Groźna niefrasobliwość marszałka Struka » Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk jest zarażony koronawirusem. Nie poddał się kwara... Jerzy Barzowski: Struk miał świadomość niebezpieczeństwa i ryzyka » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Komunikat Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej » Komunikat dr Karola Nawrockiego Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, dotyczący sprawy sądo... 4 kwietnia wyjątkowy koncert i premiera płyty w Radiu Gdańsk. Pamiętam... » Koncert fortepianowy polskiego wirtuoza młodego pokolenia Szymona Nehringa oraz promocja płyty #Pami... PKN ORLEN bliżej przejęcia Grupy ENERGA » PKN ORLEN otrzymał bezwarunkową zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie Grupy ENERGA.To kolejny krok... PKN Orlen wstrzymał dostawy odkażacza nieuczciwym supermarketom » PKN Orlen zdecydował o wstrzymaniu dostaw płynu do dezynfekcji rąk do supermarketów, które łamią zap... Upadek Festung Danzig » Kiedy 19 września 1939 roku już w parę dni po zdobyciu Westerplatte kawalkada samochodów świty Adolf... Konkursy online Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej » Wielkim wyzwaniem dla dzieci i młodzieży jest zamknięcie szkół i przedszkoli na czas zagrożenia epid... Sport na antenie TVP Gdańsk » TVP Gdańsk zaprasza do oglądania programów sportowych. „Cały ten Sport” – program z udziałem najwięk... ERGO Hestia uzbraja ratowników medycznych. Milion złotych na najważnie... » Ratownicy medyczni są dziś na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. Narażają zdrowie i życie...
Reklama
Groźna niefrasobliwość marszałka Struka
środa, 01 kwietnia 2020 18:43
Groźna niefrasobliwość marszałka Struka
Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk jest zarażony k ...
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
środa, 18 marca 2020 17:36
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
Nadal nie wiadomo, czy rozgrywki Ekstraklasy zostaną dokończone. Je ...
Zarząd Lechii Gdańsk rezygnuje z połowy wynagrodzenia
poniedziałek, 30 marca 2020 09:27
Zarząd Lechii Gdańsk rezygnuje z połowy wynagrodzenia
Zarząd Lechii Gdańsk obniżył swoje wynagrodzenie o połowę. To pi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie zwykły Sopot Moniki Knoblauch-Kwapińskiej
poniedziałek, 16 marca 2020 14:45
Nie zwykły Sopot Moniki Knoblauch-Kwapińskiej
Wystawa malarska w Dworku Sierakowskich sopockiej artystki i architekt ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Robyg 18 ze zgodą urzędu - Gedania pod zabudowę?

Ocena użytkowników: / 28
SłabyŚwietny 
niedziela, 02 lutego 2020 21:44

Pełniąca obowiązki zastępcy dyrektora wydziału urbanistyki i architektury gdańskiego magistratu, Anna Białecka, wydała w ostatnich dniach stycznia 2020 pozwolenia dla spółki Robyg 18 na budowę boiska piłkarskiego, obiektu centrum sportowego dla dzieci oraz rozbiórkę bramy, kiosków i trybun na stadionie Gedanii, wpisanym do rejestru zabytków. To zaskakujące rozstrzygnięcie administracji A. Dulkiewicz, która... domaga się przed sądem zwrotu działki.


Podstawą decyzji jest rozstrzygniecie z kwietnia 2019 urzędniczki Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, kierowniczki zabytków nieruchomych, Małgorzaty Szczepankowskiej, która zaakceptowała proponowany przez Robyg 18 projekt przesunięcia głównej płyty stadionu poza jej usytuowanie historyczne bezpośrednio w stronę przyległego kościoła. W ten sposób Robyg 18 uzyskuje przestrzeń do potencjalnej zabudowy komercyjnej wzdłuż ul. Kościuszki. Spółka chwali się potencjałem deweloperskim tej lokalizacji w wizualizacjach, które zamieszcza na swoich stronach.

alt


Robyg 18 należy w całości do Robyg SA, który jest własnością międzynarodowych instytucji finansowych z USA. Prezesem spółki jest od wielu lat Wojciech Okoński, w l. 70 pracownik centrali handlu zagranicznego, konsul w Pakistanie, potem minister i wiceprezes Prokom Investment. W radzie nadzorczej spółki był przez wiele lat jego partner ze spółki OM Investment Wojciech Markowski, a także ceniony adwokat Piotr Schramm. Akcjonariuszem spółki był prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, a jego zastępczyni Aleksandra Dulkiewicz uczestniczyła w ceremonii budowlanej w Letnicy, którą celebrował abp. Sławoj Leszek Głódź.


Wydział p.o. dyrektora A. Białeckiej nadzoruje zastępca prezydenta Gdańska, Alan Aleksandrowicz, b. prezes GARG, urzędnik paszportowy i konsul w USA. Prezydent Gdańska jako starosta reprezentowany przez Prokuratorię Generalną Skarbu Państwa domaga się od Robyg SA zwrotu działki Gedanii. Przesłuchiwany przed gdańskim sądem Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej i b. akcjonariusz Robyga, zeznał, że nie znał przeznaczenia terenu, za który zapłacił ok. 16 mln złotych.


Czy to samo zezna prezes Okoński, który b. prezydenta odwiedził w jego gabinecie a podległe mu menedżerki kupowały za tysiące złotych fanty na loteriach dobroczynnych wyprawianych przez Magdalenę Adamowicz na dziedzińcu Gdańskiego Klubu Biznesu.
Do sprawy  wrócimy.

(gg,sts)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież