo tego, w najbliższych miesiącach władze Gdańska zamierzają wyremontować i oczyścić rowy biegnące przy ul. Błońskiej i ul. Gęsiej. Oczyszczone zostaną również te, które należą do prywatnych właścicieli, zostaną jednak od nich pobrane zobowiązania do dalszego utrzymywania infrastruktury melioracyjnej.

Na zakończenie głównej części spotkania Jadwiga Kubik, przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Olszynka podziękowała osobom szczególnie zainteresowanych sprawami mieszkańców dzielnicy, czynnie reprezentujących ich interesy m. in. na forum Rady Miasta Gdańska.


alt

Jadwiga Kubik dziękująca radnym szczególnie zainteresowanym sprawami mieszkańców OlszynkiNastępnie zainteresowani mogli udać się na spotkania z każdym z zastępców prezydenta Gdańska, ponieważ oprócz Aleksandry Dulkiewicz i Piotra Grzelaka, na zebranie z mieszkańcami udali się również Piotr Kowalczuk, z-ca prezydenta ds. polityki społecznej, a także Wiesław Bielawski, z-ca prezydenta ds. polityki przestrzennej.


altalt

Najwięcej osób udało się na spotkanie z Aleksandrą Dulkiewicz


altalt

Sporym zainteresowanie cieszyło się również spotkanie z Piotrem Grzelakiemaltalt

Piotr Kowalczuk odpowiadający na pytania mieszkańców Olszynkialt

Wiesław Bielawski w trakcie swojego spotkania z mieszkańcami Olszynki


Patryk Bukowski

fot. Patryk Bukowski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież