Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa... Zamknięcie sal obsługi w pomorskim NFZ » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że w związku z sytuacją epidemiczną na terenie województw... Piotr Madej: Na całe szczęście nie zlikwidowano sanepidu » Z Piotrem Madejem, przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy Wojewódzkiej Sta... Gdańsk w strefie czerwonej » Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa w związku z ep... Igor Strzok: Parkingi czy zabytki? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków o przyszłości gdańskich inwestycji w ...
Reklama
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
środa, 21 października 2020 19:25
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim -
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
wtorek, 20 października 2020 16:52
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
Piotr Szymko wraca do Gdańska, aby pracować z młodzieżą. W
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
poniedziałek, 19 października 2020 21:23
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
Trzeciej porażki w sezonie 2020/2021 doznali piłkarze Lechii.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pracodawcy Pomorza w nowej siedzibie - GALERIA

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
piątek, 02 marca 2012 20:56

Bez fanfar, pompatyczności i bez symbolicznego przecięcia wstęgi oraz poświęcenia kropidłem, ale w atmosferze ogromnej życzliwości i nadzwyczajnej zażyłości, 2 marca dokonano oficjalnego otwarcia nowej siedziby organizacji Pracodawcy Pomorza.


GALERIA


Nowa siedziba mieści się w wyremontowanej własnymi siłami gdańskiej willi z początku XX wieku, przy Al. Zwycięstwa 24 w Gdańsku Wrzeszczu.

Najdłuższe wystąpienie miał gospodarz, prezes Zbigniew Canowiecki, który po powitaniu licznych gości, omówił zadania, jakie przyświecają kierowanej przez niego organizacji, skupiającej ponad 700 firm różnych branż. Zobrazował również wyświetlanymi na dużym ekranie zdjęciami półroczną historię kapitalnego remontu nowej siedziby oraz podziękował wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego wspólnego dzieła. (Pisaliśmy już o tym na naszych łamach). Wspomniał też, że po zrealizowaniu tego zadania, niedawno zrodziła się kolejna nowa myśl - budowy w Gdańsku nowej siedziby Opery Bałtyckiej.


alt

Zbigniew Canowiecki z buzdyganem otrzymanym od husarzy


Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz złożył gratulacje Pomorskim Pracodawcom, że zaufali prezesowi i własnymi siłami potrafili zaledwie w pół roku przywrócić świetność zabytkowemu obiektowi. Wyraził opinię, że im lepiej będziemy zorganizowani tu w mieście, tym silniejsze będzie państwo.


Marszałek Bogdan Borusewicz przypomniał, że prawdopodobnie w tej willi w 1980 roku, w okresie wybuchu społecznego buntu i narodzin „Solidarności”, przebywał przedstawiciel ówczesnego rządu Mieczysław Jagielski, uczestniczący w pamiętnych sierpniowych rozmowach w Sali BHP Stoczni Gdańskiej. Borusewicz z zainteresowaniem przysłuchiwał się chwalonym firmom uczestniczącym w remoncie tej zabytkowej willi, gdyż sam nosi się z zamiarem położenia elewacji, co wywołało głośne uśmiechy zebranych gości. Skoro jakość wykonanych prac jest tak wysoka, to należy je promować rodzime firmy.


Wojewoda Ryszard Stachurski uznał, że wspólny remont tego obiektu jest tchnieniem tak nam potrzebnego sukcesu.


Marszałek pomorski Mieczysław Struk zaznaczył, że nasze województwo potrzebuje dobrych przedsiębiorców, bo to oni zapewniają miejsca pracy i warunkują nasz rozwój gospodarczy. Pogratulował gospodarzowi, że potrafił porwać ludzi do realizacji tak wspaniałego wspólnego celu. Ten duch przedsiębiorczości jest nam niezmiernie potrzebny i niech się jeszcze lepiej rozwija.Na koniec przemówień do sali wkroczyli dwaj polscy husarzy z Zamku w Gniewie, Jarosław Struczyński, kasztelan gniewski oraz Adam Protasiuk, żołnierz chorągwi husarskiej jego miłości marszałka pomorskiego, i w imieniu Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza wręczyli Zbigniewowi Canowieckiemu buzdygan, mający symbolizować insygnia władzy.


Po części oficjalnej licznych gości zaproszono na doskonały poczęstunek firmowany przez sąsiednią Willę Uphagena. Głównym sponsorem Gali Otwarcia była Pomorska Spółka Gazownictwa.

Wła-49

Zdjęcia: Włodzimierz Amerski
 

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #1 Rex 2012-03-04 09:17
Pan Kielak z Pomorskiej Spolki Gazownictwa za państwowe pieniądze sponsoruje bankiet. Powinien zapłacić ze swoich prywatnych pieniędzy !!!
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież