Sławomir Neumann: Dekompozycja PO? Bez przesady! » Ze Sławomirem Neumannem, przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w regionie pomorskim, posłem od 200... Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku włączyło się do akcji #SzczepimySi... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w związku z rozpoczęciem 15 stycznia br. e-rejestracji na szczep... Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Wygrana Trefla w cieniu kontuzji Wlazłego
sobota, 23 stycznia 2021 19:24
Wygrana Trefla w cieniu kontuzji Wlazłego
Trefl przerwał serię porażek i wygrał w Nysie ze Stalą 3:0
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kto szefem SLD na Pomorzu i w Gdańsku?

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
sobota, 03 marca 2012 23:09

Powoli rozkręca się wewnętrzna kampania wyborcza SLD na Pomorzu. Niespełna dwa miesiące przed zjazdem wojewódzkim pojawiają się pierwsze przymiarki personalne.Dotyczą nie tylko całego regionu, ale także poszczególnych powiatów. Po serii dotkliwych porażek wyborczych, część działaczy zaczęła zauważać, podnoszoną m.in. przez exposła Franciszka Potulskiego, statystyczną wagę wyniku w Gdańsku dla wyniku na Pomorzu.

Jako pierwszy poparcie na funkcję przewodniczącego w Gdańsku uzyskał w swoim kole w Śródmieściu Jarosław Szczukowski. To były asystent na UG i były szef wojewódzkiej organizacji, odwołany na skutek zręcznej regionalnej intrygi, która pozbawiła go mandatu zaufania na konwencji wojewódzkiej. Z kolei koło Oliwa-Żabianka udzieliło poparcia b. radnej Barbarze Mejer, stałej uczestniczce każdych wyborów, emerytowanej kierowniczce miejskiej biblioteki, która ostatnio pojawiała się jako bliska sojuszniczka wieszczącej kres SLD b. wiceminister w rządzie L. Millera - Jolanty Banach. Chęć kandydowania na funkcję szefa gdańskiego sojuszu zgłosił też Marian Menczykowski, działacz dzielnicowy, kierowca autobusu komunikacji miejskiej. Poparcie koła SLD na Przymorzu uzyskał wydawca "GG", Marek Formela, b. kandydat SLD na prezydenta  Gdańska, który w wyborach w 2002 wygrał z Bogdanem Borusewiczem i Jackiem Kurskim. Swój start  rozpatruje także Krzysztof Andruszkiewicz, obecny lider, bliski G. Napieralskiemu, który od kilku lat firmuje marginalizację SLD nad Motławą.

Wyboru spośród tych, którzy wyrażą zgodę na kandydowanie na szefa gdańskiego sojuszu dokonają wszyscy - ok. 150 - członkowie partii, którzy wezmą udział w zgromadzeniu wyborczym. Gdański kongres SLD odbędzie się pod koniec marca. Miesiąc później zjazd regionalny wybierze władze wojewódzkie. Dotychczas szefami lewicy na Pomorzu byli m.in. Franciszek Potulski, Henryk Wojciechowski, Jerzy Jędykiewicz, Andrzej Różański, Małgorzata Ostrowska. Z informacji wybrzeża24.pl wynika, że na razie ubiegania się o funkcję przewodniczącego nie wykluczają Jerzy Śnieg z Kwidzyna, dotychczasowy lider Jacek Kowalik z Chojnic i Mariusz Falkowski z Gdyni. Reszta działaczy zachowuje powściągliwość, choć w kuluarach poważnie mówi się o aspiracjach Małgorzaty Ostrowskiej, b. wiceminister skarbu, nauczycielce i bizneswomen, która próbuje swoich sił w biznesie i przymierza do startu w konkursie na 3-osobowy zarząd gdańskiej Energi. Jako radna w sejmiku uchodzi zresztą za sojusznika PO w procesach przekształceń szpitali publicznych w spółki, a jako działacz SLD pyta o alfabet lewicowości.

Szef SLD Leszek Miller, poseł z Gdyni, powstrzymuje się od angażowania się w jakiekolwiek regionalne przymiarki. Zachęca jedynie do aktywności i wzajemnej życzliwości.

(GG)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież