Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Policjanci obchodzili swoje święto - GALERIA

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
wtorek, 24 lipca 2012 13:06

We wtorek, 24 lipca, w Gdańsku do późnego popołudnia wyły syreny i rozlegały się w pobliżu Targu Węglowego przedziwne komunikaty z policyjnych pojazdów. Można było sprawdzić jak działa tusz dastyloskopijny i czy pamiętamy przepisy ruchu drogowego. Nie był to efekt specjalnej akcji służb porządkowych, ale… Święto Policji.


GALERIA


Święto Policji obchodzone jest 24 lipca na pamiątkę powołania tego dnia w 1919 Policji Państwowej. Jej funkcjonariusze do 1939 roku kojarzeni byli z powagą Rzeczpospolitej. Do tej tradycji stara się nawiązać Policja po 1990 r. Z reguły w przeddzień i dzień święta w komendach policji odbywa się uroczystość wręczenia odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne i wyższe stanowiska służbowe. Wręczane są wyróżnienia, medale: „Za zasługi dla Policji”, „Za Długoletnią Służbę”, „Krzyż Zasługi za Dzielność” i odznaki „Zasłużony Policjant”. W garnizonie pomorskim służbę pełni ponad 5,5 tys. funkcjonariuszy oraz 1,3 tys. pracowników cywilnych.


alt


W Gdańsku uroczyste obchody Święta Policji zaczęły się od mszy świętej w Bazylice Mariackiej, którą poprowadził arcybiskup senior Tadeusz Gocłowski i galowej uroczystości w Dworze Artusa. Wojewódzka akademia była okazją do ogłoszenia awansów w stopniach służbowych oraz wręczenia wyróżnień. W tym roku awansowało w stopniu 1542 funkcjonariuszy, w tym w korpusie oficerów młodszych - 40,  aspirantów - 542 i podoficerów - 858. Po czym nastąpił przemarsz pododdziałów policjantów przez ul. Długą na Głównym Mieście.


alt


Policjanci przygotowali też festyn przygotowany dla mieszkańców miasta oraz turystów. Tutaj czekało miasteczko ruchu drogowego i tor sprawnościowy jazdy na rowerze. Po placu przechadzał się Słoń Popo – maskotka pomorskiej Policji. Ponadto policjanci najmłodszych zaprosili do kącika edukacyjnego. Można było wejść do pojazdów policyjnych. Obchodom świata przewodził I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku mł. insp. Marian Szlinger. 
ASG

fot. ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież