Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... Polowanie na Obajtka. Komu i dlaczego przeszkadza prezes PKN Orlen » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons... Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych? » 5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za parkowanie przed szpitalem zakaźnym spółki... Radni PiS chcą sprawdzenia kosztów usług prawnych podmiotów zewnętrzny... » W związku z karą finansową w wysokości 1 mln zł, nałożoną przez Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora... „Republik Polen” – niemiecki plan mordu » Znajdujący się w Gdańsku-Wrzeszczu stadion Klubu Sportowego Gedania wraz z kościołem św. Stanisława ... Muzeum II Wojny Światowej - To już 4 lata » 6 kwietnia 2017 r. decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego powstał... Leszek Miller: Z szansy na realną opozycję Nowa Lewica nie skorzysta » Z Leszkiem Millerem, premierem (2001-04), organizatorem spotkania z członkami NZS w stołówce KC PZPR...
Reklama
Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych?
czwartek, 08 kwietnia 2021 17:15
Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych?
5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za
Rybnickie
niedziela, 11 kwietnia 2021 14:16
Rybnickie
Miało być pewne zwycięstwo, a po ostatnim wyścigu gdańszczanie
Lechia wywozi z Wrocławia punkt
sobota, 10 kwietnia 2021 20:22
Lechia wywozi z Wrocławia punkt
Remisem 1:1 (1:1) zakończył się wyjazdowy mecz Lechii we

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Jaworski, Fotyga: Po pierwsze równomierny rozwój regionu

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 07 października 2011 14:36

Równomierny rozwój regionalny to zadanie po wyborach dla PiS - oceniają kandydaci tej partii w wyborach parlamentarnych w okręgu gdańskim Anna Fotyga, Maciej Łopiński i Andrzej Jaworski. To nawiązanie do projektów, jakie opracowała i realizowała m.in. Grażyna Gęsicka, tragicznie zmarła w katastrofie smoleńskiej minister rozwoju regionalnego.


- Podczas kampanii wyborczej odwiedziłam najodleglejsze zakątki województwa. Spotykałam się z ludźmi, który są w rozpaczy, którym trzeba pomóc, z ludźmi, którzy mnie wierzą żadnym politykom. Nie można koncentrować się tylko na metropolii - ocenia Anna Fotyga.
Wtórował jej Maciej Łopiński.
- Polskie państwo trzeba wzmocnić. Program Polski solidarnej, program Lecha Kaczyńskiego jest nadal aktualny. Żyjemy w kraju wielkich dysproporcji. Chcemy to zmienić - zadeklarował były prezydencki minister w kancelarii Lecha Kaczyńskiego.


Z kolei brutalizację kampanii wyborczej zarzucił konkurentom poseł PiS Andrzej Jaworski, kandydujący do Sejmu w okręgu gdańskim z pozycji trzeciej.
- Spotkaliśmy się z nowymi, brutalnymi metodami naszych przeciwników. W tej kampanii mieliśmy do czynienia z zakłócaniem naszych spotkań wyborczych, z kontrmanifestacjami podczas podróży Jarosława Kaczyńskiego w Malborku i na peronie w Gdańsku. Niszczone są nasze materiały wyborcze - wylicza Jaworski.
- Zaostrzenie kampanii wyborczej PO, zachowania wychodzące poza zakres debaty publicznej to oznaka lęku przed wynikiem wyborczym - ocenił Łopiński.


Zdaniem byłej szefowej dyplomacji sondaże dające przewagę Po w tegorocznych wyborach nie odzwierciedlają rzeczywistego wyniku.
- Wielokrotnie prognozy znacząco rozmijały się z rzeczywistym rezultatem. Tak było w kolejnych wyborach parlamentarnych i prezydenckich. Polacy mają już z sondażami swoje doświadczenia - oceniła Anna Fotyga i zadeklarowała swój optymizm.

Zarówno Maciej Łopiński jak Andrzej Jaworski będą głosować w niedzielę w szkole w Gdańsku Osowej. Anna Fotyga zaś we Wrzeszczu - w "Topolówce".
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież