Nie "Wszystko dla Gdańska" - grosik dla fundacji radnego » Utworzona przez radnego "Wszystko dla Gdańska", Andrzeja Stelmasiewicza, fundacja "Wspólnota Gdańska... Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt...
Reklama
Nie
czwartek, 22 kwietnia 2021 18:07
Nie
Utworzona przez radnego "Wszystko dla Gdańska", Andrzeja
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Strajk w gdyńskim porcie

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 30 sierpnia 2011 15:08

W gdyńskim porcie przez dwie godzinny strajkowali pracownicy Przedsiębiorstwa Usług Żeglugowych i Portowych WUŻ (Wydziału Usług Żeglugowych). W proteście uczestniczyło blisko dwustu pracowników. Kilkudziesięciu z nich zablokowali skrzyżowanie w pobliżu siedziby portu przy w obrębie ulic Rotterdamskiej, Polskiej i Celnej.
- Gwarancja zatrudnienia i polska bandera to nasz główny postulat. Trwają negocjacje w sprawach płacowych. Zobaczymy co postanowi komisja zakładowa związku i od tego uzależniamy dalsze formy protestu. Bronimy miejsc pracy, by polskiej bandery nie zastąpiły tanie bandery – powiedział portalowi wybrzeze24.pl Krzysztof Dośla, szef gdańskiego regionu "S".
Portowcy przed siedzibą Zarządu Morskiego Portu Gdynia protestowali przeciwko sposobowi prywatyzacji spółki oraz żądali podwyżki płac.
Marynarze portowi domagają się m.in. 8-procentowej podwyżki płac i siedmiu lat gwarancji zatrudnienia. Prezes ZMPG S.A. Janusz Jarosiński wyjaśnił, że w 2010 roku średnia płaca w spółce wynosiła 4 507 zł. Zarząd proponuje podwyżkę w wys. 150 zł od 1 sierpnia. 
Kazimierz Waldowski, przewodniczący NSZZ ”Solidarność” w gdyńskim porcie w rozmowie z Radiem Gdańsk poinformował, że negocjacje sprawach płacowych zakończyły się fiaskiem i praktycznie wszyscy pracownicy opowiedzieli się w referendum za strajkiem.
Do prezesa zarządu portu Janusza Jarosińskiego trafiła petycja w sprawie gwarancji pracowniczych, pakietu ochronnego oraz podwyżki płac. Gdyńskich portowców wsparli koledzy z Gdańska i Szczecina.
- Przehandlujecie polską banderę za 30 srebrników – to jedno z haseł protestujących pod adresem zarządu portu. Zarząd chce sprzedać przedsiębiorstwo WUŻ w przetargu publicznym.
- Ta forma prywatyzacji - jak twierdzą związkowcy - może zakończyć się zniknięciem polskiej bandery z holowników obsługujących porty.
WUŻ  świadczy usługi holownicze  i cumownicze w porcie na rzecz Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A., który jest właścicielem spółki. Jej nabyciem zainteresowana jest holenderska spółka Fairplay BV i grupy Fairplay Towage, operatora floty holowników m.in. w portach w Rotterdamie, Hamburgu, Rostock. Mimo strajku w gdyńskim porcie ruch statków w porcie odbywał się bez  utrudnień. Holowniki wprowadzały i wyprowadzały statki.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież