Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków... » Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego wynajem na mecz z Arką Gdynia 130 ... Płażyński krytykuje wyborcze pomysły Trzaskowskiego » Poseł Kacper Płażyński skrytykował programowe zapowiedzi Rafał Trzaskowskiego dotyczące likwidacji k... Stabilne fundamenty Grupy Energa mimo trudnych warunków w 2019 roku » Grupa Energa zakończyła 2019 rok z wynikiem EBITDA na poziomie 2,04 mld zł, co stanowi wzrost w stos... Czesław Nowak: Pierwsze wolne wybory - koniec systemu » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–1993 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowa... Pomorski Rynek Pracy - wzrost liczby... » Mniejsza liczba wolnych miejsc pracy i ofert pracy, większa liczba planowanych zwolnień grupowych, w... Będzie kompromis w sprawie oświadczenia oddającego hołd Janowi Pawłowi... » Po zastąpieniu praktycznie całego zaproponowanego przez klub radnych PiS tekstu oświadczenia dla odd... Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n...
Reklama
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
sobota, 30 maja 2020 08:03
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego ...
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
piątek, 29 maja 2020 18:45
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
Do derbowego meczu z Lechią Gdańsk piłkarze Arki Gdynia wybiegną p ...
Lech na drodze Lechii do obrony Pucharu Polski
czwartek, 28 maja 2020 19:38
Lech na drodze Lechii do obrony Pucharu Polski
W półfinale Totolotek Pucharu Polski Lechia zagra na wyjeździe z Le ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Projekt uchwały dofinansowania in vitro zdominuje sesję Rady Miasta?

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 22 lutego 2017 21:40

altW czwartek na sesji Rady Miasta jednym z głównych tematów, i prawdopodobnie najgorętszym, będzie głosowanie nad przyjęciem programu dofinansowania in vitro."Program wsparcia prokreacji dla mieszkańców Gdańska" zakłada dofinansowanie do 5 tys. złotych każdej z trzech prób, dopuszczonych w tym programie, zapłodnienia pozaustrojowego. To program przewidziany na lata 2017-2020. Skorzystać ma z niego 720 par. W roku 2017 na jego realizację przeznaczonych zostanie 700 tys. złotych, a w latach następnych po 1,1 mln złotych.


- Będę głosował przeciwko temu projektowi uchwały - zapowiedział Piotr Gierszewski, radny PiS. - Powiem dlaczego. Nie chcę uwypuklać kwestii światopoglądu. Ta uchwała moim zdaniem niesie ze sobą pewne niedociągnięcia. Jednym z tych niedociągnięć jest fakt, że ona nie jest skierowana do wszystkich mieszkańców Gdańska, którzy znaleźli się w tej trudnej sytuacji, którzy od x czasu nie mogą się doczekać potomstwa. I to jest niesamowita tragedia. Ale ten projekt nie jest dla wszystkich. Nawet jeśli przyjmiemy dofinansowanie do tego zabiegu, to jest to 1/3, 1/4 całych kosztów, a te koszty są pomiędzy 15 i 20 tysięcy złotych. Ten projekt jest skierowany do bardzo wąskiej grupy gdańszczan, którzy po prostu mają pieniądze. Druga sprawa. Metoda, która jest opisana jako element programu zdrowotnego. Projekt, który jest przedkładany  przez radnych klubu Platformy Obywatelskiej nie jest metodą leczenia. To jest błąd zasadniczy. Jest to sztuczna metoda, która nie powoduje, że partnerzy po tym zabiegu stają się płodni. My proponujemy gdańszczanom, i mam nadzieję, że ten projekt zostanie uznany przede wszystkim przez Ministerstwo Zdrowia, metodę leczenia naprotechnologię czyli w formie takiej, która powoduje, że poprzez działania medyczne doprowadzamy do płodności czyli do wyleczenia.


Na czwartkowej sesji radni zajmą się 33 projektami, m.in. miejscowymi planami opracowanymi dla Kokoszek Przemysłowych i dla Oliwy - chodzi o działkę w sąsiedztwie Katedry Oliwskiej, na której wybudowane ma zostać osiedle mieszkaniowe. Będzie też projekt uchwały w sprawie współdziałania Gdańska z Sopotem w przygotowaniu i realizacji projektu "Rozbudowa systemów informowania i ostrzegania o zagrożeniach, w szczególności powodziowych dla Gdańska i Sopotu".


Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież