W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Adam Hofman: Bastion Donalda Tuska nie jest trwały

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
piątek, 07 października 2011 14:29

Z Adamem Hofmanem, rzecznikiem prasowym PiS i klubu parlamentarnego PiS rozmawia Artur S. Górski


- Prezes PiS Jarosław Kaczyński w przedostatnim dniu kampanii odwiedził Gdańsk. Tutaj Platforma Obywatelska zawsze miała dobry wynik wyborczy i rządzi Pomorzem od lat. PiS liczy na odwrócenie tej tendencji? Czy w Polsce jest możliwa konserwatywna kontrrewolucja?
Adam Hofman: Konserwatywna rewolucja wcześniej czy później w Polsce nadejdzie. To, że byliśmy w pięknym polskim mieście i odwołujemy się do wyborców w Gdańsku świadczy o tym, że chcemy pokazać,  ze nasza oferta jest atrakcyjna i poważna nie tylko ze względów sentymentalnych, solidarnościowych. Bastion Donalda Tuska nie jest trwały. Mamy atrakcyjny, klarowny program dla regionu, bo cały region ma się rozwijać równomiernie. Koncepcja, że inwestuje się tylko w wybrane miasta powoduje, że i one z czasem się "zakorkują", a cały region z czasem się "zwinie". Cóż z tego, że angażuje się finanse w aglomeracje, skoro peryferia są zaniedbywane. 


- Ministrowie PO obiecują, że po wyborach załatwią nam 300 mld złotych dotacji unijnych w budżecie Unii Europejskiej w latach 2014-2020 wobec ok. 260 mld zł w obecnym budżecie. Jednak Jerzy Buzek, przewodniczący Parlamentu Europejskiego pełni funkcję głównie symboliczną, a jego kadencja się niebawem kończy. Czy to Unia Europejska ma nas wziąć na swoje utrzymanie?
Adam Hofman: Przy kształtowaniu budżetu nie ma sentymentów. Wierzę, że komisarz do spraw budżetu Janusz Lewandowski i przewodniczący Jerzy Buzek to odpowiedzialni urzędnicy. Niezależnie od swojego umiejscowienia i tego, czy będzie w Polsce rządził Donald Tusk, czy Jarosław Kaczyński będą wypełniali swoje obowiązki, pracując na rzecz Polski. Polityka uległości prowadzona przez Donalda Tuska w zamian za poklepywanie się po plecach, choćby podczas szczytu Partnerstwa Wschodniego, okazała się nieskuteczna i nie wystawia rządowi dobrej rekomendacji, że będzie on w stanie przeforsować, czy załatwić owe 300 miliardów złotych. O pieniądze trzeba się starać, twardo negocjować. Niestety priorytetem Donalda Tuska jest to, żeby dobrze wypadać w zagranicznych i krajowych mediach.  


- Dług publiczny w Polsce to 790 mld zł. To 55 procent PKB. Oznacza to, że rząd Donalda Tuska zadłużył Polskę na prawie 300 mld zł, czyli po 7 tys. zł, bez odsetek, na każdego Polaka. Jak zamierzacie w tej sytuacji rządzić? Zbliżyliśmy się do konstytucyjnej bariery 60 procent długu. Trzeba reagować natychmiast...
Adam Hofman: Pieniądze z Unii nie wystarczą. Powinniśmy się dowiedzieć jak jest naprawdę. Minister finansów Jacek Rostowski mówi, że jest świetnie. Były wiceprezes NBP prof. Krzysztof Rybiński mówi, że obecny rząd przygotował operację ukrywania długu publicznego. Profesor Rybiński nie jest przecież członkiem PiS, a przestrzega, że jest dramat, jest bardzo źle. Przed nami więc nie nowe podatki, ale inne ich rozpisanie. Ustawa o finansach publicznych da nam 12-15 miliardów. Likwidacja zbytecznych urzędów i gabinetów politycznych da nam jakieś 3-4 miliardy złotych. Tak uzbieramy oszczędzone środki na pierwsze miesiące. 


Inne artykuły związane z:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież