Zmarł Jan Kilian » W sobotę, w wieku 66 lat zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Staro... Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli... LOTOS walczy z pandemią i zorganizuje szpital tymczasowy » Spółki Skarbu Państwa we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych aktywnie walczą ze skutkami ... Kazimierz Smoliński: Osiem gwiazdek to wątły projekt i żadna oferta » Z Kazimierzem Smolińskim (PiS), posłem w latach 2010–2011 i od 2014), wiceministrem infrastruktury (...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
niedziela, 29 listopada 2020 10:18
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
W sobotę, 28 listopada, na cmentarzu Srebrzysko odbył się pogrzeb
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
poniedziałek, 23 listopada 2020 20:37
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
Na zakończenie mini maratonu meczowego, w trakcie którego Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ci którzy odeszli są wśród nas”
wtorek, 10 listopada 2020 16:34
„Ci którzy odeszli są wśród nas”
Nawrót epidemii koronawirusa pokrzyżował plany prezentacji wystawy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Jaworski, Fotyga: Po pierwsze równomierny rozwój regionu

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 07 października 2011 14:36

Równomierny rozwój regionalny to zadanie po wyborach dla PiS - oceniają kandydaci tej partii w wyborach parlamentarnych w okręgu gdańskim Anna Fotyga, Maciej Łopiński i Andrzej Jaworski. To nawiązanie do projektów, jakie opracowała i realizowała m.in. Grażyna Gęsicka, tragicznie zmarła w katastrofie smoleńskiej minister rozwoju regionalnego.


- Podczas kampanii wyborczej odwiedziłam najodleglejsze zakątki województwa. Spotykałam się z ludźmi, który są w rozpaczy, którym trzeba pomóc, z ludźmi, którzy mnie wierzą żadnym politykom. Nie można koncentrować się tylko na metropolii - ocenia Anna Fotyga.
Wtórował jej Maciej Łopiński.
- Polskie państwo trzeba wzmocnić. Program Polski solidarnej, program Lecha Kaczyńskiego jest nadal aktualny. Żyjemy w kraju wielkich dysproporcji. Chcemy to zmienić - zadeklarował były prezydencki minister w kancelarii Lecha Kaczyńskiego.


Z kolei brutalizację kampanii wyborczej zarzucił konkurentom poseł PiS Andrzej Jaworski, kandydujący do Sejmu w okręgu gdańskim z pozycji trzeciej.
- Spotkaliśmy się z nowymi, brutalnymi metodami naszych przeciwników. W tej kampanii mieliśmy do czynienia z zakłócaniem naszych spotkań wyborczych, z kontrmanifestacjami podczas podróży Jarosława Kaczyńskiego w Malborku i na peronie w Gdańsku. Niszczone są nasze materiały wyborcze - wylicza Jaworski.
- Zaostrzenie kampanii wyborczej PO, zachowania wychodzące poza zakres debaty publicznej to oznaka lęku przed wynikiem wyborczym - ocenił Łopiński.


Zdaniem byłej szefowej dyplomacji sondaże dające przewagę Po w tegorocznych wyborach nie odzwierciedlają rzeczywistego wyniku.
- Wielokrotnie prognozy znacząco rozmijały się z rzeczywistym rezultatem. Tak było w kolejnych wyborach parlamentarnych i prezydenckich. Polacy mają już z sondażami swoje doświadczenia - oceniła Anna Fotyga i zadeklarowała swój optymizm.

Zarówno Maciej Łopiński jak Andrzej Jaworski będą głosować w niedzielę w szkole w Gdańsku Osowej. Anna Fotyga zaś we Wrzeszczu - w "Topolówce".
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież