„Moda kontra rak” - wernisaż » Podczas charytatywnego wernisażu „Moda kontra rak”, który odbył się 15 grudnia w Tu i Teraz w Krzywy... W tygodniku „Sieci”: tajemnice rodu Jezusa » Aż 134 strony tygodnika „Sieci”, specjalnego wydania na święta Bożego Narodzenia: pasjonujące śledzt... Krzyż dziękczynny FMW na Ołtarzu Ojczyzny » Tylko orły szybują nad graniami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz. Musicie mieć w sobie coś... Piotr Duda: W walce o wolność, godność, Boga i rodzinę na brać górnicz... » Z Piotrem Dudą, przewodniczącym Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S. Górski- „Wyjeż... Jacek Zdrojewski: Wytarte kolana Czarzastego » Z Jackiem Zdrojewskim, od 1999 do 2002 r. wiceprezydentem Warszawy, posłem na Sejm IV kadencji, prze... Nagroda dla widowiska Poland: First to Fight » Multimedialne widowisko plenerowe POLAND: FIRST TO FIGHT, będące koprodukcją Muzeum II Wojny Światow... Koncert według twórczości Jacka Kaczmarskiego "Świadectwo" w Gdyni » W Gdyni 13 grudnia br. w kościele oo. franciszkanów przy ul. Ujejskiego, odbędzie się koncert wg. Ja... Refleksje o ludziach ogromnej wiary, pięknych życiorysach » 70 osób reprezentujących różne środowiska i odmienne światopoglądy wzięło udział w 15 debatach panel... Daniel Obajtek: Naturalny wybór - przyszłość Polski » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen rozmawia Marek Formela- Panie Prezesie, po co Wam Energa?Da... Koszt rzymskiej żenady A. Dulkiewicz » Ok. 16 tys. złotych pobranych z budżetu miasta mogła kosztować dwudniowa wycieczka prezydent Gdańska...
Reklama
Koszt rzymskiej żenady A. Dulkiewicz
środa, 11 grudnia 2019 21:33
Koszt rzymskiej żenady A. Dulkiewicz
Ok. 16 tys. złotych pobranych z budżetu miasta mogła kosztować dwu ...
LOTOS PKH po raz czwarty przegrał z Podhalem
niedziela, 15 grudnia 2019 21:41
LOTOS PKH po raz czwarty przegrał z Podhalem
Hokeiści LOTOS-u w tym sezonie nie znaleźli sposobu na Podhale. W cz ...
Lechia rozbita w Białymstoku
niedziela, 15 grudnia 2019 21:17
Lechia rozbita w Białymstoku
To był jeden ze słabszych występów Lechii w tym sezonie. Biało-zi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Swobodny Marek Wróbel i Gdańsk przez pryzmat
poniedziałek, 09 grudnia 2019 16:08
Swobodny Marek Wróbel i Gdańsk przez pryzmat
Ostatnie tygodnie roku już tradycyjnie przynoszą wzmożony ruch w ga ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Prezydenckie spotkanie z mieszkańcami Olszynki

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
czwartek, 27 kwietnia 2017 08:27

Olszynka, jedna z najmniej zurbanizowanych dzielnic Gdańska, była środowym popołudniem miejscem kolejnego, 68. już spotkania obywatelskiego prezydenta Pawła Adamowicza z cyklu „Twoja dzielnica – Twój Gdańsk”.
Spotkanie z mieszkańcami dzielnicy zostało zorganizowane w budynku Szkoły Podstawowej nr 59, przy ul. Modrej 2. Punktualnie o 17:00 rozpoczął je Maciej Kukla, kierownik Referatu Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Gdańsku.


alt

W ramach spotkania swoje stoiska wystawiły instytucje i spółki miejskie oraz funkcjonujące na terytorium miasta służbyalt

Na pierwszym planie Piotr Grzelak spieszący na miejsce spotkania z Pawłem Adamowiczemalt

Otwierający spotkanie Maciej KuklaNastępnie głos zabrał Paweł Adamowicz, prezydent Miasta Gdańska. W swoim wystąpieniu odniósł się m. in. do odbytego tydzień wcześniej „spaceru gospodarskiego” prezydenta Gdańska po Olszynce, kiedy ustalono, że w najbliższych miesiącach należy wyremontować ul. Olszyńską na wysokości zatoki autobusowej oraz oczyścić zostaną wody przepływającej przez Olszynkę Motławy. Oprócz spraw związanych z oczekiwaniami i problemami mieszkańców dzielnicy, Adamowicz promował również akcję „PIT w Gdańsku. Się opłaca!”, która polega na loterii mającej na celu zachęcić osoby mieszkające w Gdańsku, aby swoje deklarację podatkowe składali w Gdańsku, a nie w miejscu swojego zameldowania, dzięki czemu budżet miasta zasili więcej środków.


alt

Paweł Adamowicz zachęcający do rozliczania PIT w Gdańsku


Aleksandra Dulkiewicz, z-ca prezydenta ds. polityki gospodarczej, która mówiła głównie o problemach związanych z torami kolejowymi przebiegającymi przez Olszynkę. Omówiła m. in. planowane projekty infrastrukturalne, które powinny zniwelować niedogodności mieszkańców. Zalicza się do nich przede wszystkim wiadukt lub tunel w ciągu ul. Łanowej.


alt

Spotkanie z Prezydentem i jego Zastępcami cieszyło się zainteresowaniem mieszkańców OlszynkiPiotr Grzelak, z-ca prezydenta ds. polityki komunalnej, poruszył  kwestię innej newralgicznej cechy charakterystycznej dla Olszynki, mianowicie rowów melioracyjnych, ponieważ dzielnica ta położona jest na terenie zimnym, przez co zagrażają jej podtopienia i powodzie. Grzelak podkreślał, że kompleksowa polityka względem melioracji terenu jest utrudniona, ponieważ część rowów znajduję się w rękach prywatnych osób, a zatem na nich spoczywa obowiązek regularnego oczyszczania rowów melioracyjnych. Pomimo tego, w najbliższych miesiącach władze Gdańska zamierzają wyremontować i oczyścić rowy biegnące przy ul. Błońskiej i ul. Gęsiej. Oczyszczone zostaną również te, które należą do prywatnych właścicieli, zostaną jednak od nich pobrane zobowiązania do dalszego utrzymywania infrastruktury melioracyjnej.

Na zakończenie głównej części spotkania Jadwiga Kubik, przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Olszynka podziękowała osobom szczególnie zainteresowanych sprawami mieszkańców dzielnicy, czynnie reprezentujących ich interesy m. in. na forum Rady Miasta Gdańska.


alt

Jadwiga Kubik dziękująca radnym szczególnie zainteresowanym sprawami mieszkańców OlszynkiNastępnie zainteresowani mogli udać się na spotkania z każdym z zastępców prezydenta Gdańska, ponieważ oprócz Aleksandry Dulkiewicz i Piotra Grzelaka, na zebranie z mieszkańcami udali się również Piotr Kowalczuk, z-ca prezydenta ds. polityki społecznej, a także Wiesław Bielawski, z-ca prezydenta ds. polityki przestrzennej.


altalt

Najwięcej osób udało się na spotkanie z Aleksandrą Dulkiewicz


altalt

Sporym zainteresowanie cieszyło się również spotkanie z Piotrem Grzelakiemaltalt

Piotr Kowalczuk odpowiadający na pytania mieszkańców Olszynkialt

Wiesław Bielawski w trakcie swojego spotkania z mieszkańcami Olszynki


Patryk Bukowski

fot. Patryk Bukowski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież