Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod... Europosłanka i wdowa po prezydencie Gdańska przed sądem » W poniedziałek 22 lutego przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się proces Magdaleny Adamowicz (z... Akcja „Wieniec” - stop nieetycznym zbieraczom poroża! » Poszukiwanie zrzutów staje się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic nagannego, o ile zbieracze... Kontrahenci gminy klientami Adamowiczów » W poniedziałek, 22 lutego, przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe powinien rozpocząć się proces euro... Dodatkowe wyjazdowe punkty szczepień zorganizowane przez NFZ » Specjalne wyjazdowe punkty szczepień dotrą do pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą ... Daniel Obajtek - Człowiek Wolności tygodnika Sieci » Uroczysta gala – finał plebiscytu Człowiek Wolności tygodnika Sieci odbyła się 16 lutego i jak co ro...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Arka po sparingach “na plusie” wraca na ligowe boiska
piątek, 26 lutego 2021 15:00
Arka po sparingach “na plusie” wraca na ligowe boiska
Z dodatnim bilansem spotkań sparingowych piłkarze Arki Gdynia
Lechia ograła Górnika i zbliżyła się do czołówki
sobota, 20 lutego 2021 21:59
Lechia ograła Górnika i zbliżyła się do czołówki
Drugie z rzędu zwycięstwo odnieśli piłkarze Lechii. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
poniedziałek, 15 lutego 2021 10:32
Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
Nazwisko malarza realistycznych widoków Gdańska Alfreda

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Przez dwa tygodnie rzadsze SKM

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
niedziela, 14 października 2012 17:41

Pociągi SKM od 16 do 30 października 2012 r. będą jeździły ze zmniejszoną częstotliwością, w związku z pracami  modernizacyjnymi dwóch przystanków osobowych Gdańsk Żabianka i Gdańsk Wrzeszcz.Ten ostatni będzie całkiem nowy, wymienione zostaną też płyty podtorowe oraz wydłużone zostanie przejście podziemne. Modernizacja obu tych peronów – jak informuje Marcin Głuszek, dyrektor ds. marketingu SKM - realizowana jest w ramach Projektu „Rozwój szybkiej kolei miejskiej w Trójmieście”.

W tym okresie, pociągi SKM pojadą w dni robocze w godzinach szczytu na odcinkach Gdańsk Główny - Gdańsk Oliwa oraz Sopot - Gdynia Chylonia, co 10 minut (poza szczytem co 15 min), zaś na odcinku Gdańsk Oliwa - Sopot co 20 minut (poza szczytem co 30 min.).


W relacji bezpośredniej Gdańsk Główny – Wejherowo, w godzinach szczytu od 06:00 do godz. 09:00 oraz od godz. 13:30 do godz. 18:00, będą kursowały z częstotliwością co około 20 minut (obecnie co 7,5 minuty). W godzinach poza szczytem co około 30 minut (obecnie co 15 minut).


alt


Aby złagodzić spowodowane tym dolegliwości, podjęte zostały przez PKP SKM w Trójmieście pewne działania minimalizujące skutki utrudnień. I tak, podróżnym umożliwiono na odcinku od Gdańska Oliwy do Sopotu przejazd na podstawie biletów okresowych PKP SKM w środkach komunikacji miejskiej organizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku oraz Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni. Uprawnienie to obowiązuje w całym okresie zamknięcia.


Pasażerowie mają też prawo na podstawie biletów okresowych PKP SKM do korzystania z pociągów Spółki „Przewozy Regionalne” sp. z o.o. na odcinku od stacji Gdańsk Główny do stacji Gdynia Chylonia. Podobnie, jak w przypadku komunikacji miejskiej, uprawnienie to przysługuje przez cały okres zamknięcia torowego.


W okresie 16 - 30 października Spółka zwolniła podróżnych nabywających bilety w pociągach, od uiszczania opłaty dodatkowej za wydanie biletu w pociągu od stacji (przystanku), na której czynna jest kasa biletowa.


Na peronie Gdańsk Żabianka w tym okresie w godz. od 6:00 do 18:00 działać będzie mobilna informacja. Czyli pracownik PKP SKM będzie udzielał wszelkiej pomocy i wszelkich informacji związanych ze zmienioną organizacją kursowania pociągów SKM i wprowadzoną komunikacją zastępczą.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież