Barwy kampanii A. Dudy » Kampania prezydencka przed II turą wyborów zbliża się do końca. W Gdańsku akcję wywieszania banerów ... Pellowski - piekarz niepokorny » Przed I turą wyborów prezydenckich gdański piekarz Grzegorz Pellowski przyjął w siedzibie swojej fir... Idee Olechnowicza misją PKN Orlen - prezes Lotosu wieszczył fuzję... » "Gazeta Wyborcza" wieszczy dziś na podstawie źródeł nieznanych, że pomysł połączenia Orlenu z Lotose... Daniel Obajtek: Nasz kraj, nasz rynek, nasz kapitał » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen- Komisja Europejska zgadza się na przejęcie Grupy L... Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa wchodząca w skład Grupy ORLEN uruchomiła jedną z największych farm wiatrowych w Polsce... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ... Nitras i Karnowski - twarze Trzaskowskiego » Zanim obywatel Trzaskowski udoskonali demokrację eliminując zbędne pytania, towarzysz jego kampanii,... Zarząd Razem za... 0,8 mln zł » Liderzy socjalistycznej partii Razem zarobili... w zarządzie partii Razem w 2019 roku po 200 tys. zł...
Reklama
Gdańsk szczodrością leży... Parkingi
wtorek, 07 lipca 2020 17:49
Gdańsk szczodrością leży... Parkingi
W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrekt ...
Zdunek Wybrzeże - Unia LIVE: 44:46
sobota, 11 lipca 2020 09:52
Zdunek Wybrzeże - Unia LIVE: 44:46
O godz. 16.30 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się m ...
Lechia w finale Pucharu Polski! Biało-zieloni wygrali dreszczowiec w Poznaniu
środa, 08 lipca 2020 21:08
Lechia w finale Pucharu Polski! Biało-zieloni wygrali dreszczowiec w Poznaniu
Lechia stanie przed szansą obrony Pucharu Polski. Podopieczni Piotra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Eksperyment sopockiego Karaima
niedziela, 28 czerwca 2020 12:47
Eksperyment sopockiego Karaima
Jarek Nowicki należy do niewielkiej polskiej społeczności Karaimów ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

400 biegaczy uczciło pamięć Żołnierzy Wyklętych Biegiem Tropem Wilczym

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 27 lutego 2017 08:08

Około 400 biegaczy wzięło udział w V edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym w Park Nadmorski im. Ronalda Reagana w Gdańsku.


Bieg Tropem Wilczym upamiętnia bohaterstwo Żołnierzy Niezłomnych. Uczestnicy biegu pokonywali dwa dystanse - 1963 metrów - symbolizujące rok śmierci Józefa Franczaka „Lalka” i 5 km.


alt


- Impreza Bieg Tropem Wilczym ma charakter międzynarodowy - powiedział Robert Iwanicki, pierwszy wiceprezes zarządu głównego Stowarzyszenia KoLiber. - Warto zaznaczyć, że bieg odbywa się między innymi w Nowym Jorku, w Wilnie, na Ukrainie. Bieg odbywa się na dwóch dystansach. Drugi bieg na 5000 metrów przeznaczonych jest dla bardziej zaawansowanych amatorów biegania, dla osób, który chciałyby się sprawdzić. Pierwszy dystans będzie raczej rozgrzewką niż wyzwaniem. W pierwszym biegu najważniejsze jest pokonanie trasy, symbolicznego dystansu 1963 metrów.


alt


alt


- Zdecydowałem się na start w tym biegu bo chciałem zobaczyć jak wygląda promocja sportu, promocja kwestii patriotycznych w Gdańsku, ponieważ jestem z Augustowa - powiedział Patryk Glinojecki. - Jestem pełen podziwu dla organizacji Biegu, dla tego jak promowane są kwestie patriotyczne. Jestem zadowolony z organizacji, z wyniku, z siebie. W pierwszym biegu najważniejsza była jego idea, promocja sportu i historii, która tak mało jest opowiadana w szkołach. Start w tym biegu to była kwestia honorowa, kwestia oddania czci osobom, którym poświęcony jest bieg. Na bieg pięciokilometrowy nie zapisywałem się, chociaż mógłbym spróbować, ale za późno się za to zabrałem.


altalt


- Dla mnie ten bieg oznacza wejście w nowy sezon - powiedział Marcin Atminis. - Dopiero niedawno rozpocząłem dłuższe biegi, generalnie zajmuję się bardziej siłownią. To było dla mnie przetarcie. Kwestie patriotyczne również miały znaczenie. W biegu oddalonym, że tak powiem, w lewą stronę nie wziąłbym udziału. Pierwszy bieg to symboliczna trasa. Zaskoczyło mnie, że był taki krótki dystans, ale wiadomo z czym się wiąże, z rokiem śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego. Wynik nie był w nim najważniejszy.


altalt


- Wystartowałam w tym biegu aby uczcić rocznicę, sprawdzić swoją kondycję, czy jestem w stanie się poświęcić chociaż w tym biegu tak jak inni się poświęcali dla nas - powiedziała Katarzyna Biegańska. - Nie ważne było na którym miejscu ukończy się bieg. Ważne było pokonać własne słabości, nie stanąć, dobiec do końca


Organizatorami Biegu Wilczym Tropem Wyklętym w Gdańsku byli trójmiejski oddział Stowarzyszenia KoLiber i Klub Republikański Gdańsk. Wszyscy uczestnicy biegu na mecie otrzymali pamiątkowe medale.

Tomasz Łunkiewicz

fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież