Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod... Europosłanka i wdowa po prezydencie Gdańska przed sądem » W poniedziałek 22 lutego przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się proces Magdaleny Adamowicz (z... Akcja „Wieniec” - stop nieetycznym zbieraczom poroża! » Poszukiwanie zrzutów staje się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic nagannego, o ile zbieracze... Kontrahenci gminy klientami Adamowiczów » W poniedziałek, 22 lutego, przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe powinien rozpocząć się proces euro... Dodatkowe wyjazdowe punkty szczepień zorganizowane przez NFZ » Specjalne wyjazdowe punkty szczepień dotrą do pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą ... Daniel Obajtek - Człowiek Wolności tygodnika Sieci » Uroczysta gala – finał plebiscytu Człowiek Wolności tygodnika Sieci odbyła się 16 lutego i jak co ro...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
sobota, 27 lutego 2021 08:53
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
Po intensywnym okresie przygotowawczym odbytym na przełomie roku,
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
poniedziałek, 15 lutego 2021 10:32
Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
Nazwisko malarza realistycznych widoków Gdańska Alfreda

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Po raz 16. nagrodzono miejskich społeczników

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
sobota, 25 lutego 2017 21:06

Po raz szesnasty wręczono Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska im. Lecha Bądkowskiego za rok 2016 dla Gdańskiej Organizacji Pozarządowej Roku, Gdańskiego Darczyńcy Roku, Gdańskiego Społecznika Roku i Młodzieżowego Społecznika Roku. Nagrodzono również laureatów konkurs "WWW Lech Bądkowski." Wydarzenia, Wartości, Wiedza. Lech Bądkowski. oraz przyznano nagrody akcji "Ciepło na start".Wręczenie nagród poprzedził wykład Jakuba Wygnańskiego "Trzeci sektor w burzliwych czasach. Czas próby" oraz dyskusja panelowa w której udział wzięli Paweł Adamowicz, prezydent Miasta Gdańska; Jerzy Boczoń, Fundacja Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych w Gdańsku; Mikołaj Chrzan, "Gazeta Wyborcza"; Zofia Lisiecka (Fundacja Edukacyjna ODITK), Marta Makuch, Centrum Inicjatyw Obywatelskich. Dyskusję moderował Jakub Wygnański. W części artystycznej wystąpili artyści ze Stowarzyszenia "Ingenium".


Zanim wręczono Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska im. Lecha Bądkowskiego rozstrzygnięto konkurs "WWW Lech Bądkowski."  Wydarzenia, Wartości, Wiedza. Lech Bądkowski. Była to trzecia edycja konkursu, który obejmował trzy kategorie: plastyczną, poetycką i historyczną.
W kategorii plastycznej pierwsze miejsce przyznano Julii Gzela (Szkoła Podstawowa nr 2 w ZKPiG nr 21). Drugie miejsce zajęła Martyna Burzak (Szkoła Podstawowa nr 2 w ZKPiG nr 21), a trzecie Wojciech Michalski (Szkoła Podstawowa nr 17). W kategorii poetyckiej dla uczniów szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce przyznano Julii Szady (Gimnazjum nr 48 w ZKPiG nr 2), drugie Wojciechowi Fedanowi (Gimnazjum nr 48 w ZKPiG nr 2), a trzecie Edycie Radziewicz (Gimnazjum nr 2). W kategorii historycznej konkursu dla szkół ponadgimnazjalnych najlepszy okazał się Kacper Kotłowski (Zespół Szkół Samochodowych). Dalsze miejsca zajęli Ksawery Hajdamowicz (VII Liceum Ogólnokształcące) i Daniel Juszczak (Zespół Szkół Samochodowych). Wyróżnienie przyznano Piotrowi Schewe (Zespół Szkół Samochodowych).


alt

Laureaci w konkursie plastycznym


alt

Laureaci w kategorii poetyckiej


alt

Laureaci w kategorii historycznej


Kolejnym elementem gali był wręczenie nagród dla organizacji pozarządowych "Ciepło na start" ufundowanych przez EDF. O wynikach decydowało głosowanie internautów. Pierwszą nagrodę w wysokości 20 tys. zł przyznano Fundacji Żyć z pompą za projekt "Szkoła jedzenia". Drugą nagrodę, w wysokości 15 tys. zł, otrzymała Gdańska Spółdzielnia Socjalna, za projekt "Gdańska Mobilna Biblioteka", a trzecią Fundacja Dr Clown, 10 tys. zł, za projekt "W Klubie Trampolina jest moja Rodzina".


alt


Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska im. Lecha Bądkowskiego przyznawane są w czterech kategoriach: Gdańska Organizacja Pozarządowa Roku, Gdański Darczyńca Roku, Gdański Społecznik Roku i Młodzieżowy Społecznik Roku. Nagrody wręczali Miłosława Kosmulska, wnuczka Lecha Bądkowskiego i prezydent Paweł Adamowicz, który przepytywał laureatów.


Tytuł Młodzieżowego Społecznika roku 2016 przyznano Filipowi Górskiemu. - Moja przygoda ze społecznikostwem zaczęła się od Młodzieżowej Rady Gdańska, w której jestem do 2013 roku - powiedział Młodzieżowy Społecznik roku 2016. - Myślę, że gdyby nie Młodzieżowa Rad to raczej społecznikiem bym się nie stał. Młodzieżowa Rada dała mi dużo okazji i energii do działania jeśli chodzi o otoczenie wokół siebie. Rodzice nie cieszą się z mojej aktywności społecznikowskiej. Działanie społeczne w wieku licealnym może być trudne, bo trzeba to łączyć z nauką w szkole. U mnie jest z tym ciężko - przyznał Filip Górski.


alt


W kategorii Społecznika roku 2016 nagrodzona została Iwona Karpińska, działająca na rzecz łączenia różnych środowisk i potencjałów w dzielnicy Osowa.


alt


Darczyńcą roku 2016 został Wojciech Majewski, który w 2015 roku przekazał na rzecz Fundacji Hospicyjnej, prowadzącej Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC 250 000 zł. - Miałem okazję zapoznać się z działalnością Fundacji i wraz żoną bardzo ją doceniłem - wyjaśnił decyzję o wsparciu Fundacji Hospicyjnej Wojciech Majewski. - Postanowiliśmy z żoną przekazać tą kwotę na rzecz Fundacji, szczególnie na Hospicjum dla dzieci.


alt


Nagrodę, 10 tys. zł, w kategorii Organizacja Pozarządowa roku 2016 otrzymała Fundacja Hospicyjna im. Ks. Eugeniusza Dudkiewicza SAC. Wyróżnienia, po 3000 zł, w tej kategorii otrzymały Stowarzyszenie „Opowiadacze Historii Dolnego Miasta w Gdańsku” i Stowarzyszenie „Nasze Siedlce”.


alt

Stowarzyszenie „Opowiadacze Historii Dolnego Miasta w Gdańsku”


alt

Stowarzyszenie „Nasze Siedlce”


alt

Fundacja Hospicyjna im. Ks. Eugeniusza Dudkiewicza SAC odbiera nagrodę dla Organizacji Pozarządowej roku 2016alt


Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież